Results from German Open 2004 - Junior I Standard Saturday, 21 August 2004
Advertisement
If you do not want to see those adverts Become a member!
Check how to advertise your product with us

German Open 2004
Germany - Stuttgart Tuesday, 17 August 2004

Junior I Standard Saturday, 21 August 2004

Final

1  Pavel Zvychaynyy & Anna Povazhnaya Russia
2  Luca Balestra & Krizia Balestra Italy
3  Taimonas Mazeika & Jekaterina Plikosova Lithuania
4  Ilya Bardakhan & Yana Agapova Moldova
5  Jacek Jeschke & Wiktoria Wior Poland
6  Semen Iatsenko & Anna Rozhkova Russia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Alessandro Bosco & Federica Bosco Italy
8  Vladislav Volkov & Mariya Krupina Russia
9  Cristian Radvan & Tatiana Silvestrova Moldova
10  Vyacheslav Golubkov & Tatyana Podakova Russia
11  Marek Bures & Kristyna Zizkova Czech Republic
12  Marius Toperczer Muresan & Andreea Bianca Muresan Romania

Quarter-final

13  Jakub Havlicek & Veronika Jirku Czech Republic
13  Erik Imamov & Ecaterina Petrova Russia
15  Roman Zotov & Lidiya Chernova Russia
16  Edgars Orda & Tereza Kizlo Latvia
16  Yuri Soldatov & Valeriya Agikyan Russia
18  Vladimir Besarab & Inesa Voscoboinic Moldova
19  Georgy Laptiy & Svitlana Sovetchenko Ukraine
19  Aleksandr Nasadik & Yana Demenok Russia
21  Cristian Marcel Tomsa & Andreea Diana Suciu Romania
21  Nikita Zolotarev & Kseniya Tomak Russia
23  Krisjanis Putrins & Marta Kaleja Latvia
24  Mikhail Karbainov & Ekaterina Butenkova Russia

Round 2 (top 47)

25  Filipp Borisenok & Vasilisa Melnikova Russia
25  Wojciech Jeschke & Anna Khrycheva Poland
27  Sergei Grigorev & Aleksandra Titova Russia
28  Maksim Bondar & Kristina Bespechnova Russia
28  Hristo Grachki & Diana Luchkova Bulgaria
28  David Moretti & Francesca Sfascia Italy
31  Vitaliy Nalimov & Svetlana Atueva Russia
32  Nikita Melaschenko & Ekaterina Shalina Russia
33  Marius Balan & Gratiela Terlai Romania
33  Konstantin Gorodilov & Tatjana Zitkovskaja Estonia
33  Kirill Stupchenko & Anastasya Kuzmina Russia
36  Artem Luchin & Anastasia Alekhina Russia
36  Denis Meshkov & Diana Manon Russia
38  Edgaras Baltaragis & Evelina Kalkauskaite Lithuania
39  Mikhail Bretsok & Anna Granitskaya Russia
40  Denis Dmitrienko & Alina Samsonova Russia
40  Jakub Necpal & Lucie Strnadova Czech Republic
40  Frank Zegels & Danique Zegels Netherlands
43  Roman Chetvergov & Danata Khasanova Russia
44  Nils Vamza & Luize Darzniece Latvia
45  Alexander Bliznyuk & Ekaterina Andreeva Russia
46  Rihards Dziedatajs & Ulla Koziola Latvia
47  Pavel Korenyuk & Olga Tuo Kazakhstan

Round 1 (top 67)

48  Pawel Milcarz & Anna Piaseczna Poland
48  Mark Vdovin & Yaroslava Sokolova Russia
50  Justas Morkunas & Laura Uspaskyte Lithuania
51  Valeri Wolf & Christin Derichs Germany
52  Evgeni Kuzin & Anastasia Petelina Russia
52  Kirill Shishlyannikov & Ekaterina Saveleva Russia
54  Alexander Borisov & Ksenia Aleksandrova Russia
55  Minato Kojima & Megumi Morita Japan
55  Robert Schakirov & Ekaterina Lapteva Russia
57  Rami Schehimi & Lilli Hils Germany
58  Anton Popov & Sofya Filimonova Russia
58  Calin Rusnac & Ana Maria Ciura Romania
60  Denis Denisenko & Marina Mikhalitsyna Russia
60  Timur Sultanov & Ekaterina Cherkasova Russia
62  Zaur Abalov & Aleksandra Romanenko Russia
62  Rustam Bashirov & Zarangiz Gusejnova Azerbaijan
62  Dmitriy Ivanov & Kristina Makarova Russia
65  Fiodor Vasiliev & Olga Vasilieva Russia
66  Artis Robalds & Laima Ozolina Latvia
67  Alex Gerlein & Karolina Bauer Germany
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}