Results from German Open 2004 - Youth 10 Dance Thursday, 19 August 2004
Advertisement
If you do not want to see those adverts Become a member!
Check how to advertise your product with us

German Open 2004
Germany - Stuttgart Tuesday, 17 August 2004

Youth 10 Dance Thursday, 19 August 2004

Final

1  Sergiu Rusu & Mirona Gliga Romania
2  Sergey Oseychuk & Oxana Lebedew Germany
3  Timur Imametdinov & Ekaterina Nikolaeva Russia
4  Dumitru Doga & Alexandra Malai Moldova
5  Dmitriy Pugachev & Ulyana Fomenko Russia
6  Aleksey Bartolomei & Ekaterina Shayakhmetova Russia
Advertisement
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Diego Martinez & Natalija Veremeeva Germany
8  Riccardo Pacini & Sonia Spadoni Italy
9  Sergey Tatarenko & Viktoria Tatarenko (aka Lyschinska) Germany
10  Valentin Lusin & Renata Busheeva Germany
10  Michal Stukan & Izabela Janachowska Poland
12  Erich Klann & Anastasia Bodnar Germany

Quarter-final

13  Andrei Porokhine & Anastasia Demyanova Russia
13  Raimondo Todaro & Malin Johansson Italy
15  Pol Chamorro & Lorena Bargallo Spain
16  Evgeny Vorobyev & Ekaterina Khokhlova Russia
17  Simeon Ilchov & Ina Ivanova Jeliazkova Bulgaria
18  Matej Kralj & Spela Kralj Slovenia
19  Daniel Winkler & Anna Geuchmann Germany
20  Dmitry Evseev & Anastasia Merzliakova Russia
21  Yevgen Kashkovskyy & Kateryna Lyepyeskina Ukraine
22  Alexander Rebrov & Daria Genzeleva Russia
23  Dmitri Shcheblinov & Elena Ponomareva Russia
24  Marko Kiigajaan & Mari Piksar Estonia

Round 2 (top 48)

25  Pavel Golubev & Uliana Golubeva Russia
26  Rihards Mailitis & Jekaterina Perederejeva Latvia
26  Eduard Yunets & Viktoriya Bitsadze Russia
28  Robert Drobinski & Karina Kalisz Poland
28  Georgi Makoev & Daria Shevelilova Russia
30  Dmitriy Cheshaev & Maria Matveeva Russia
31  Artem Michailov & Evgenia Cherkasova Russia
31  Bogdan Taranyuk & Karina Bakenova Kazakhstan
33  Aurel Casciuc & Anna Matus Moldova
33  Igor Mikushov & Ekaterina Romashkina Russia
35  Aleksandr Aksenov & Tatiana Bespalova Russia
36  Kirill Ganopolskyy & Nelli Reiser Germany
37  Anton Kolyubayev & Ganna Lantukh Ukraine
38  Zoltán Katonka & Zsofia Kovalik Hungary
38  Valerijus Osadchenko & Olga Osadchenko Lithuania
40  Christian Grziwok & Sandra Grziwok Germany
41  Roman Rebrik & Ekaterina Kim Russia
41  Oleg Talalay & Ksenia Pinigina Russia
43  Andriy Reva & Anastasiya Brailo Ukraine
44  Dmitri Ryzhkov & Inna Kiseleva Russia
45  Pavel Kuzmin & Jelena Moltsanova Estonia
46  Vladimir Shelomitskiy & Ekaterina Leonova Russia
47  Sebastian Matheja & Natalie Von Cieminski Germany
48  Artur Trautwein & Natalia Benke Germany

Round 1 (top 68)

49  Andrei Zaitsev & Anna Kuzminskaya Russia
50  Urban Aljancic & Lara Kersmanc Slovenia
50  Denis Erlih & Marina Lebedko Russia
52  Nikita Bokarev & Irina Kukleva Russia
53  Igor Zykov & Tatiana Ivanova Russia
54  Andrey Paramonov & Aleksandra Pak Russia
55  Ryo Yoshikawa & Nao Shirai Japan
56  Allan Vedel & Kristina Hviid Denmark
57  Eric Limpert & Vanessa Held Germany
58  Nikita Tsernov & Marion Tamm Estonia
59  Johann Bauer & Kim Pätzug Germany
60  Petru Moscaliuc & Olga Goncearuc Moldova
61  Philipp Hanus & Laurence Klett Germany
61  Alexander Lange & Jennifer Leonhardt Germany
63  Ewoud Fidom & Alexandra Keijzer Netherlands
64  Miguel Angel Martin & Monica Guirao Spain
65  Aleksei Ilin & Natalya Pereverzeva Russia
65  Yuriy Simonov & Anna Rudneva Russia
65  Joschka Wulle & Mirijam Wulle Germany
68  Giovanni La Mendola & Julliene Megane Belgium
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}