Results from German Open 2006 - Junior I Standard Wednesday, 16 August 2006
Advertisement
If you do not want to see those adverts Become a member!
Check how to advertise your product with us

German Open 2006
Germany - Stuttgart Tuesday, 15 August 2006

Junior I Standard Wednesday, 16 August 2006

Final

1  Viktor Burchuladze & Vera Bondareva Russia
2  Evgeni Kuzin & Valeriya Agikyan Russia
3  Michal Urbanski & Ewelina Mikolajewska Poland
4  Dmitri Kolobov & Kristin Vaha Estonia
5  Alexander Borisov & Ksenia Aleksandrova Russia
6  Vladimir Pavlov & Yunona Gvozdeva Russia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Valeriy Pavlov & Elizaveta Shibaeva Russia
8  Nikita Lytchev & Elena Markova Russia
9  Kirill Pavlov & Anastasiya Yurovskaya Russia
10  Ivan Kazakevich & Anastasiya Grigorenko Byelorussia
11  Valts Liepnieks & Daniela Diure Latvia
12  Dmitro Paley & Anastasiya Kuzmina Ukraine
13  Edgars Kravalis & Laura Valta Latvia

Quarter-final

14  Jan Skuhravy & Dominika Bergmannova Czech Republic
15  Ioan Bogdan Talpiga & Ana Mirela Talpiga Romania
16  Sergiu Catalin Oltean & Lisa Maria Schieb Romania
17  Marius Bodiul & Catalina Cristian Moldova
18  Andriy Pyatakha & Oksana Tsykalyuk Ukraine
19  Nikita Gubaydullin & Yuliya Chubrakova Russia
20  Dan Capcelea & Doina Ignat Moldova
21  Boris Basin & Kseniya Zaputryaeva Russia
21  Milan Martinek & Katerina Krejcikova Czech Republic
23  Andrey Prytkov & Ulyana Burkun Russia
24  Matej Prochazka & Lucie Kocianova Czech Republic
25  Pavel Scheglov & Alexandra Busheva Russia
26  Rafail Feyzikov & Irina Bystrova Russia

Round 2 (top 48)

27  Roman Oligov & Valeriya Babay Ukraine
27  Dmitriy Stepantsov & Ekaterina Senkova Russia
29  Cristian Popescu & Alexandra Lupu Moldova
30  Paul Adrian Moldovan & Cristina Maria Tatar Romania
31  David Manukyan & Kseniya Snytko Russia
32  Karlis Lapins & Olga Ludugina Latvia
32  Nicolae-dan Salaru & Diana Maria Geru Romania
34  Timur Sultanov & Ekaterina Cherkasova Russia
35  Grigoriy Vedutenko & Ekaterina Kostochkina Russia
36  Krists Ciapas & Sabine Vilka Latvia
36  Maksim Orlov & Anna Shevlyakova Russia
38  Vladislav Bogoslov & Ekaterina Sharanova Russia
38  Kirill Kuznetsov & Tatyana Paramonova Russia
38  Aleksandr Sologub & Darya Grishko Russia
38  Rares Laurentiu Soponar & Alice Alexandra Rusznyak Romania
42  Ignat Calasnic & Ecaterina Nicanorova Moldova
43  Ewgenij Matskewitch & Katarina Bauer Germany
44  Daniel Artur Kolosin & Alexandra Elert Germany
45  Evgeniy Berlyakov & Viktoriya Trimasova Russia
45  Dmitriy Bunin & Natasha Rusetskaya Russia
45  Iakov Prikhodko & Irina Lebedeva Russia
48  Aleksandr Mikhaylov & Evgeniya Zhuravleva Russia

Round 1 (top 58)

49  Alexandru Dutcovici & Roxana Nucu Romania
50  Sergiu Cuibus & Daniela Maria Degau Romania
51  Michal Hornicek & Anita Tolova Czech Republic
51  Evgeniy Nos & Veronika Titova Russia
53  Harijs Locs & Undine Papule Latvia
54  Shibata Kumunaru & Maika Morita Japan
55  Petros Avetisjan & Ana Ivanova Russia
56  Olzhas Zhaksylykov & Kristina Kim Kazakhstan
57  Vitaliy Malyavin & Anastasiya Ugarova Russia
58  Bogdan Chirita & Diandra Aniela Illes Romania
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}