Results from German Open 2008 - Junior II 10 Dance Tuesday, 12 August 2008
Advertisement
If you do not want to see those adverts Become a member!
Check how to advertise your product with us

German Open 2008
Germany - Stuttgart Tuesday, 12 August 2008

Junior II 10 Dance Tuesday, 12 August 2008

Final

1  Viktor Burchuladze & Vera Bondareva Russia
2  Evgeni Kuzin & Valeriya Agikyan Russia
3  Jakub Lipowski & Kamila Duranska Poland
4  Valts Liepnieks & Daniela Diure Latvia
5  Andrey Akhmetshin & Anastasiya Grigorenko Byelorussia
6  David Manukyan & Alina Fedotova Russia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Alexander Borisov & Ksenia Aleksandrova Russia
7  Kirill Pavlov & Milena Mekshun Russia
9  Valeriy Pavlov & Ekaterina Kostochkina Russia
10  Valeriu Ursache & Tatiana Scheghiriova Moldova
11  Egor Petrov & Anna Sozina Russia
12  Maxim Sosunov & Evgenia Kazarina Germany
13  Nikita Lytchev & Elena Markova Russia
14  Michal Le & Izabela Skierska Poland

Quarter-final

15  Winson Tam & Anna Nina Kus Canada
16  Michal Urbanski & Ewelina Mikolajewska Poland
17  Dan Capcelea & Doina Ignat Moldova
18  Milan Martinek & Katerina Krejcikova Czech Republic
18  Aleksey Pieiganovich & Kristina Kudelko Byelorussia
20  Aleksandr Mikhaylov & Anastasiya Yurovskaya Russia
21  Nikita Tabachkov & Ekaterina Kostochkina Russia
22  Mykola Voytsehovskiy & Maryna Lynko Ukraine
23  Peteris Lapins & Eliza Lake Latvia
24  Ioan Bogdan Talpiga & Ana Mirela Talpiga Romania
25  Nikolai Mikadze & Alena Parkhomenko Russia
25  Maksim Orlov & Darya Grishko Russia
27  Harijs Locs & Alise Milkevica Latvia
28  Dmitriy Kapusta & Ekaterina Karaschuk Russia

Round 2 (top 54)

29  Michal Hornicek & Yana Grishchenko Czech Republic
29  Konstantin Kokorin & Mariya Vlasova Russia
29  Pavel Scheglov & Alexandra Busheva Russia
32  Todor Atanasov & Pavlina Georgieva Bulgaria
33  Boris Basin & Elizaveta Monikaynen Russia
33  Nikita Klyuchko & Mariya Krivko Ukraine
33  Kriss Zale & Liva Orleane Latvia
36  Gennadiy Osadchiy & Darya Zhubareva Russia
37  Daniil Kapitanov & Tatyana Nastechena Russia
38  Paul Adrian Moldovan & Cristina Maria Tatar Romania
39  Leonid Akulenko & Ekaterina Bykova Russia
39  Maciek Dabrowski & Aleksandra Goralczuk Poland
39  Rares Laurentiu Soponar & Alice Alexandra Rusznyak Romania
42  Ignat Calasnic & Ecaterina Nicanorova Moldova
42  Leonid Khokhlov & Anastasiya Okladnikova Russia
44  Calin Rusnac & Andreea Hogea Romania
45  Vladislav Khait & Tatyana Loginova Russia
45  Edzus Topolskis & Simona Deifta Latvia
47  Aleksandr Klimkin & Irina Grishina Russia
47  Dimitar Stefanin & Daniela Makneva Bulgaria
47  Ilya Strijonok & Antonina Matvienko Byelorussia
50  Aleksandr Chukharev & Kseniya Beleush Russia
50  Vladislav Korennoy & Ksenya Rybina Russia
52  Abylaykhan Akkubekov & Veronika Popova Kazakhstan
53  Trifon Parushev & Ekaterina Draganova Bulgaria
54  Mikhail Nazarov & Polina Maksimova Russia

Round 1 (top 103)

55  Aleksey Korolev & Anastasiya Kadanina Russia
55  Karlis Lapins & Sarlote Jakse Latvia
55  Alexandru Pogor & Irina Visinskaya Moldova
58  Artem Lazarev & Alina Epeykina Russia
59  Artem Vilkov & Polina Aglyamova Russia
60  Nikita Gubaydullin & Yuliya Chubrakova Russia
61  Georgy Tretiakov & Alyona Sentyabreva Uzbekistan
62  Daniel Artur Kolosin & Alexandra Elert Germany
63  Evgeniy Bruy & Ekaterina Plaksa Byelorussia
64  Vadim Maslov & Yana Cherepanova Russia
65  Julius Bandikas & Jurga Gustaite Lithuania
65  Codrin Boldea & Diana Corina Albeanu Romania
65  Vladimir Zubov & Evgeniya Bystrova Russia
68  Mihai Marius Gherasim & Ana Maria Ciura Romania
68  Ilia Ivanov & Mariya Gorodilova Russia
68  Ralfs Jugans & Katrina Kulbanska Latvia
68  Kristaps Melko & Inara Eline Balina Latvia
68  Radim Stupka & Kristyna Hlavicova Czech Republic
73  Artem Erimbetov & Alevtina Frantskevich Uzbekistan
73  Artur Piskunov & Alesia Prikhodko Uzbekistan
75  Daniel Rothe & Katarina Bauer Germany
76  Alex Ionel & Cordula Patricia Beckhoff Germany
77  Xavi Fonolla Sopena & Carolina Sanchez Canovas Spain
77  Victor Volkov & Anastasiya Yugay Uzbekistan
79  Jokubas Narkus & Ieva Milaseviciute Lithuania
80  Kristaps Mikuckis & Inese Zarina Latvia
80  Kentaro Takei & Miwa Kumaki Japan
82  Evgeniy Raev & Tatyana Kareva Russia
83  Saulius Motuzis & Laura Sulginaite Lithuania
84  Marc Sala & Irina Arnau Spain
85  Vitaliy Kiselev & Karina Grigoryan Ukraine
86  Richard Gruber & Irina Awick Germany
86  Toms Kolats & Beate Krauze Latvia
88  Joona Heikkila & Janita Heikkila Finland
89  Catalin Mihu & Lisa Maria Schieb Romania
90  Joa Kotola & Taiju Koivula Finland
91  Alexander Novac & Bianca Pavel Romania
92  Takuya Ohashi & Akari Ohashi Japan
93  Roope Antila & Martta Juntunen Finland
93  Gregor Ehrlich & Laura Korndörfer Germany
95  Bohdan Stefanjuk & Alina Sokolova Ukraine
96  Julian Krimplstaetter & Nikole Berger Austria
96  Philipp Langer & Natalie Vollmer Germany
96  Stanislaw Matusov & Laura Schmidt Germany
96  Tony Muzzupapa & Lou Alligier France
100  Vladislav Chernyshov & Alena Ivanova Russia
100  Bennett Korzuschek & Inna Küstner Germany
100  Mike Meinert & Alina Missfeldt Germany
100  Sergey Volosko & Tetyana Kuc Ukraine
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}