Results from German Open 2008 - Junior II Standard Wednesday, 13 August 2008
Advertisement
If you do not want to see those adverts Become a member!
Check how to advertise your product with us

German Open 2008
Germany - Stuttgart Tuesday, 12 August 2008

Junior II Standard Wednesday, 13 August 2008

Final

1  Viktor Burchuladze & Vera Bondareva Russia
2  Evgeni Kuzin & Valeriya Agikyan Russia
3  Valts Liepnieks & Daniela Diure Latvia
4  Alexander Borisov & Ksenia Aleksandrova Russia
5  Valeriu Ursache & Tatiana Scheghiriova Moldova
6  Valeriy Pavlov & Karolina Maevskaya Russia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Artem Bronnikov & Darya Morozova Russia
8  Kirill Pavlov & Milena Mekshun Russia
9  Alexandru Pogor & Irina Visinskaya Moldova
10  Dmitriy Kapusta & Ekaterina Karaschuk Russia
10  Peteris Lapins & Eliza Lake Latvia
12  Michal Urbanski & Ewelina Mikolajewska Poland

Quarter-final

13  Leonid Akulenko & Ekaterina Bykova Russia
13  Nikita Bortsov & Olga Voronina Russia
15  Aleksandr Klimkin & Irina Grishina Russia
15  Egor Petrov & Anna Sozina Russia
17  Jakub Lipowski & Kamila Duranska Poland
17  Maxim Sosunov & Evgenia Kazarina Germany
19  Daniil Kapitanov & Tatyana Nastechena Russia
20  Ivan Kazakevich & Elizaveta Shibaeva Russia
20  Nikita Lytchev & Elena Markova Russia
22  Zymantas Kucikas & Agne Peceliunaite Lithuania
22  Maksim Orlov & Darya Grishko Russia
24  Dan Capcelea & Doina Ignat Moldova

Round 3 (top 48)

25  Andrey Akhmetshin & Anastasiya Grigorenko Byelorussia
25  Michelangelo Longo & Maria Longo Italy
27  David Manukyan & Alina Fedotova Russia
28  Jakub Perzanowski & Karolina Chrzanowska Poland
28  Calin Rusnac & Andreea Hogea Romania
28  Pavel Scheglov & Alexandra Busheva Russia
31  Julius Bandikas & Jurga Gustaite Lithuania
32  Michal Le & Izabela Skierska Poland
32  Rares Laurentiu Soponar & Alice Alexandra Rusznyak Romania
34  Rares Moldovan & Andra Galben Romania
34  Trifon Parushev & Ekaterina Draganova Bulgaria
34  Winson Tam & Anna Nina Kus Canada
37  Gennadiy Osadchiy & Darya Zhubareva Russia
37  Aleksey Pieiganovich & Kristina Kudelko Byelorussia
39  Ioan Bogdan Talpiga & Ana Mirela Talpiga Romania
40  Dmitriy Bayanov & Alina Dichka Russia
40  Yu Ting Wang & Huimin Huang China
42  Mindaugas Strazdas & Rusne Glinskyte Lithuania
43  Artem Lazarev & Alina Epeykina Russia
43  Mikhail Nazarov & Polina Maksimova Russia
45  Nikita Gubaydullin & Yuliya Chubrakova Russia
46  Xavi Fonolla Sopena & Carolina Sanchez Canovas Spain
46  Vadim Maslov & Yana Cherepanova Russia
48  Jakub Necpal & Veronika Wertheimova Czech Republic

Round 2 (top 93)

49  Ignat Calasnic & Ecaterina Nicanorova Moldova
50  Konstantin Kokorin & Mariya Vlasova Russia
51  Mihai Marius Gherasim & Ana Maria Ciura Romania
51  Stanislav Maksimov & Anna Ionichenok Russia
51  Nikolai Mikadze & Alena Parkhomenko Russia
51  Edzus Topolskis & Simona Deifta Latvia
55  Maciek Dabrowski & Aleksandra Goralczuk Poland
55  Edvin Judicki & Kamila Drozdz Lithuania
55  Ralfs Jugans & Katrina Kulbanska Latvia
55  Qiao Yanan & Huang Huimin China
59  Alexey Barkov & Anna Grischenko Russia
59  Daniel Artur Kolosin & Alexandra Elert Germany
59  Vladislav Korennoy & Ksenya Rybina Russia
59  Nikita Tabachkov & Ekaterina Kostochkina Russia
59  Karolis Varkalys & Gabriele Juskenaite Lithuania
59  Vladimir Zubov & Evgeniya Bystrova Russia
65  Todor Atanasov & Pavlina Georgieva Bulgaria
65  Boris Basin & Elizaveta Monikaynen Russia
65  Kristaps Melko & Inara Eline Balina Latvia
68  Aleksey Korolev & Anastasiya Kadanina Russia
68  Karlis Lapins & Sarlote Jakse Latvia
68  Kristaps Mikuckis & Inese Zarina Latvia
71  Leonid Khokhlov & Anastasiya Okladnikova Russia
71  Vlad Paslariu & Eszter Pop Romania
71  Dimitar Stefanin & Daniela Makneva Bulgaria
74  Codrin Boldea & Diana Corina Albeanu Romania
74  Nikita Klyuchko & Mariya Krivko Ukraine
74  Harijs Locs & Alise Milkevica Latvia
77  Aleksandr Chukharev & Kseniya Beleush Russia
78  Marian Stelian Avadanei & Amalia Elena Ilasoaia Romania
79  Milan Martinek & Katerina Krejcikova Czech Republic
79  Radim Stupka & Kristyna Hlavicova Czech Republic
81  Paul Adrian Moldovan & Cristina Maria Tatar Romania
81  Ilya Strijonok & Antonina Matvienko Byelorussia
81  Artem Vilkov & Polina Aglyamova Russia
84  Daniel Rothe & Katarina Bauer Germany
85  Evgeniy Bruy & Ekaterina Plaksa Byelorussia
85  Moritz Krauter & Franziska Rauschenberger Germany
87  Abylaykhan Akkubekov & Veronika Popova Kazakhstan
87  Michal Hornicek & Yana Grishchenko Czech Republic
87  Vladislav Khait & Tatyana Loginova Russia
87  Toms Kolats & Beate Krauze Latvia
87  Jokubas Narkus & Ieva Milaseviciute Lithuania
87  Victor Volkov & Anastasiya Yugay Uzbekistan
93  Stanislaw Matusov & Laura Schmidt Germany

Round 1 (top 131)

94  Aleksandr Gusarevich & Ilona Gusak Ukraine
94  Alex Ionel & Cordula Patricia Beckhoff Germany
94  Catalin Mihu & Lisa Maria Schieb Romania
94  Georgy Tretiakov & Alyona Sentyabreva Uzbekistan
98  Benjamin Böhme & Ina Gröbe Germany
98  Albinas Buteikis & Zivile Vieversyte Lithuania
98  Roman Davydov & Yulia Feoktistova Russia
98  Artem Erimbetov & Alevtina Frantskevich Uzbekistan
98  Saulius Motuzis & Laura Sulginaite Lithuania
98  Marc Sala & Irina Arnau Spain
104  Vladislav Chernyshov & Alena Ivanova Russia
105  Joona Heikkila & Janita Heikkila Finland
105  Tom Quaas & Babett Haberkorn Germany
107  Gregor Ehrlich & Laura Korndörfer Germany
107  Jonni Peltola & Kastanja Rauhala Finland
107  Artur Piskunov & Alesia Prikhodko Uzbekistan
107  Kentaro Takei & Miwa Kumaki Japan
111  Vadim Lehmann & Milena Girivenko Germany
111  Rares Leschian & Sena Birgean Romania
111  Evgeniy Raev & Tatyana Kareva Russia
111  Maksim Sukolenko & Kamilla Mutalova Russia
115  Richard Gruber & Irina Awick Germany
115  Ilia Ivanov & Mariya Gorodilova Russia
115  Joa Kotola & Taiju Koivula Finland
115  Alexander Novac & Ana-Maria Ioana Mocofan Romania
115  Alexander Novac & Bianca Pavel Romania
115  Takuya Ohashi & Akari Ohashi Japan
121  Erik Husgafvel & Ilana Stolberg Finland
121  Vitaliy Kiselev & Karina Grigoryan Ukraine
121  Bennett Korzuschek & Inna Küstner Germany
121  Mike Meinert & Alina Missfeldt Germany
121  Lekys Zilvinas & Ieva Bertasiute Lithuania
126  Roope Antila & Martta Juntunen Finland
126  Silas Kunkel & Merlene Gerstmann Germany
126  Philipp Langer & Natalie Vollmer Germany
126  Tony Muzzupapa & Lou Alligier France
126  Bohdan Stefanjuk & Alina Sokolova Ukraine
126  Sergey Volosko & Tetyana Kuc Ukraine
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}