Results from German Open 2008 - Juvenile II 8-Dance Wednesday, 13 August 2008
Advertisement
If you do not want to see those adverts Become a member!
Check how to advertise your product with us

German Open 2008
Germany - Stuttgart Tuesday, 12 August 2008

Juvenile II 8-Dance Wednesday, 13 August 2008

Final

1  Vladimir Neykshin & Elina Kalvane Latvia
2  Casian Tudosie & Paula Diana Otiman Romania
3  Diandra Ilies & Ana Dragos Romania
4  Marius Malinovschi & Alina Milinceanu Moldova
5  Andrei Filonenco & Henrieta Buga Moldova
6  Fedor Kozlov & Victoria Trishina Russia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Semen Khrzhanovskiy & Vitalina Bunina Russia
8  Rostislav Dzidzoev & Anastasiya Pashkeeva Russia
8  Dmitriy Osadchuk & Natalya Kozhevnikova Byelorussia
10  Victor Catalin Cauca & Nicole Denise Racovitan Romania
10  Nikita Kuzmin & Mia Gabusi Italy
12  Ivan Kalinin & Olga Ignaticheva Russia
13  Ilya Gavryukhin & Anna Illina Russia

Quarter-final

14  Andrei Grumeza & Alexandra Areshina Moldova
15  Daniil Porcesco & Viorelia Rosca Moldova
16  David Costea & Katarina Zajarnyj Germany
17  Dan Pseneac & Alexandrina Bicov Moldova
18  Tomas Meema & Goda Pagyte Lithuania
19  Simonas Holcman & Erika Abramova Lithuania
20  Catalin Tomsa & Ana-maria Tomolea Romania
21  Nikolay Mugalimov & Mariya Avramova Russia
21  Oleg Smolin & Tatyana Katantseva Russia
23  Georg Gritsai & Jekaterina Blinkova Estonia
24  Viktor Bychkov & Daria Nevolina Russia

Round 2 (top 37)

25  Radu Catalin Baron & Andreea Raluca Manea Romania
26  Ivan Efimov & Evelina Bilalova Russia
26  Kirill Karavozov & Aleksandra Pravosudova Russia
26  Paul Ionut Rednic & Iulia Alexandra Topan Romania
29  Aleksandr Vasetskiy & Yuliya Sumbaeva Russia
30  Dmitriy Denisov & Anna Bizova Russia
30  Motiejus Skalandziunas & Emile Navickaite Lithuania
32  Sebastian Andreas Stoica & Roxana Lucaciu Romania
33  Mansur Yanberdin & Elizaveta Basyuk Russia
34  Egor Filin & Katya Nikolaeva Russia
34  Kirill Ivanov & Mariya Litsoeva Russia
34  Aleksandr Vlasov & Arina Kovalchuk Russia
37  Vladimir Zubenko & Valeriya Krivorchuk Russia

Round 1 (top 49)

38  Petur Gunnarsson & Anita Loa Hauksdottir Iceland
39  Rustam Grigorovich & Karolina Plaziy Russia
39  Dmitry Polkovnikov & Ekaterina Terekhova Russia
41  Dmitriy Lakhin & Elena Tsarkova Russia
42  Aleksandr Agapitov & Aleksandra Livinskaya Russia
42  Anton Kononov & Anastasija Bocarova Russia
44  Alexandr Weber & Dascha Stegnin Germany
45  Kevin Beyer & Jacqueline-victoria Kagels Germany
45  Leon Lohmann & Jana Busch Germany
47  Daniel Kasper & Nastassja Chodykin Germany
48  Razvan Hutanu & Ingrid Ceuca Romania
48  Maksim Titkov & Aleksandra Filatova Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}