Results from German Open 2008 - Juvenile II Standard Thursday, 14 August 2008
Check how to advertise your product with us

German Open 2008
Germany - Stuttgart Tuesday, 12 August 2008

Juvenile II Standard Thursday, 14 August 2008

Final

1  Andrei Filonenco & Henrieta Buga Moldova
2  Fedor Kozlov & Victoria Trishina Russia
3  Ivan Kalinin & Olga Ignaticheva Russia
4  Vladimir Neykshin & Elina Kalvane Latvia
5  Rostislav Dzidzoev & Anastasiya Pashkeeva Russia
6  Marius Malinovschi & Alina Milinceanu Moldova
Advertisement
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Semen Khrzhanovskiy & Vitalina Bunina Russia
8  Dmitriy Osadchuk & Natalya Kozhevnikova Byelorussia
9  Kirill Karavozov & Aleksandra Pravosudova Russia
10  Casian Tudosie & Paula Diana Otiman Romania
11  Dan Pseneac & Alexandrina Bicov Moldova

Quarter-final

12  Victor Catalin Cauca & Nicole Denise Racovitan Romania
12  Tomas Meema & Goda Pagyte Lithuania
14  Ilya Gavryukhin & Anna Illina Russia
15  Nikolay Mugalimov & Mariya Avramova Russia
15  Rando Randma & Lauren Juhanson Estonia
17  Diandra Ilies & Ana Dragos Romania
18  Mateusz Brzozowski & Justyna Mozdzonek Poland
18  Viktor Bychkov & Daria Nevolina Russia
18  Ivan Efimov & Evelina Bilalova Russia
21  Mansur Yanberdin & Elizaveta Basyuk Russia

Round 2 (top 37)

22  Radu Catalin Baron & Andreea Raluca Manea Romania
22  Georg Gritsai & Jekaterina Blinkova Estonia
22  Simonas Holcman & Erika Abramova Lithuania
22  Catalin Tomsa & Ana-maria Tomolea Romania
26  Sebastian Andreas Stoica & Roxana Lucaciu Romania
27  Paul Ionut Rednic & Iulia Alexandra Topan Romania
27  Oleg Smolin & Tatyana Katantseva Russia
29  Dmitriy Denisov & Anna Bizova Russia
29  Andrei Grumeza & Alexandra Areshina Moldova
31  Aleksandr Vasetskiy & Yuliya Sumbaeva Russia
32  David Costea & Katarina Zajarnyj Germany
32  Motiejus Skalandziunas & Emile Navickaite Lithuania
34  Petur Gunnarsson & Anita Loa Hauksdottir Iceland
35  Rustam Grigorovich & Karolina Plaziy Russia
35  Vladimir Zubenko & Valeriya Krivorchuk Russia
37  Anton Kononov & Anastasija Bocarova Russia

Round 1 (top 50)

38  Marko Reitalu & Simoona Peensalu Estonia
38  Daniil Sekljutski & Elisabett Gross Estonia
40  Egor Filin & Katya Nikolaeva Russia
40  Razvan Hutanu & Ingrid Ceuca Romania
40  Dmitriy Lakhin & Elena Tsarkova Russia
43  Aleksandr Agapitov & Aleksandra Livinskaya Russia
44  Dmitry Polkovnikov & Ekaterina Terekhova Russia
45  Florian Schell & Julia Fauser Germany
45  Aleksandr Vlasov & Arina Kovalchuk Russia
47  Kirill Ivanov & Mariya Litsoeva Russia
48  Kevin Beyer & Jacqueline-victoria Kagels Germany
49  Erik Herbert Lohmus & Elisabeth Nursi Estonia
50  Lluis Perez & Estela Anguera Spain
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}