Results from German Open 2012 - Juvenile II 8 Dance Wednesday, 15 August 2012
Check how to advertise your product with us

German Open 2012
Germany - Stuttgart Tuesday, 14 August 2012

Juvenile II 8 Dance Wednesday, 15 August 2012

Final

1  Vladislav Untu & Aleksandrina Oltyants Moldova
2  Veaceslav Nagailic & Cristina Batrincea Moldova
3  Glenn Richard Boyce & Kayleigh Andrews England
4  Sergey Bykovskiy & Milana Zenkova Russia
5  Maksim Lozitskiy & Mariya Plyaskina Russia
6  Sebastian-Alin Zicoane-Heler & Anca Copos Romania
7  Karolis Burneikis & Izabela Shekaite Lithuania
Advertisement
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

8  Aleksey Rybalkin & Ariadna Tishova Russia
9  Leon Istratiy & Diana Pak Russia
10  Vlad Nicolae Robu & Anda Silaghi Romania
11  German Pugachev & Anastasiya Sedmova Russia
12  Nikita Yuschenko & Polina Figurenko Russia
13  Nikita Novikov & Kseniya Evseeva Russia
14  Egor Matveev & Anastasiya Verina Russia
15  Rodion Bokov & Loudmila Georgiou Cyprus

Do you want to look like our Elite Performers? Order your dancewear, shoes, accessories from our shop or visit us on-line.

Quarter-final

16  Nicolae Matei Negruser & Ioana Antonia Iosub Romania
17  Danil Eremeev & Anastasiya Golitsina Russia
18  Andrei Ghita & Alexandra Bianca Preda Romania
18  Aleksey Vasyutin & Veronika Gorshkova Russia
20  Konstantin Muraru & Nina Ushkova Russia
20  Kirill Ulyanchenko & Mariya Soldatova Russia
22  Albert Kostarev & Margarita Yurlova Russia
22  Elisey Osipov & Elizaveta Semashko Russia
22  Sergey Selyuk & Ekaterina Raspopova Russia
25  Matvey Finapetov & Polina Astakhova Russia
26  Krisjarlet Kivisaar & Silvia Susanne Barjabin Estonia
27  Ivan Filipchuk & Evelina Ganskaya Ukraine
28  Maksim Zaruchevskiy & Anastasiya Borisova Russia
29  Kirill Osetrov & Alisa Knyazeva Russia
30  Artem Esayan & Elizaveta Blinova Russia

Round 2 (top 59)

31  Daniil Simakov & Yana Nikitina Russia
32  Gheorghe Ciumasu & Andreea Grama Moldova
33  Cosmin Lupoaie & Maria Cristina Radu Romania
34  Daniil Maksimov & Veronika Polyushkina Russia
34  Simion Marii & Irina Sereda Moldova
36  Alexey Guselnikov & Diana Epeykina Russia
36  Marius Eric Nitu & Ioana Daiana Stanciu Romania
38  Lukas Campean & Raluca Ioana Robu Romania
38  Nikita Galkin & Renata Valeeva Russia
40  Razvan Alexandru Babiciu & Alina Dunca Hungary
40  Egor Sazhin & Aleksandra Odintsova Russia
42  Volodymyr Chuprinin & Darya Bekhtold Ukraine
43  Leho Holm & Marleen Lutter Estonia
43  Matvey Korneev & Violetta Levchenko Russia
45  Kaspar Kaldaru & Maria-Elisabeth Lootus Estonia
45  Timofey Kalyakin & Sofya Grechkina Russia
45  Savely Saltymakov & Alina Lebedko Russia
48  Laurynas Makarovas & Diana Venckunaite Lithuania
49  Vladislav Klekotsyuk & Alisa Kirillova Russia
50  Aleksandr Egorov & Polina Baryshova Poland
50  Alexandr Markov & Alina Manvelova Russia
52  Anton Porcesco-Gozun & Doina Prisacari Moldova
53  Kert Kullamma & Carolyn Kokk Estonia
54  Oleksandr Turchenyak & Anna Kushnir Ukraine
55  Timofey Dushutin & Anastasiya Plastinina Russia
55  Stefan Liviu Matasaru & Alexandra Motoc Romania
57  Yan Zazulin & Mariya Kabanova Russia
58  Dmitriy Cherney & Irina Chub Ukraine
59  Razvan Manolache & Beatrice Axinte Romania

Round 1 (top 100)

60  Mikolaj Falkowski & Kornelia Andrzejczak Poland
60  Daniils Sitovs & Kerija Keita Ziemele Latvia
62  Matei Popa & Teodora Cara Romania
62  Matvey Shmidt & Darya Belyakova Russia
64  Kamil Bochenek & Karolina Wozny Poland
65  Ilya Khakhov & Sofya Khisamutdinova Russia
66  Artiom Moroz & Paula Dolma Moldova
67  Danila Bogolyubov & Viktoriya Drozdovska Ukraine
68  Maksim Aterley & Dariya Braga Ukraine
69  Mihkel Jantson & Sarah Sofie Barjabin Estonia
69  Mateusz Krupa & Paulina Sroka Poland
71  Artem Oberemok & Diana Bondarenko Ukraine
72  Vitaliy Del & Tatyana Dostovalova Russia
72  Tudor Dinca & Roxana Dinca Romania
72  Maksim Scherbakov & Darya Seryakova Russia
75  Gleb Donskoy & Margarita Lastochkina Russia
75  Artem Logachev & Nikol Schebetenko Ukraine
77  Vasile Florea & Maria Ceropita Poland
78  Kaisar Amirbekov & Zhanetta Amirbekova Kazakhstan
79  Semen Goldobin & Diana Gasheva Russia
80  Dan Grumeza & Ana Chirita Moldova
80  Leonid Klyuchnikov & Polina Abanshina Russia
80  Nikita Kontsevich & Anna Mihaylyuk Russia
83  Cristian Josan & Alexandra Glutnic Moldova
83  Aleksandr Mandel & Sofya Sumkina Russia
85  Iskander Dauletov & Zarina Tashmatova Kazakhstan
86  Stanislav Moskal & Oleksandra Ostrovska Ukraine
87  Robert Iris Danciu & Andreea Alexia Schipor Romania
87  Laurentiu Istrati & Mihaela Barac Moldova
89  Lev Malgin & Anna Onyanova Russia
90  Ljubomir Angelov & Milkana Angelova Bulgaria
91  Cristian Gorceag & Valeria Rotarenco Moldova
91  Stanislav Grigoriev & Viktoriya Polyakova Russia
93  Mikhail Nikolaev & Alina Druzhinina Russia
94  Nikita Jersov & Anastasia Petkova Lithuania
94  Dinmukhammed Kunarbayev & Zere Amirbekova Kazakhstan
94  Alexandru Mihai & Alexandra Ioana Nimu Romania
97  Denis Naberezhnyh & Anastasiya Gromatskaya Russia
98  Wan Sheng Ding & Tong Wang Xiao China
98  Nikita Lupusor & Madalina Cojocari Moldova
100  Daniil Guselnikov & Polina Bogorodskaya Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}