Results from Grand Prix Dynamo - Junior-I Ballroom Monday, 07 March 2011
Check how to advertise your product with us

Grand Prix Dynamo
Russia - Moscow Sunday, 06 March 2011

Junior-I Ballroom Monday, 07 March 2011

Final

1  Dmitriy Kulebakin & Kristina Liventseva Russia
2  Yuriy Schegolevatykh & Sofya Sarycheva Russia
3  Oleg Chzhen & Elena Zenfirova Russia
4  Ilya Senatorov & Ekaterina Panteleeva Russia
5  Stanislav Mazur & Arina Efimova Russia
6  Andrey Makarov & Maria Nikolaenko Russia
7  Artem Zasmolin & Karina Mikhaylova Russia
8  Dmitriy Malakhov & Varvara Malakhova Russia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

9  [27] Aleksej Antonov & Elizaveta Burenina Russia
9  [27] Georgiy Nanetashvili & Mariya Chuykina Russia
11  [9] Sergey Novoseltsev & Milana Chekanova Russia
11  [9] Dmitriy Polyakov & Kseniya Alferova Russia

Quarter-final

13  [29] Ilya Khaushkin & Ekaterina Kulikova Russia
14  [25] Filipp Prodanets & Mariya Kornienko Russia
15  [24] Vasiliy Egorov & Elizaveta Solonenko Russia
15  [24] Grigoriy Rayskin & Veronika Gilmanova Russia
15  [24] Yaroslav Soluyanov & Polina Semenova Russia
18  [23] Mark Korotkikh & Ekaterina Avramenko Russia
19  [21] Kirill Stremyakov & Lidiya Sboeva Russia
20  [18] Gleb Sapon & Aleksandra Teslyuk Russia
21  [17] Bogdan Kondrakov & Marianna Romas Russia
22  [10] Kirill Kalinushkin & Anastasiya Kosareva Russia
22  [10] Artem Zhuravlev & Ekaterina Vasileva Russia
24  [4] Mikhail Kozhukhov & Tatyana Epimakhova Russia

Round 2 (top 40)

25  [32] Aleksey Korobchenko & Anait Abramyan Russia
26  [31] Aleksandr Sheyn & Marina Kuklina Russia
26  [31] Pavel Shumanov & Elena Ostapchuk Russia
28  [30] Dmitriy Rodin & Darya Kashapova Russia
29  [29] Nikita Morgun & Vladislava Fedotova Russia
30  [21] Artiom Kuznetsov & Anna Romanova Russia
31  [19] Maksim Vorobey & Kseniya Pyatykh Russia
32  [17] Vitaliy Zylev & Viktoriya Krylova Russia
33  [16] Oleg Seregin & Anastasiya Semenova Russia
34  [13] Sergey Kutuzov & Kira Oksas Russia
34  [13] Semen Solovev & Anastasiya Subbotina Russia
36  [12] Rustam Sharipov & Alisa Lemasova Russia
37  [10] Egor Shumkov & Anastasiya Galeva Russia
38  [7] Daniel Volkov & Alina Uzinger Russia
39  [4] Viktor Sukhachev & Tatyana Sukhareva Russia
40  [3] Timofey Khoptyuk & Mariya Slonimskaya Russia

Round 1 (top 51)

41  [31] Fedor Dukhnovskiy & Anna Pozova Russia
42  [26] Aleksandr Pivinskiy & Irina Lyaschenko Russia
43  [24] Ivan Tlustenko & Valeriya Zagrivina Russia
44  [23] Kirill Selivanov & Polina Igoshina Russia
45  [22] Evgeniy Fabiyanchuk & Virineya Perekopskiya Russia
46  [19] Anton Burkhanov & Anna Petrashevich Russia
47  [14] Nikita Ilchenko & Leysan Gazizova Russia
48  [13] Anton Isakov & Regina Mukhametzyanova Russia
49  [12] Igor Mikhaylovskiy & Yuliya Zhivova Russia
50  [7] Dzhamshed Akrami & Nina Dvirnyk Russia
51  [4] Danil Sobkiv & Sofya Tantsyura Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}