Results from Grand Prix Dynamo - Junior-I Latin Sunday, 06 March 2011
Advertisement
If you do not want to see those adverts Become a member!
Check how to advertise your product with us

Grand Prix Dynamo
Russia - Moscow Sunday, 06 March 2011

Junior-I Latin Sunday, 06 March 2011

Final

1  Oleg Chzhen & Elena Zenfirova Russia
2  Daniil Bykov & Arina Popova Russia
3  Yuriy Schegolevatykh & Sofya Sarycheva Russia
4  Boris Kulakov & Valeriya Sytina Russia
5  Stanislav Mazur & Arina Efimova Russia
6  Artem Zasmolin & Karina Mikhaylova Russia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  [23] Dmitriy Erofeev & Anna Golubeva Russia
8  [22] Grigoriy Rayskin & Veronika Gilmanova Russia
9  [18] Igor Kolotov & Ekaterina Logacheva Russia
10  [17] Sergey Novoseltsev & Milana Chekanova Russia
11  [13] Bogdan Onoprienko & Mariya Chernykh Russia
12  [11] Dmitriy Malakhov & Varvara Malakhova Russia

Quarter-final

13  [29] Aleksandr Sheyn & Marina Kuklina Russia
14  [26] Ilya Khaushkin & Ekaterina Kulikova Russia
15  [25] Maksim Vorobey & Kseniya Pyatykh Russia
16  [20] Vasiliy Egorov & Elizaveta Solonenko Russia
16  [20] Georgiy Nanetashvili & Mariya Chuykina Russia
18  [18] Mikhail Kozhukhov & Tatyana Epimakhova Russia
19  [17] Bogdan Kondrakov & Marianna Romas Russia
19  [17] Yaroslav Soluyanov & Polina Semenova Russia
21  [14] Gleb Sapon & Aleksandra Teslyuk Russia
21  [14] Kirill Stremyakov & Lidiya Sboeva Russia
23  [13] Aleksey Korobchenko & Anait Abramyan Russia
24  [6] Andrey Makarov & Maria Nikolaenko Russia

Round 2 (top 48)

25  [28] Filipp Prodanets & Mariya Kornienko Russia
26  [25] Fedor Dukhnovskiy & Anna Pozova Russia
26  [25] Egor Zapryagaev & Angelina Lyzhina Russia
28  [22] Pavel Shumanov & Elena Ostapchuk Russia
29  [21] Nikita Morgun & Vladislava Fedotova Russia
30  [20] Dmitriy Rodin & Darya Kashapova Russia
31  [18] Konstantin Erokhin & Darya Pogrebnaya Russia
31  [18] Semen Solovev & Anastasiya Subbotina Russia
33  [16] Dmitriy Rodin & Viktoriya Shatokhina Russia
34  [15] Nikita Khripunov & Diana Satiyan Russia
34  [15] Pavel Teplyashin & Anastasiya Baranova Russia
36  [13] Artem Arapov & Anastasiya Novichkova Russia
37  [12] Ivan Tlustenko & Valeriya Zagrivina Russia
38  [11] Sergey Kutuzov & Kira Oksas Russia
38  [11] Nikita Savushkin & Viktoriya Kurbatova Russia
40  [10] Igor Mikhaylovskiy & Yuliya Zhivova Russia
41  [8] Anton Burkhanov & Anna Petrashevich Russia
41  [8] Kirill Kalinushkin & Anastasiya Kosareva Russia
43  [6] Timofey Khoptyuk & Mariya Slonimskaya Russia
44  [5] Vitaliy Zylev & Viktoriya Krylova Russia
45  [4] Dmitriy Polyakov & Kseniya Alferova Russia
45  [4] Egor Shumkov & Anastasiya Galeva Russia
47  [3] Rustam Sharipov & Alisa Lemasova Russia
48  [2] Daniel Volkov & Alina Uzinger Russia

Round 1 (top 57)

49  [39] Danila Stroganov & Nataliya Kurnina Russia
50  [38] Viktor Sukhachev & Tatyana Sukhareva Russia
51  [37] Denis Mamontov & Polina Akimova Russia
52  [27] Anton Isakov & Regina Mukhametzyanova Russia
53  [26] Nikita Luzky & Uardiya Ashab Russia
54  [25] Roman Tarakanov & Viktoriya Volosovskaya Russia
55  [17] Danil Sobkiv & Sofya Tantsyura Russia
56  [15] Ignat Ilyasov & Ekaterina Svintsova Russia
57  [13] Daniil Sharov & Elizaveta Kovalenko Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}