Results from Grand Prix Dynamo 2010 - Junior II Ballroom Saturday, 06 March 2010
Advertisement
If you do not want to see those adverts Become a member!
Check how to advertise your product with us

Grand Prix Dynamo 2010
Russia - Moscow Saturday, 06 March 2010

Junior II Ballroom Saturday, 06 March 2010

Final

1  Sergey Rozhkov & Marina Zakharova Russia
2  Evgeniy Nikitin & Ekaterina Sharanova Russia
3  Yuriy Lioli & Darya Shishkina Russia
4  Vadim Maslov & Yana Cherepanova Russia
5  Aleksey Ermilov & Anna Ilina Russia
6  Nikita Kadnikov & Aleksandra Koldan Russia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  [26] Dmitriy Bayanov & Margarita Fomichenko Russia
8  [23] Vladimir Rotan & Valeriya Poklad Russia
9  [20] Nikita Bortsov & Olga Voronina Russia
9  [20] Ignat Zaripov & Elena Tikhonova Russia
11  [13] Anton Dobriyan & Angelina Batrasheva Russia
12  [7] Aleksey Anelikov & Elizaveta Yuzhakova Russia

Quarter-final

13  [28] Arturs-karols Junelis & Zaklina Sola Latvia
14  [25] Vitaliy Zakharov & Inna Tokarchuk Russia
15  [22] Vladislav Motorkin & Anastasiya Kulkova Russia
16  [20] Timofey Savchuk & Kseniya Prokopenko Russia
17  [18] Artem Kepper & Irina Zakharova Russia
18  [17] Andrey Khripkov & Mariya Eliseeva Russia
19  [16] Evgeniy Lanchenkov & Polina Dodonova Russia
20  [15] Aleksandr Nazarov & Margarita Razomazova Russia
20  [15] Mikhail Zloschastev & Anastasiya Tulupova Russia
22  [13] Aleksey Usanov & Sofia Afanasenko Russia
23  [8] Vladislav Antufev & Kristina Gracheva Russia
23  [8] Egor Gorbatenko & Darya Semenova Russia

Round 2 (top 48)

25  [32] Artemiy Martynov & Polina Lisechko Russia
26  [29] Yaroslav Palyanov & Karina Koroleva Russia
27  [25] Kirill Kepper & Natalya Prokhorenko Russia
28  [23] Arseniy Lavrukhin & Angelina Evseeva Russia
29  [22] Aleksey Mukhortov & Marina Bakhmeteva Russia
29  [22] Aleksandr Scherban & Anastasiya Konyukhova Russia
29  [22] Evgeniy Sveridonov & Ellina Sazhina Russia
32  [21] Anton Burgardt & Mariya Maksakova Russia
32  [21] Rostislav Kolesnik & Violeta Rayskina Russia
34  [20] Adil Ormanaliev & Violetta Posmtenaya Russia
35  [19] Artem Toporov & Mariya Barabanova Russia
36  [17] Igor Matveev & Valeriya Maruschak Russia
37  [16] Dmitriy Pozdnyakov & Yana Rozhnova Russia
38  [14] Evgeniy Propletkin & Kristina Ermakova Russia
39  [12] Nikolay Seleznev & Olga Korzhakova Russia
40  [11] Aleksandr Vakulenko & Elena Ascheulova Russia
41  [10] Andrey Scherbak & Anna Gevorkyan Russia
42  [8] Nykyta Aksyutyn & Arina Smirnova Russia
42  [8] Oleg Elkin & Elizaveta Zhuravleva Russia
44  [7] Vladimir Shishkov & Lada Bazhanskaya Russia
45  [3] Elisey Belyaev & Alena Fedonina Russia
46  [2] Dmitriy Lugin & Olga Valsamakina Russia
47  [1] Fedor Baskov & Darya Matrosova Russia
47  [1] Nikita Osyanov & Mayya Chernikova Russia

Round 1 (top 70)

49  [36] Aleksey Shilkin & Anastasiya Kondakova Russia
50  [30] Andrey Sabelnikov & Anna Guschina Russia
51  [27] Vladislav Bogdanov & Karina Nikolskaya Russia
52  [22] Vasiliy Chernikov & Alisa Makhanova Russia
52  [22] Maksim Yunanov & Anna Ostapenko Russia
54  [20] Aleksey Zabaluev & Yuliya Bindyug Russia
55  [18] Viktor Suverin & Dayana Simonova Russia
56  [17] Andrey Tupitsyn & Anastasiya Soloveva Russia
57  [15] Ivan Ivanov & Mariya Romanova Russia
58  [14] Sergey Danilin & Aleksandra Babenko Russia
58  [14] Ruslan Rustaev & Valeriya Kulikova Russia
60  [13] Daniil Vasiliev & Elena Udovenko Russia
61  [10] Denis Utekhin & Anastasiya-mariya Sas Russia
62  [9] Kirill Dotsenko & Tatyana Zhigaylo Russia
63  [8] Pavel Vinogradov & Kristina Fomicheva Russia
64  [6] Eduard Graf & Polina Vikulova Russia
64  [6] Semen Kolchin & Polina Dashina Russia
64  [6] Denis Tolkachev & Mariya Shemyakina Russia
67  [5] Ivan Grigorev & Ekaterina Shmeleva Russia
67  [5] Denis Morozov & Inna Korobova Russia
69  Aleksey Gladilin & Kseniya Zavyalova Russia
69  Gleb Tsvetkov & Ekaterina Mitina Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}