Results from Grand Prix Latvija 2006 - IDSF World Junior II Standard Saturday, 16 December 2006
Check how to advertise your product with us

Grand Prix Latvija 2006
Latvia - Riga Friday, 15 December 2006

IDSF World Junior II Standard Saturday, 16 December 2006

Final

1  Ronalds Abols & Santa Vitenberga Latvia
2  Luca Balestra & Krizia Balestra Italy
3  Jacek Jeschke & Wiktoria Wior Poland
4  Semen Iatsenko & Anna Rozhkova Russia
5  Edvardas Racius & Jekaterina Plikosova Lithuania
6  Andrey Pakalov & Anastasiya Glazunova Russia
Advertisement
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Andrey Kitsun & Yuliya Krepchuk Byelorussia
8  Taimonas Mazeika & Natasha Boichenko Lithuania
9  Gerds Ivuskans & Ketija Bardina Latvia
10  Alessandro Bosco & Federica Bosco Italy
11  Ott Sander Palm & Madli Pappa Estonia
12  Artem Potapov & Darja Holavko Germany
13  Iaroslav Bieliei & Kristina Noshchenko Ukraine

Quarter-final

14  Ilya Bardakhan & Yana Agapova Moldova
15  Sergiy Krasnoshlyk & Svitlana Ivaschenko Ukraine
16  Jakub Havlicek & Veronika Jirku Czech Republic
16  Stanislav Kestel & Virginia Lesniak Germany
18  Paul Reinolt & Erika Reinaru Estonia
19  Martin Janicek & Petra Pozdechova Slovakia
20  Mateusz Piasecki & Weronika Mierzwa Poland
20  Cristian Radvan & Tatiana Silvestrova Moldova
22  Marek Bures & Kristyna Zizkova Czech Republic
23  Alex Freyr Gunnarsson & Ragna Björk Bernburg Iceland
24  Marius Toperczer Muresan & Andreea Bianca Muresan Romania

Round 2 (top 48)

25  Balázs Gombkötö & Petra Seregélyi Hungary
26  Dániel Kaszás-tóth & Noémi Ferkó Hungary
26  Andrej Mesojedec & Lea Perovsek Slovenia
28  Stanislav Faynerman & Patrycja Golak USA
28  Ilja Tourunen & Roosa Hasu Finland
30  Andrei Kishkurno & Valeryia Urymahava Byelorussia
31  Juan Francisco Gil & Dröl-ma Conejero Spain
32  Matej Stec & Natalia Urbanova Slovakia
33  Peter Loibner & Jasmin Eckhart Austria
34  Minato Kojima & Megumi Morita Japan
35  Joel Gonzalez & Ariadna Gil Spain
35  Nikolai Iliev & Jasmin Pocknell Finland
37  Daniel Power & Amy Ward England
37  Cristian Marcel Tomsa & Andreea Diana Suciu Romania
39  Benjamin Calkar & Tara James Denmark
40  John Giannini & Stevie Jones England
40  Yumiya Kubota & Rara Kubota Japan
40  Gabriel Patlashenko & Sandra Rucinski Canada
43  Frank Zegels & Danique Zegels Netherlands
44  Mark Adams & Charmiane Joenaal South Africa
44  Sigurdur Atlason & Sara Jakobsdottir Iceland
44  Luciano Jamiolkowski & Ola Rogala USA
44  Morten Riis & Sarah Hoffmann Denmark
44  Daniel Studenny & Karolina Holody Canada

Round 1 (top 63)

49  Maxim Kirik & Ksenia Basalaeva Kazakhstan
50  Marius Kristiansen & Kristine Bohnsdalen Norway
51  Tine Pavsic & Dagmar Strukelj Slovenia
52  Hampus Norberg & Lana Murphy (aka Astrom) Sweden
53  Björn Pemer & Katja Lujan Engelholm Sweden
54  Kristoffer Frimo Melaes & Mette Brandstadmoen Norway
55  Ali Khassan & Aleksandra Bondareva Kazakhstan
56  Lucien Laurent & Jessica Deyre France
56  Andy Lee & Candice Lin Taiwan
56  Nikola Oto & Melani Grabar Croatia
59  Rustam Bashirov & Zarangiz Gusejnova Azerbaijan
59  Valery Briskin & Bat-el Waisman Israel
59  Wonder Tu & Jenifer Wu Taiwan
62  Thimothe Gisler & Marine Billon France
63  Sergio Costa & Ana Rita Almeida Portugal
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}