Results from Grand Prix Latvija 2006 - Junior II Latin Saturday, 16 December 2006
Advertisement
If you do not want to see those adverts Become a member!
Check how to advertise your product with us

Grand Prix Latvija 2006
Latvia - Riga Friday, 15 December 2006

Junior II Latin Saturday, 16 December 2006

Final

1  Konstantin Gorodilov & Emma-Leena Koger Estonia
3  Andrei Kishkurno & Valeryia Urymahava Byelorussia
4  Vyatseslav Molkin & Kristiina Prants Estonia
5  Vjaceslavs Visnakovs & Valerija Tormozova Latvia
6  Yumiya Kubota & Rara Kubota Japan
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Andrey Semakin & Irina Gogoladze Russia
8  Pavel Zvychaynyy & Jacqueline Cavusoglu Germany
9  Ivan Kokushkin & Irina Zuykova Russia
10  Ilya Mazurov & Marina Koroleva Russia
11  Anton Prokudin & Alena Popova Estonia
12  Artem Gaylit & Viktoriya Iuleva Byelorussia
13  Justas Jurciukonis & Ieva Mazeikaite Lithuania

Quarter-final

14  Dmitrijs Golasko & Anna Kirilova Latvia
14  Nils Vamza & Ksenija Denistsik Latvia
16  Nikita Shmelev & Elizaveta Nechaeva Russia
16  Robert Veskus & Jelena Vassiljeva Estonia
18  Erik Imamov & Snezhana Gribova Russia
19  Sebastian Saarinen & Elisabet Kipper Finland
20  Maksim Bondar & Kristina Bespechnova Russia
20  Mikhail Bretsok & Kristina Kiprskaya Russia
20  Kristaps Kalva & Lilija Berngardte Latvia
20  Artis Robalds & Laima Ozolina Latvia
24  Gundars Kalnins & Veronika Dedjajeva Latvia

Round 2 (top 40)

25  Filipp Borisenok & Anastasiya Kuznetsova Russia
26  Aleksandrs Kovriga & Katarina Tumasevica Latvia
26  Edgars Orda & Tereza Kizlo Latvia
28  Edgaras Baltaragis & Evelina Kalkauskaite Lithuania
29  Aleksandr Artamonov & Katja Lapitseva Estonia
29  Vadims Kovalskis & Laine Viksnina Latvia
29  Aleksei Tuvi & Kristiina Reinfeldt Estonia
32  Andy Lee & Candice Lin Taiwan
33  Gustavs Ernests Arajs & Marika Zelencova Latvia
33  Jan Hamburg & Maria Soone Estonia
33  Luciano Jamiolkowski & Ola Rogala USA
36  Juuso Karonen & Emmiina Ristolainen Finland
36  Aleksandr Reva & Svetlana Zhatkina Russia
38  Nauris Kalva & Zanda Gruba Latvia
38  Vitali Losjuk & Aleksandra Korf Estonia
40  Edgars Stepanovs & Alise Maksimova-agafonova Latvia
40  Kristaps Veikerts & Marta Kaleja Latvia

Round 1 (top 73)

48  Tuomas Jylhä & Heidi Karppanen Finland
48  Dawid Kaleta & Nathalie Davidsson Sweden
48  Janis Mednis & Alina Zavadska Latvia
48  Aleksandr Oleshkevich & Evelina Filipchik Byelorussia
48  Emilis Penkauskas & Ingrida Sakalauskaite Lithuania
53  Deniss Artemjevs & Zanna Bosova Latvia
53  Krisjanis Putrins & Evelina Valaine Latvia
53  Reinis Rubins & Juta Einmane Latvia
56  Aregaks Avetjans & Ulla Koziola Latvia
56  Oleg Goy & Marina Chernyavskaya Byelorussia
56  Sander Kalve & Regina Russanova Estonia
59  Imants Brutans & Jana Skaba Latvia
59  Tomi Lappi & Geisy Lahe Finland
61  Sven Kuhnle & Laura Ugolini Germany
61  Jonathan Peulet & Samantha Peulet France
63  Robin Kristiansen & Mai Mentzoni Norway
63  Igor Radyuk & Tatyana Kovsh Byelorussia
65  Argo Oblikas & Gerli Vinkel Estonia
66  Sergey Arekhovskiy & Alina Buyko Byelorussia
66  Edgars Gribusts & Liene Everse Latvia
66  Ilja Vaganov & Jana Karimova Estonia
69  Andris Grapens & Lelde Strazdina Latvia
70  Salvis Dombrovskis & Paula Makarova-makaronoka Latvia
70  Dmitriy Grischuk & Valeria Dovgalevich Byelorussia
70  Renat Shakirov & Polina Rumyantseva Russia
73  Aleksandrs Copiks & Laura Bileskalne Latvia
73  Raitis Krikis & Laura Tuca Latvia
73  Visa Moisio & Iida Hilska Finland
76  Jevgenijs Silconoks & Anna Sevastjanova Latvia
77  Egils Topolskis & Julija Nesterenko Latvia
78  Artur Karpilo & Silvia Laiv Estonia
79  Kirill Homtsik & Ekaterina Lazareva Estonia
80  Haralds Bacis & Marina Clenova Latvia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}