Results from Grodno Open 2010 - IDSF International Open Latin Sunday, 09 May 2010
Check how to advertise your product with us

Grodno Open 2010
Byelorussia - Grodno Saturday, 08 May 2010

IDSF International Open Latin Sunday, 09 May 2010

Final

1  Yuriy Simachev & Anastasia Klokotova Russia
2  Aleksandr Makarov & Anastasia Kiseleva Kazakhstan
3  Yevgen Kashkovskyy & Anna Matus Moldova
4  Dmitriy Nikolaev & Yulya Zhylko Byelorussia
5  Konstanty Kolesinski & Agata Koziol Poland
6  Artsiom Kazyra & Anastasia Veslova Byelorussia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  [17] Vladimir Besarab & Ecaterina Petrova Moldova
8  [12] Andrei Filippov & Anastasia Tarlykova Russia
8  [12] Gediminas Grigonis & Agne Malinauskaite Lithuania
10  [11] Aleksey Polovnikov & Tatyana Veselkina Russia
11  [10] Andrey Strebizh & Elena Manuylova Russia
12  [8] Dmitry Khudyakov & Svetlana Denisova Russia

Quarter-final

13  [21] Ilja Chubanov & Anastasiya Rybalko Russia
14  [19] Nikita Golota & Yuliya Kulmatitskaya Russia
14  [19] Maxym Litiyushkin & Kateryna Yovyk Ukraine
16  [18] Erik Imamov & Maria Fessai Estonia
17  [16] Vitaliy Didenko & Marina Zykova Russia
18  [13] Gennadiy Tsynkevich & Mzia Orvelashvili Georgia
19  [9] Rolandas Berzinis & Ingrida Kisieliute Lithuania
20  [8] Aleksandr Latushkin & Diana Klos Poland
21  [7] Sergiu Coropceanu & Marioara Cheptene Moldova
22  [6] Maksim Blinov & Mariya Astafeva Russia
22  [6] Igori Gavrilenco & Ana Popescu Moldova
24  [1] Dmitri Polikarpov & Nadezhda Ivleva Russia

Round 2 (top 37)

25  [27] Vyacheslav Mostsevoy & Kristina Gladchenko Ukraine
26  [25] Mindaugas Strazdas & Evelina Butkaite Lithuania
27  [22] Valeriu Ursache & Tatiana Scheghiriova Moldova
28  [19] Denis Moryasin & Irina Tsarinova Byelorussia
29  [16] Igor Puzhevich & Anastasiya Kuzmich Byelorussia
30  [11] Evgeniy Markevich & Evelina Filipchik Byelorussia
30  [11] Alexandre Panasik & Yuliya Lunyachenko Byelorussia
30  [11] Sarunas Saltonas & Ruta Ramanauskaite Lithuania
33  [10] Nikita Moisejenko & Ieva Miklasevskaja Lithuania
34  [4] Evgeniy Polyakov & Elyzaveta Ryzhkova Russia
35  [3] Aleksandr Samosyuk & Sofya Aksenchik Byelorussia
36  [2] Yahor Savostau & Darya Polischuk Byelorussia
37  Aliksey Tkachuk & Nadzeya Valui Byelorussia

Round 1 (top 51)

38  [17] Vadim Gorbach & Elena Rabinovich Russia
38  [17] Silvestras Koroliovas & Viktorija Gaidyte Lithuania
40  [16] Aleksei Sharamed & Ekaterina Plaksa Byelorussia
41  [13] Roman Lobarev & Daria Konokhova Byelorussia
42  [11] Nikolay Mileshko & Aleksandra Romanovich Byelorussia
43  [8] Aleksejus Janovskis & Karina Kazakova Lithuania
43  [8] Paulius Vaskelis & Laurita Stasiunaite Lithuania
45  [7] Petr Karpenko & Marina Chernyavskaya Byelorussia
46  [6] Maksim Leonov & Tatiana Shurikova Byelorussia
46  [6] Andrey Prokopov & Yana Zhigalko Byelorussia
48  [5] Konstantin Perminov & Olga Kobleva Russia
49  [2] Povilas Lapinskas & Renata Gramauskaite Lithuania
50  [1] Evgenij Sakharuk & Alina Vishnevetskaya Byelorussia
51  Evgeniy Lesov & Olga Matvienko Byelorussia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}