Results from Grodno Open 2010 - IDSF International Open Standard Saturday, 08 May 2010
Advertisement
If you do not want to see those adverts Become a member!
Check how to advertise your product with us

Grodno Open 2010
Byelorussia - Grodno Saturday, 08 May 2010

IDSF International Open Standard Saturday, 08 May 2010

Final

1  Lukasz Tomczak & Aleksandra Jurczak Poland
2  Andrei Filippov & Anastasia Tarlykova Russia
3  Andrejs Rogovenko & Anna Voroncuka Latvia
4  Stanislav Portanenko & Nataliya Kolyada Ukraine
5  Sergiu Coropceanu & Marioara Cheptene Moldova
6  Evaldas Sodeika & Ieva Zukauskaite Lithuania
7  Artsiom Kazyra & Anastasia Veslova Byelorussia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

8  [19] Artem Bronnikov & Darya Grishko Russia
9  [18] Ilmars Ozols & Santa Dmitrijeva Latvia
10  [8] Egor Dulebenets & Aleksandra Samorodskaya Byelorussia
11  [6] Sergey Kiselev & Ekaterina Popova Byelorussia
12  [2] Pavel Nepomniaschi & Alina Glazkova Russia

Quarter-final

13  [18] Radu Sterban & Ksenia Cletova Moldova
13  [18] Roman Usmanov & Anna Trukhan Byelorussia
15  [16] Vladimir Besarab & Ecaterina Petrova Moldova
16  [13] Valeriu Ursache & Tatiana Scheghiriova Moldova
17  [10] Aleksey Polovnikov & Tatyana Veselkina Russia
17  [10] Aleksandr Samosyuk & Sofya Aksenchik Byelorussia
19  [9] Sergey Lazunkov & Anna Radetskaya Byelorussia
20  [8] Ruslan Polovandoshvili & Viktoriya Burnos Byelorussia
21  [7] Romas Alijevas & Raminta Aukituolyte Lithuania
22  [6] Anton Shumov & Darya Kushnir Russia
23  [4] Artem Mironchik & Alesya Lisukova Byelorussia
24  Denis Moryasin & Irina Tsarinova Byelorussia

Round 2 (top 36)

25  [25] Ivan Kazakevich & Jurga Gustaite Lithuania
26  [23] Tadas Zgirskis & Urte Januskeviciute Lithuania
27  [21] Dmitriy Piletskiy & Vita Porshina Byelorussia
27  [21] Mindaugas Strazdas & Evelina Butkaite Lithuania
29  [15] Sergey Klyuev & Ella Naumova Russia
30  [13] Gabrielius Sasnauskas & Aine Juzenaite Lithuania
31  [12] Roman Lobarev & Daria Konokhova Byelorussia
31  [12] Ivan Prokhorov & Ekaterina Kachalina Russia
33  [11] Maksim Blinov & Mariya Astafeva Russia
34  [10] Aliksey Tkachuk & Nadzeya Valui Byelorussia
35  [7] Yahor Savostau & Darya Polischuk Byelorussia
36  [6] Ilja Chubanov & Anastasiya Rybalko Russia

Round 1 (top 49)

37  [13] Vytautas Dudenas & Laura Liudziute Lithuania
38  [7] Nikolay Mileshko & Aleksandra Romanovich Byelorussia
38  [7] Nikita Moisejenko & Ieva Miklasevskaja Lithuania
40  [6] Mikhail Markov & Ekaterina Maslova Russia
40  [6] Evgeniy Polyakov & Elyzaveta Ryzhkova Russia
42  [4] Igori Gavrilenco & Ana Popescu Moldova
43  [2] Nikita Filipov & Veronika Pozdeykina Russia
44  Egor Blokhin & Karina Soyko Byelorussia
44  Petr Karpenko & Marina Chernyavskaya Byelorussia
44  Aleksandr Markevich & Ekaterina Yankovskaya Byelorussia
44  Aleksandr Medvedev & Alena Levina Byelorussia
44  Pavel Senkevich & Anna Zhvarikova Byelorussia
44  Evgeniy Yarmoshko & Darya Yarmoshko (aka Tumanova) Byelorussia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}