Results from Hessen Tanzt 2010 - Youth Latin (Ranking) Saturday, 08 May 2010
Advertisement
If you do not want to see those adverts Become a member!
Check how to advertise your product with us

Hessen Tanzt 2010
Germany - Frankfurt Saturday, 08 May 2010

Youth Latin (Ranking) Saturday, 08 May 2010

Final

1  Guido Gencarelli & Angelika Mkrtchjan Germany
2  Ilija Schäfer & Christina Zelt Germany
3  Harry Bober & Romy Kuhlmann Germany
4  Silas Kunkel & Merlene Gerstmann Germany
5  Artur Balandin & Anna Salita Germany
6  Gregor Bronstein & Aigulim Gerich Germany
7  Vadim Lehmann & Maria Vakhnina-Kleinschmidt Germany
Advertisement
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

8  Maxim Stepanov & Anastasia Sawision Germany
9  Frank Zegels & Danique Zegels Netherlands
10  Dimitrii Pescov & Vanessa Beer Germany
11  Daniel Buschmann & Katarina Bauer Germany
12  Oliver Steirl & Natalie Didyk Germany

Quarter-final

13  Felix Kunkel & Isabell Lehmann Germany
13  Alexandre Mössner & Katharina Dahm Germany
13  Daniel Shapilov & Jessica Eisenkrein Germany
16  Benjamin Becker & Josefin Dinger Germany
17  Fabian Bonny & Anja Swerew Germany
18  Mark Spektor & Susan Fichte Germany
19  Arthur Ankerstein & Vivien Kreiter Germany
20  Tobias Soencksen & Viktoria Mitzel Germany
21  Giuseppe Pio Scerra & Liana Mkrtchjan Germany
22  Denis Deisser & Lorena Karolin Finger Germany
23  Gianluca Cicerone & Angelina Schmitt Germany
24  Rene Carrera & Sofia Gorbatchev Germany

Round 2 (top 37)

25  Alex Ionel & Cordula Patricia Beckhoff Germany
26  Andreas Sopov & Katharina Wawilow Germany
27  Dennis Gonta & Alina Sheynina Germany
27  Julien Hammersbacher & Tabea Louisa Thaler Germany
29  Gianluca Carello & Teresa Carello Germany
29  Erik Kem & Michelle Kaiser Germany
29  Fabian Löw & Isabell Bittendorf Germany
29  Konrad Torun & Luisa Egenolf Germany
33  Nikita Goncharov & Alina Siranya Muschalik Germany
33  Markus Noll & Verena Noll Germany
33  Julian Schmidt & Ingrid Kelsch Germany
36  Patrick Ferreira Sa & Marianna Salanitro Germany
37  Dimitro Schmuck & Tatjana Lavrova Germany

Round 1 (top 54)

38  Nikita Schneider & Jaqueline Joos Germany
39  Marius Dürr & Natalie Vollmer Germany
40  Marc Burgemeister & Lucy-denise Boxan Germany
41  Sven Buchholz & Laura Beichel Germany
41  Sascha Hammel & Olga Pervych Germany
43  Niklas Ballier & Sina Sawall Germany
43  Leonard Hess & Juliana Nickele Germany
43  Sebastian Laube & Laura Korndörfer Germany
43  Roman Weber & Regina Kelm Germany
47  Sebastian Gabler & Corinna Beer Germany
47  Philipp Langer & Christine Hermann Germany
47  Ivan Stenkin & Cindy Rudolph Germany
47  Sascha Thalhammer & Melanie Lachner Germany
51  Randy Darius & Franzis Josephin Lenz Germany
51  Angelo Denecke & Mareike Schwarze Germany
51  Mike Meinert & Alina Missfeldt Germany
51  Patrick Mössner & Annsophie Mürle-Thür Germany
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}