Results from IDSF - IDSF World Youth Standard Saturday, 26 October 2002
Check how to advertise your product with us

IDSF
Russia - Moscow Saturday, 26 October 2002

IDSF World Youth Standard Saturday, 26 October 2002

Final

1  Andrei Chubarev & Veronika Vlasova Russia
2  Dmitri Krupnov & Evgenia Elfimova Russia
3  Cosimo Caramia & Antonella Decarolis Italy
4  Domen Valic & Tjasa Vulic Slovenia
5  Matic Pavlinic & Lena Pavlinic Slovenia
6  Ivan Zderciuc & Olga Ciubari Moldova
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Edgars Gasjuns & Jelena Samuilova Latvia
7  Oliver Rehder & Jasmin Rehder Germany
9  Mark Elsbury & Olga Alissievich England
10  Denys Drozdyuk & Polina Kolodizner Germany
11  Giuseppe Albanese & Michela Bove Italy
12  Sergej Diemke & Katerina Timofeeva Byelorussia

Do you want to look like our Elite Performers? Order your dancewear, shoes, accessories from our shop or visit us on-line.

Quarter-final

13  Roman Migunov & Elena Galagan Estonia
14  Eirik Nydal Adolfsen & Monika Nydal Adolfsen Norway
15  Tadas Ivasauskas & Erika Marengolcaite Lithuania
16  Tom Erik Nilsen & Pia Lundanes Loewe Norway
17  Martin Dvorak & Zuzana Silhanova Czech Republic
17  Martin Køhler & Julie Thagesen Denmark
19  Igors Kravcenko & Aleksandra Kurusova Latvia
20  Joonas Sakki & Nora Peltola Finland
21  Michael Glikman & Milana Deitch Australia
21  Przemyslaw Juszkiewicz & Paulina Glazik Poland
21  Sergiu Rusu & Mirona Gliga Romania
24  Dmytro Zimnenko & Iryna Mikhonik Ukraine

Round 2 (top 48)

25  Denis Novikov & Tatiana Lomako Byelorussia
25  Kestutuis Zaica & Iveta Kovalenkaite Lithuania
27  Erik Páli & Viktoria Pali Hungary
27  Roman Zedan & Marian Zedan Romania
29  Mihail Ciobanu & Elena Mantaluta Moldova
29  Anton Kolyubayev & Ganna Lantukh Ukraine
31  Pavel Bic & Silvie Konderlova Czech Republic
32  Regis Mastroianni & Aurelie Muller France
33  Anton Domansky & Erica Ridgeway USA
33  Alvaro Insua Castro & Leticia Insua Castro Spain
33  Ilya Maleko & Kimberley Taylor England
36  Dmitri Vassilenko & Anna Borshch Canada
37  Inaki Albiol & Maria Carbonell Spain
38  Micki Chow & Asta Sigvaldadottir Denmark
38  Marko Herceg & Ana Herceg Croatia
38  Johannes Koitz & Katrin Bretterklieber Austria
41  Ladislav Gerenyi & Lucia Zavadova Slovakia
42  Christoph Santner & Maria Santner Austria
43  Michal Oleszczynski & Magdalena Kordaszewska (aka Maj) Poland
44  Antal Szabó & Alexandra Zsuppan Hungary
45  Remondo Goedkoop & Serena Goedkoop Netherlands
45  Timo Kanto & Kati Immonen Finland
45  Roman Sipkovsky & Laura Zmajkovicova Slovakia
48  Ludvig Jerkander & Henriette Andresen Sweden

Round 1 (top 59)

49  Thomas Iraeta & Jade Geropp France
50  Danilo Forte & Adriana Di Nardi Ireland
51  Jonathan Näslund & Emelie Briding Sweden
52  Rafael Holody & Agatha Hansen (aka Holody ) Canada
52  German Tepavicharov & Stela Kukonova Bulgaria
54  Matthew Blackshaw & Helen Candy New Zealand (Aotearoa)
54  Leonid Lerner & Ana Lerner Israel
56  Denis Pianykh & Alexandra Shut Kazakhstan
57  Marcel Oosting & Marleen Suurmeijer Netherlands
58  Eemonn Crafar Mulqueen & Sarah Hunter New Zealand (Aotearoa)
59  Diogo Beirante & Marisa Ferreira Portugal
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}