Results from II Catalonian Standard Champs & Fiesta Mediterranea 2006 - IDSF World Junior II Latin Saturday, 08 July 2006
Check how to advertise your product with us

II Catalonian Standard Champs & Fiesta Mediterranea 2006
Spain - Barcelona Saturday, 08 July 2006

IDSF World Junior II Latin Saturday, 08 July 2006

Final

1  Armen Tsaturyan & Alina Zharullina Russia
2  Ilya Bardakhan & Yana Agapova Moldova
3  Konstantin Gorodilov & Emma-Leena Koger Estonia
4  Kirill Kolpashchikov & Sofya Shutkina Russia
5  Edvardas Racius & Jekaterina Plikosova Lithuania
6  Andrei Kishkurno & Valeryia Urymahava Byelorussia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Andrey Kitsun & Yuliya Krepchuk Byelorussia
8  Evgen Golichenko & Kateryna Krut Ukraine
8  Joel Gonzalez & Ariadna Gil Spain
10  Yumiya Kubota & Rara Kubota Japan
11  Jan Borecki & Agnieszka Kaczorowska Poland
11  Pawel Milcarz & Anna Piaseczna Poland
13  Vito Coppola & Manuela di Buono Italy

Quarter-final

14  Pavel Zvychaynyy & Jacqueline Cavusoglu Germany
15  Petar Daskalov & Yulia Andronova Bulgaria
15  Juan Francisco Gil & Dröl-ma Conejero Spain
15  Vyatseslav Molkin & Kristiina Prants Estonia
18  Maksim Fedotov & Svitlana Sovetchenko Ukraine
18  Vjaceslavs Visnakovs & Valerija Tormozova Latvia
20  Vladimir Besarab & Inesa Voscoboinic Moldova
21  Marek Bures & Kristyna Zizkova Czech Republic
21  Bojan Lazareski & Katarina Todorovic Serbia
23  Nathan Blaer & Junona Fisman Germany
24  Marek Kypus & Katerina Bekova Czech Republic

Round 2 (top 48)

25  Telmo Madeira & Sara Venturinha Portugal
26  Christopher Nyemchek & Nesya Serebro USA
26  Edgars Orda & Tereza Kizlo Latvia
28  Frank Zegels & Danique Zegels Netherlands
29  Sebastian Saarinen & Elisabet Kipper Finland
30  Gabriel Patlashenko & Sandra Rucinski Canada
30  Cristian Marcel Tomsa & Andreea Diana Suciu Romania
32  Mitja Grudnik & Nastja Vodenik Slovenia
32  Dzenan Jahic & Anja Imamovic Bosnia and Herzegovina
34  Lucien Laurent & Jessica Deyre France
35  Andrej Mesojedec & Lea Perovsek Slovenia
36  Daniel Power & Amy Ward England
37  Marius Toperczer Muresan & Andreea Bianca Muresan Romania
38  Adam Molnár & Rebeka Paroczai Hungary
38  Stanislav Wakeham & Jasmine Chan England
40  Rasmus Holm & Louise Elsberg Denmark
41  Balázs Gombkötö & Petra Seregélyi Hungary
41  Morten Riis & Sarah Hoffmann Denmark
43  Edgaras Baltaragis & Evelina Kalkauskaite Lithuania
44  Simono Ceravolo & Marta Cogno Italy
45  Rouslan Aliev & Ksenia Stakhiryak Greece
45  Peter Loibner & Jasmin Eckhart Austria
47  Alon Davidovsky & Sonia Sebastianov Israel
48  Maxim Kirik & Christina Yanchewskaya Kazakhstan

Round 1 (top 70)

49  Hampus Norberg & Lana Murphy (aka Astrom) Sweden
50  Daniel Studenny & Karolina Holody Canada
51  Andy Lee & Candice Lin Taiwan
52  Nikolai Iliev & Jasmin Pocknell Finland
52  Daniil Makarov & Evgeniya Kulpina Kazakhstan
54  Viktor Aleksiev & Viktoriya Bozhidarova Gencheva Bulgaria
54  Thomas Northey & Kristina Klyots Australia
56  Timur Mussin & Katia Valera France
56  Matej Stec & Natalia Urbanova Slovakia
56  Seiji Tamai & Erina Ozawa Japan
56  Jason Wilman & Shannen Clarke Australia
60  Vedran Celic & Maja Bijelic Croatia
60  Vojko Huter & Yaelle Schneider Switzerland
62  Sigurdur Atlason & Sara Jakobsdottir Iceland
62  Sergio Costa & Ana Rita Almeida Portugal
62  Geane Jacobs & Ayche Europa South Africa
62  Alen Plevnik & Ana Martinjak Croatia
66  Valery Briskin & Bat-el Waisman Israel
67  Mark Adams & Charmiane Joenaal South Africa
68  Maurice Ronda & Lisa Myatiskina Netherlands
69  Marius Kristiansen & Kristine Bohnsdalen Norway
69  Peter Talian & Sarlota Haficova Slovakia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}