Results from International Diamond Cup 2008 - IDSF Open Latin Sunday, 23 March 2008
Check how to advertise your product with us

International Diamond Cup 2008
Russia - Moscow Saturday, 22 March 2008

IDSF Open Latin Sunday, 23 March 2008

Final

1  Alexander Tchesnokov & Julia Tchesnokov Russia
2  Andrey Gusev & Elizaveta Cherevichnaya Russia
3  Oleg Vdovin & Mariya Raevskaya Russia
4  Anton Teplykh & Irina Samoylova Russia
5  Igor Makarov & Anna Baklanova Russia
6  Cedric Meyer & Angelique Meyer France
Advertisement
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Egor Schiriy & Alisa Sadovnikova Russia
8  Albert Akopian & Daria Mokhova Armenia
8  Aleksandr Muratov & Svetlana Slivinskaya Russia
10  Evgeniy Kendys & Anastasiya Schukina Russia
11  Andrei Akatov & Lyubov Ignateva Russia
12  Kirill Alyukhin & Darya Kontanistova Russia
13  Eldar Zeinalogli & Tamara Prochnova Russia

Quarter-final

14  Ivan Raditsa & Evgeniya Samoylova Russia
15  Aleksey Shipilov & Maryana Nazarova Russia
16  Ruslan Akolupin & Anna Akimushkina Russia
16  Ivan Korotkov & Natalia Poddubnaja Russia
18  Denis Mischeryakov & Kristina Mityaeva Russia
18  Aleksey Shamin & Alina Glazkova Russia
20  Aleksandr Kuternin & Irina Bolshakova Russia
20  Pavel Shishov & Anastasiya Yaremenko Russia
22  Dmitri Ryzhkov & Iulia Shaposhnikova Russia
23  Andrei Rakitin & Olga Bochkareva Russia
24  Andrey Mozheyko & Iulia Melnik Russia
25  Aleksandr Kuvshinov & Kseniya Zubareva Russia

Round 3 (top 48)

26  Ruslan Podkolzin & Maria Kukushkina Russia
27  Aleksiei Fateev & Anna Krymskaya Russia
28  Roman Muzychka & Elena Jevseeva Russia
28  Albert Sabirov & Margarita Belova Russia
30  Anton Goncharov & Olga Andrianova Russia
30  Dmitriy Nesterov & Taisa Finenkova Russia
30  Roman Shatrov & Aliona Fomicheva Russia
33  Aleksey Borkovskiy & Aleksandra Bokova Russia
33  Artem Semerenko & Tatiana Kotelnikova Russia
35  Ilia Feldman & Irina Ivanova Russia
36  Svyatoslav Bibyaev & Alisa Terenteva Russia
36  Pavel Kocherin & Elena Buranova Russia
38  Egor Bobrov & Yuliya Leonteva Russia
38  Roman Vasilev & Anna Barsukova Russia
40  Evgeniy Oreshnikov & Olesya Epischeva Russia
41  Dmitriy Kuzin & Kseniya Romanenko Russia
42  Aleksandr Chapurin & Darya Vashaeva Russia
43  Aleksandr Chuvilin & Elena Zaitseva Russia
43  Yan Shmidt & Marina Bisiuk Russia
45  Dmitriy Karasev & Yuliya Karaseva Russia
46  Yan Diordiev & Darya Shelyganova Russia
47  Aleksei Rybkin & Dilyara Bliznyuk Russia
48  Denis Miroshnichenko & Angelina Kuryshova Russia

Round 2 (top 77)

49  Sergey Dashkevich & Darina Semenova (aka Basenok) Ukraine
50  Maksim Istomin & Anna Krylova Russia
51  Genadi Mikhailov & Anna Stepanova Russia
51  Evgeniy Polyakov & Anastasiya Vedeneeva Russia
53  Evgeniy Klimov & Tatyana Trofimova Russia
53  Anton Regush & Violetta Moiseeva Russia
53  Aleksandr Smirnov & Anna Shunina Russia
56  Igor Cheldiev & Anastasiya Cherkalina Russia
56  Alexandr Otsechkin & Olga Kuznetsova Russia
58  Pavel Tokmeninov & Alina Kanaeva Russia
58  Valeriy Zhutenkov & Kristina Androsenko Russia
60  Mikhail Efimov & Kristina Alatortseva Russia
61  Dmitry Rudnev & Evgenia Dokuchaeva Russia
62  Aleksandr Negulyaev & Anastasia Melnikova Russia
62  Anton Seleznev & Mariya Kaganovich Russia
64  Vladimir Frolov & Darina Kulikova Russia
65  Andrey Olgomets & Maria Kniazkova Russia
66  Nikolay Andruschenko & Darya Seyko Russia
67  Anton Sokolov & Anastasiya Kryukova Russia
68  Dmitri Rasskazov & Anna Kiseleva Russia
68  Pavel Vays & Darya Voroshilova Russia
70  Aleksey Andretsov & Ksenia Gnutova Russia
70  Evgeny Mironov & Anastasiya Maksimova Russia
72  Evgeniy Bobkov & Annamariya Dreglya Russia
72  Igor Troyanovich & Valeriya Batt Russia
74  Sergey Chebyshev & Oksana Vetis Russia
74  Maksim Spirin & Antonina Darcheva Russia
76  Andrey Chumachenko & Anastasiya Izvekova Russia
77  Boris Kalinin & Anastasiya Bukina Russia

Round 1 (top 118)

78  Valeriy Lisechko & Olga Slobodova Russia
79  Sergey Chirkov & Anastasiya Babina Russia
79  Dmitriy Kuznetsov & Diana Rogushina Russia
81  Andrey Kalashnik & Ekaterina Berezina Russia
82  Vasiliy Novosyadlyy & Olga Bredikhina Russia
83  Stanislav Startsev & Alena Bartukhina Russia
84  Ruslan Avilov & Yuliya Agapova Russia
84  Stanislav Goyda & Nadezhda Bardina Russia
86  Anton Cherushev & Kseniya Kazarina Russia
86  Ilya Kolebakin & Lyubov Gabbasova Russia
86  Oleg Surma & Olga Golovko Russia
89  Oleg Loginov & Ekaterina Samoylyuk Russia
90  Maksym Smirnov & Marina Kryuchkova Russia
91  Igor Malyshev & Olga Khvesko Russia
92  Yuriy Abushinov & Valentina Tulupova Russia
93  Pavel Fomin & Valeriya Bocharova Russia
93  Andrey Volkov & Tatiana Osipova Russia
95  Igor Dudenkov & Natalya Rupina Russia
95  Maksim Petrochenkov & Polina Smirnova Russia
95  Anton Salimov & Valeriya Gubernieva Russia
98  Maksim Smirnov & Darya Efimtseva Russia
99  Sergey Tredubov & Anna Trukhan Russia
100  Maksim Zhavoronkin & Darya Panfilova Russia
101  Daniil Egorenko & Yulia Baykeeva Russia
101  Konstantin Gornostaev & Ekaterina Afanaseva Russia
101  Ivan Kovalev & Diana Shmidt Russia
101  Roman Us & Anastasiya Ageeva Russia
105  Ruslan Ischuk & Natalya Naryshkina Russia
106  Konstantin Goryachev & Ekaterina Novikova Russia
107  Vladimir Belokobylsky & Olesia Rogach Russia
107  Vadim Marin & Maria Mineeva Russia
109  Vitaly Eremin & Tatiana Chesnokova Russia
109  Denis Kopytin & Elena Nesterova Russia
111  Pavel Pyshkin & Natalia Volkova Russia
111  Yaroslav Vysokikh & Ekaterina Spiridonova Russia
113  Evgeny Axenenko & Natalia Narolina Russia
113  Ivan Kosiakov & Margarita Fatina Russia
113  German Ratkevich & Anastasiya Murzina Russia
113  Valeriy Shapovalov & Anastasia Batalova Russia
113  Viktor Smetankin & Elena Stupina Russia
118  Rodion Titov & Ekaterina Tolmacheva Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}