Results from Kishinev Open 2003 - IDSF International Open Latin Saturday, 19 April 2003
Check how to advertise your product with us

Kishinev Open 2003
Moldavia - Kishinev Saturday, 19 April 2003

IDSF International Open Latin Saturday, 19 April 2003

Final

1  Denis Kasper & Ksenia Kasper Russia
2  Andrius Kandelis & Egle Visockaite Lithuania
3  Evgeniy Imrekov & Elena Kalugina Russia
4  Ivailo Tonchev & Ekaterina Lapaeva Bulgaria
5  Carlos Custodio & Elena Custodio (aka Plescenco) Portugal
6  Dorin Frecautanu & Elena Rabinovici Moldova
7  Pavel Pasechnik & Elena Viscu Moldova
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

8  Artem Epifanov & Maria Kirillova Russia
9  Dmytro Wloch & Olga Urumova Ukraine
9  Ivan Zderciuc & Olga Ciubari Moldova
11  Anatoli Granovski & Olga Aleshina Russia
12  Sergej Diemke & Katerina Timofeeva Byelorussia

Quarter-final

13  Vladislav Borodinov & Irina Garous Russia
14  Alexander Tchesnokov & Salome Lomsadze Georgia
15  Dmitri Sergunin & Natalia Anikina Russia
16  Tomas Hosek & Simona Svrckova Czech Republic
17  Oleg Konnov & Elena Kazantseva Russia
17  Alexander Nishakov & Maria Goncharova Russia
17  Martin Wünsch & Andrea Zelinkova Slovakia
20  Konstantyn Voynarovskiy & Tetyana Kuzmenko Ukraine
21  Mihai Gabriel Petre & Elwira Dominika Duda Romania
22  Saverio Loria & Giovanna Bellomo Italy
23  Mihail Ciobanu & Elena Mantaluta Moldova
24  Luca Bussoletti & Cinzia Birarelli Italy

Round 2 (top 48)

25  Vladislav Platitsyn & Yulia Goloborodko Russia
26  Maksim Condratiev & Irina Andronic Moldova
26  Oktavian Para & Elena Cravciuc Moldova
28  Danut-gabriel Tepuru & Anca Nisipeanu Romania
29  Lucian Dimitras & Liliana Ianachevici Moldova
30  Vassili Anokhine & Iulia Vorosilova Moldova
31  Serghei Pogonet & Elena Cataeva Moldova
32  Rinat Zinatullin & Alina Imrekova Russia
33  Simeon Ilchov & Ina Ivanova Jeliazkova Bulgaria
33  Roman Zedan & Marian Zedan Romania
35  Igor Bogatiriov & Margareta Simion Moldova
35  Serghei Slobodean & Marina Bazarova Moldova
37  Veselin Matakov & Elena Matakova Bulgaria
38  Kaloyan Ivanov & Kremena Todorova Bulgaria
39  Veaceslav Stroia & Nicoleta Dorogan Moldova
40  Vitalii Rusu & Alexandra Malai Moldova
41  Andre Boss & Rossella Sedicina Switzerland
41  Sebastian Isac & Andra Moisa Romania
43  Radu Andrei & Madalija Tatomir Romania
43  Alexandr Belousov & Elena Obuhova Ukraine
43  Stefan Ciubotaru & Ina Pinzaru Moldova
46  Aurel Casciuc & Anna Matus Moldova
46  Edgar Orlovschii & Tatiana Balaban Moldova
46  Alexandru Stroia & Anastasia Dodul Moldova

Round 1 (top 70)

49  Ismet Muftuoglu & Basak Akkaya Turkey
50  Cezar Ioncu & Dana Carlan Romania
51  Kamil Urbaniak & Katarzyna Kapral Poland
52  Tony Todorov & Iskra Andreeva Bulgaria
53  Leonid Toma & Olga Ivanova Moldova
54  Roman Manolachi & Cristina Rodrighes Moldova
55  Artiom Pogonet & Ecaterina Mantaluta Moldova
56  Nicolai Gritevici & Roxana Olteanu Romania
57  Alexandru Ion & Andra Linte Romania
58  Vladimir Goncharov & Natalia Yalivets Ukraine
59  Sergiu Burlacu & Ecaterina Garbuz Moldova
60  Evghenii Lungu & Vanda Pantiuh Moldova
60  Catalin Macovei & Carolina Simion Moldova
60  Stanislav Suravschii & Daniela Burlac Moldova
63  Kenan Kirilmaz & Funda Mutlu Turkey
63  Arcadii Turcan & Alina Vorobiova Moldova
65  Dmitrii Paiu & Anastasia Florin Moldova
66  Valentin Papaghiuc & Casandra Popplestone (aka Stelea) Romania
67  Alexandr Hudorozhtsov & Irina Jeleascova Moldova
68  Sevi Orakoglu & Serean Gidisoglu Turkey
69  Dmytro Bonaro & Svetlana Chuikova Ukraine
69  Anton Yunitski & Yulia Vokhmina Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}