Results from "Latin Kvartal" Cup - Junior II Latin Sunday, 02 March 2008
Advertisement
If you do not want to see those adverts Become a member!
Check how to advertise your product with us

"Latin Kvartal" Cup
Russia - Moscow Saturday, 01 March 2008

Junior II Latin Sunday, 02 March 2008

Final

1  Danylo Shcherbanyuk & Megi Bakradze Russia
2  Ivan Sizintsev & Darya Dmitrieva Russia
3  Egor Petrov & Anna Sozina Russia
4  Vladimir Vasilevich & Yana Rubleva Russia
5  Aleksandr Porozov & Ekaterina Skripkina Russia
6  Nikita Tabachkov & Ekaterina Kostochkina Russia
7  Aleksandr Zhimalov & Viktoriya Nechay Russia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

8  Kirill Baturin & Margarita Apashkina Russia
9  Dmitriy Khusnutdinov & Alina Sytina Russia
10  Ilya Malyshev & Darya Savanova Russia
11  Anton Kobzev & Yuliya Yauk Russia
12  Ilya Surkov & Viktoriya Masnova Russia
13  Filipp Elizarov & Polina Rumyantseva Russia
14  Evgeniy Orlov & Alena Sudnitsyna Russia

Quarter-final

15  Vladislav Khait & Tatyana Loginova Russia
15  Maksim Matyukhin & Mariya Meshkova Russia
17  Vladislav Bogoslov & Ekaterina Sharanova Russia
18  Vladislav Gromov & Bella Bakarova Russia
18  Sergey Sharov & Valeriya Lebedeva Russia
20  Dmitriy Pleshkov & Anastasia Kulbeda Russia
21  Gennadiy Osadchiy & Darya Zhubareva Russia
21  Filipp Popov & Ekaterina Krivosheina Russia
21  Pavel Scheglov & Alexandra Busheva Russia
24  Dmitriy Kapusta & Elena Popova Russia
24  Artem Kruchin & Ekaterina Ulyanova Russia
24  Anatoliy Lisyanskiy & Irina Zotova Russia
27  Dmitriy Pandurskiy & Mariya Zubanova Russia

Round 2 (top 53)

28  Maksim Shishov & Anastasiya Dubrovskaya Russia
28  Artem Starkov & Ritta Zhdanova Russia
30  Maksim Melikhov & Darya Maryankova Russia
30  Aleksandr Reva & Yana Novikova Russia
32  Ilia Ivanov & Mariya Gorodilova Russia
33  Nikita Fedotov & Viktoriya Malevannaya Russia
33  Sergey Polennikov & Ekaterina Abramova Russia
33  Pavel Schetinin & Olga Shalashova Russia
36  Nikolay Kesada Roselo & Mariya Kesada Roselo Russia
36  Maksim Stenval & Yuliya Kuznetsova Russia
38  Ilya Strijonok & Antonina Matvienko Byelorussia
38  Konstantin Zinoviev & Julia Lurina Russia
40  Artem Braylovskiy & Anastasiya Guseva Russia
41  Pavel Emelyanov & Angelina Troshina Russia
41  Mikhail Filinov & Darya Gorkunova Russia
41  Nikita Yakshevich & Elina Eremeeva Russia
44  Gleb Sysoev & Vladlena Tishenkova Russia
45  Beka Belkaniya & Kseniya Skuratova Russia
45  Igor Dronov & Kseniya Timoshenko Russia
47  Vladimir Fetisov & Tatyana Borisenkova Russia
48  Timofey Kulikov & Aleksandra Atamantseva Russia
49  Dmitriy Prikhodko & Irina Bystrova Russia
50  Vladislav Khivintsev & Anna Kharitonova Russia
51  Ilya Surkov & Ekaterina Datsko Russia
52  Ilya Dvortsov & Kseniya Romanova Russia
53  Artem Samokhvalov & Anastasiya Volzhankina Russia

Round 1 (top 106)

54  Anton Inglikov & Ella Troshina Russia
54  Maksim Promzelev & Yana Kardashenko Russia
56  Egor Baryshev & Anastasiya Abramkina Russia
57  Aleksandr Rodionov & Kristina Makarova Russia
58  Oleg Kudin & Vlada Voevodina Russia
58  Daniil Sukhanov & Ekaterina Kotik Russia
60  Konstantin Aleksandrov & Natalya Denisova Russia
61  Artem Simachko & Anna Shafranova Russia
62  Roman Nosov & Anastasiya Mashtakova Russia
63  Denis Dredilin & Alena Shapovalova Russia
63  Nikita Evstafiev & Anastasiya Gorbonyuk Russia
65  Mikhail Nazarov & Polina Maksimova Russia
66  Vasiliy Kirillov & Irina Ptichkina Russia
66  Andrey Pegin & Valeriya Chepelova Russia
66  Ivan Prokhorov & Inessa Kryzhanovskaya Russia
66  Vsevolod Terletskiy & Evgeniya Abubakirova Russia
70  Robert Aleshin & Valeriya Korovina Russia
70  Aleksandr Kharkovskiy & Mariya Sukhareva Russia
70  Aleksandr Tsvetkov & Ekaterina Vaskina Russia
73  Vladimir Krylov & Darya Bulgakova Russia
73  Grigor Mnatsakanyan & Ekaterina Knyshova Russia
73  Semen Ovsyannikov & Polina Korneeva Russia
73  Aleksey Varfolomeev & Anna Mukhotina Russia
73  Nikita Yakovlev & Evgeniya Karpukhina Russia
78  Matvey Chekalkin & Anastasiya Mikheeva Russia
78  Sergey Dubrovskiy & Alina Kuznetsova Russia
78  Eduard Eremyan & Darya Koldaeva Russia
78  Aleksandr Lopatin & Tatyana Voylokova Russia
78  Stanislav Pastushok & Vladislava Smirnova Russia
78  Artem Pogudin & Viktoriya Konstantinova Russia
78  Aleksandr Tyschenko & Sabina Khasieva Russia
85  Dmitriy Aronov & Olga Zakhlenyuk Byelorussia
85  Arkadiy Znamenskiy & Darya Semina Russia
87  Denis Ivanov & Elvira Azisova Russia
87  Dmitry Nam & Anastasiya Kiryukhina Russia
89  Stanislav Maksimov & Anna Kolesnik Russia
90  Nikita Karavaev & Yuliya Sevastyanova Russia
90  Evgeniy Panezhin & Anastasiya Antonova Russia
92  Dmitriy Kramarenko & Polina Ivanova Russia
92  Artem Moshev & Anna Panferova Russia
94  Danila Butovskiy & Vera Semkina Russia
94  Danila Efimov & Elizaveta Loseva Russia
94  Dmitriy Mironov & Yuliya Andreychuk Russia
94  Sergey Myagkov & Alina Smirnova Russia
94  Dmitriy Ozhogin & Alina Sharonova Russia
99  Mikhail Mudzhiri & Anastasiya Revyagina Russia
100  Dmitriy Balabin & Marina Aleksandrova Russia
100  Ilya Dobrenkov & Marina Buturlina Russia
100  Ilya Krasnov & Yuliya Pavkina Russia
103  Vasiliy Drozdov & Uliana Sheremetyeva Russia
103  Yan Kurganov & Mariya Rusakova Russia
103  Kirill Lukyanov & Svetlana Mescheryakova Russia
106  Vladimir Lenskiy & Valeriya Orlova Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}