Results from "Latin Kvartal" Cup - Russian Junior I 10 Dance Saturday, 01 March 2008
Check how to advertise your product with us

"Latin Kvartal" Cup
Russia - Moscow Saturday, 01 March 2008

Russian Junior I 10 Dance Saturday, 01 March 2008

Final

1  Sergey Rozhkov & Marina Zakharova Russia
2  Alexey Barkov & Anna Grischenko Russia
3  Yuriy Lioli & Bella Kotova Russia
4  Kirill Kuznetsov & Tatyana Paramonova Russia
5  Vladimir Tkachuk & Polina Mamykina Russia
6  Vladislav Tkachenko & Aleksandra Tarasenko Russia
7  Vitaliy Nechaev & Sofya Pechenkina Russia
Advertisement
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

8  Nikita Kadnikov & Maria Yamschikova Russia
9  Vadim Likhovtsev & Anna Magdeeva Russia
10  Kirill Medyanov & Eliza Lozhnikova Russia
11  Mikhail Sarmatov & Viktoriya Polovova Russia
12  Aleksandr Nayden & Valeriya Poklad Russia
13  Andrey Kurmyshev & Viktoriya Makarkina Russia

Quarter-final

14  Evgeniy Spadarik & Tatyana Andreeva Russia
15  Oleg Strekalov & Katerina Semenova Russia
16  Valentin Pozdnyakov & Darya Tereschenko Russia
17  Nikita Dolyuk & Ksenia Nikitina Russia
18  Dmitriy Bayanov & Alina Dichka Russia
19  Stanislav Maksimov & Anna Ionichenok Russia
20  Vitali Sychev & Margarita Fomichenko Russia
21  Andrey Korolev & Sabina Kralichkina Russia
22  Nikolay Chernov & Elizaveta Grigoreva Russia
23  Evgeniy Aksenov & Margarita Dyachenko Russia
24  Maxim Chirikov & Veronika Dichka Russia
24  Aleksey Usanov & Yuliana Garifova Russia
26  Lev Khalemskiy & Aleksandra Koldan Russia

Round 3 (top 49)

27  Artem Podolskiy & Darya Shishkina Russia
28  Nikita Bortsov & Olga Voronina Russia
28  Valentin Leonov & Anastasiya Volkova Russia
30  Danil Klimentev & Anastasiya Shalimova Russia
30  Egor Kondratenko & Svetlana Senko Russia
32  Andrey Khripkov & Mariya Eliseeva Russia
32  Leonid Tishkin & Anastasiya Kovalenko Russia
34  Damir Makhmutov & Alina Semivolkova Russia
34  Egor Sonin & Ekaterina Sonina Russia
36  Aleksandr Ershov & Vera Blaginina Russia
36  Aleksandr Nazarov & Margarita Razomazova Russia
38  Andrey Filimonov & Alina Nikolaeva Russia
38  Vladimir Timofeev & Vasilisa Shirobokova Russia
40  Bogdan Zaritskiy & Polina Khanukaeva Russia
41  Artem Belik & Yana Zaytseva Russia
42  Michail Dezhurov & Inna Tokarchuk Russia
43  Bogdan Okkel & Natalya Tserr Russia
44  Aleksandr Egorov & Elena Malyanova Russia
45  Ivan Alekseev & Mariya Matsedonskaya Russia
45  Sergey Golubev & Katerina Tsatsurina Russia
47  Ivan Ilin & Sveta Sokolova Russia
48  Maksim Lashevich & Anna Sabirova Russia
49  Evgeniy Atkin & Tatyana Galdina Russia

Round 2 (top 103)

50  Roman Davydov & Yulia Feoktistova Russia
51  German Lobkov & Natalya Kamaletdinova Russia
52  Vladislav Motorkin & Anastasiya Kulkova Russia
52  Domentiy Rakhmatulin & Mariya Fonareva Russia
52  Artem Valiev & Polina Victorova Russia
55  Ilya Gavryukhin & Valeriya Piyagina Russia
56  Denis Khafizov & Yuliya Mischenko Russia
57  Stanislav Mamonov & Ekaterina Volosatova Russia
58  Maksim Negrun & Anastasiya Nurpiisova Russia
59  Ruslan Gasanov & Milena Zaripova Russia
59  Viktor Shiryaev & Anna Illina Russia
61  Vladimir Krasilnikov & Anna Rybakova Russia
61  Timofey Savchuk & Elena Reshetnikova Russia
63  Evgeniy Nikolaev & Polina Amosyatskaya Russia
64  Ilya Bazlov & Kseniya Idrisova Russia
64  Roman Bikbulatov & Elina Kagarmanova Russia
66  Nikita Titov & Darya Stolbova Russia
67  Ilya Kolotushkin & Valeriya Kolmogorova Russia
67  Nikita Litvinets & Viktoriya Kochkina Russia
69  Artem Zarubkin & Yuliya Skalaba Russia
70  Aleksey Mukhortov & Anastasia Milyutina Russia
71  Aleksey Potapov & Darya Dozorova Russia
72  Yaroslav Sidorov & Darya Levchenko Russia
73  Kirill Kurbatov & Kseniya Vorobeva Russia
74  Vyacheslav Kotov & Nadya Nikitina Russia
75  Ilya Kashirkin & Anna Guschina Russia
76  Ilya Egorov & Natalya Zavarzina Russia
77  Sergey Bryazgin & Darya Mukhina Russia
77  Igor Chuvochin & Anna Privalova Russia
79  Evgeniy Lupachev & Mariya Chekulaeva Russia
79  Zurab Turava & Darya Ispodkina Russia
79  Ignat Zaripov & Kristina Gracheva Russia
82  Aleksey Konev & Karina Savankova Russia
82  Vadim Maslov & Mariya Nosova Russia
84  Evgeniy Ivanov & Diana Kotereva Russia
85  Mikhail Efimov & Anastasiya Krasnoperova Russia
85  Denis Galimov & Olesya Sheveleva Russia
87  Kirill Psarev & Darya Perina Russia
88  Aleksey Ermilov & Kseniya Prokopenko Russia
88  Oleg Kuznetsov & Irina Kupriyanova Russia
88  Bogdan Sergeychuk & Polina Tropskaya Russia
91  Boris Deev & Elizaveta Bogdanova Russia
92  Vladislav Kurpanskiy & Polina Baurina Russia
92  Nikolay Paschenko & Ekaterina Fayruzova Russia
94  Evgeniy Sveridonov & Viktoriya Pentyurina Russia
95  Ilya Dronov & Elena Lisina Russia
96  Alexey Viacheslavov & Alina Voyna Russia
97  Sofen Merabet & Anna Podnebesnaya Russia
98  Dmitriy Sayankin & Arina Podkolzina Russia
98  Vladislav Tolstikov & Viktoriya Andreeva Russia
100  Zakhar Schegolev & Darya Rybina Russia
101  Dmitriy Bolotnikov & Anna Terekhova Russia
102  Nikita Ryleev & Valeriya Maslova Russia
103  Samat Sattarov & Anastasiya Bubchikova Russia

Round 1 (top 164)

104  Ivan Dorofeev & Marina Filonchik Russia
104  Evgeniy Temlyantsev & Alisa Chekalova Russia
104  Mikhail Zloschastev & Anastasiya Tulupova Russia
107  Egor Kravchenko & Polina Petrochenko Russia
107  Dmitriy Radchenko & Yuliya Tarasova Russia
109  Anton Larin & Elena Dnischenko Russia
109  Vladimir Shishkov & Lada Bazhanskaya Russia
111  Klim Akulich & Kristina Tkach Russia
112  Kirill Krivov & Viktoriya Vetrova Russia
112  Andrey Sapitskiy & Kseniya Sycheva Russia
114  Sargis Apoyan & Ulyana Shemelina Russia
115  Kirill Kepper & Aleksandra Oshitok Russia
116  Nikita Grigorevskij & Ekaterina Kachalina Russia
116  Azamat Zhaparov & Viktoriya Olagyan Russia
118  Ilya Petukhov & Alena Zheleznitskikh Russia
119  Artem Kepper & Kristina Shinkaryuk Russia
120  Stanislav Ulanovskiy & Ekaterina Martyukhina Russia
121  Aleksey Baranov & Kristina Konovalova Russia
122  Artemiy Katashinskiy & Marina Katashinskaya Russia
123  Maksim Gamzaev & Yuliya Shishkanova Russia
123  Ivan Makhov & Irina Zasko Russia
123  Aleksandr Scherban & Mariya Maksakova Russia
126  Arsen Israelyan & Kristina Bogoslavskaya Russia
126  Anton Moskvichev & Alena Leonova Russia
126  Aleksandr Veresovoy & Kristina Bolshakova Russia
129  Dmitriy Schetilin & Galina Badikova Russia
130  Pavel Kulbeda & Polina Predeina Russia
131  Sergey Davydov & Anastasiya Timofeeva Russia
131  Pavel Mikhaylov & Valeriya Bobrova Russia
131  Evgeniy Serikov & Vlada Tikhomirova Russia
131  Dmitriy Suzdalov & Anastasiya Peregontseva Russia
135  Evgeniy Rutchin & Viktoriya Tverdokhlib Russia
136  Anton Gudok & Valentina Sharafetdinova Russia
137  Roman Silin & Ekaterina Lamanova Russia
138  Nikita Petrov & Oksana Kononova Russia
138  Gleb Sumin & Antonina Maksimova Russia
138  Andrey Zhestkov & Kseniya Kozyreva Russia
141  Aleksandr Shubin & Olga Orlova Russia
142  Nikita Donets & Lyudmila Sergeeva Russia
143  Stanislav Chernov & Kristina Efimushkina Russia
143  Ilya Kurynov & Yuliya Koshkina Russia
145  Dmitriy Eskov & Mariya Simonova Russia
146  Aleksey Kondakov & Evgeniya Khayrullina Russia
146  Sergey Kuryanov & Mariya Nikonova Russia
146  Bogdan Petukhov & Sofya Davydova Russia
149  Aleksandr Fedoseev & Mariya Khafizova Russia
149  Nikita Kaymin & Elizaveta Gerasimova Russia
151  Vasiliy Chernikov & Alisa Makhanova Russia
151  Rostislav Kolesnik & Anastasiya Rudneva Russia
153  Sergey Askalin & Mariya Danilova Russia
153  Aleksandr Kravtsov & Mariya Belyaeva Russia
155  Denis Utekhin & Alisa Ladygina Russia
156  Pavel Nochovskiy & Svetlana Korosteleva Russia
156  Aleksandr Schavelev & Arina Korelskaya Russia
158  Anton Monakhov & Anastasiya Klyushnikova Russia
158  Aleksey Petrov & Tatyana Spirina Russia
158  Aleksandr Pudovkin & Ekaterina Volosatova Russia
158  Artem Shakhbatyan & Maria Shakhbatyan Russia
162  Pavel Guskov & Ekaterina Sharkova Russia
163  Nikita Shundalov & Irina Khmelyar Russia
164  Aleksey Smirnov & Kristina Myshenkova Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}