Results from "Latin Kvartal" Cup - Youth Latin Saturday, 01 March 2008
Advertisement
If you do not want to see those adverts Become a member!
Check how to advertise your product with us

"Latin Kvartal" Cup
Russia - Moscow Saturday, 01 March 2008

Youth Latin Saturday, 01 March 2008

Final

1  Anton Azanov & Ekaterina Isakovich Russia
2  Andrey Gusev & Elizaveta Cherevichnaya Russia
3  Maksim Valeev & Anya Balandina Russia
4  Leonid Apranich & Olga Paretskaya Byelorussia
5  Vitaliy Novikov & Alisa Proshak Russia
6  Edgars Linis & Eliza Ancane Latvia
7  Ilya Mazurov & Marina Koroleva Russia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

8  Aleksandr Ledaschev & Ekaterina Belyaeva Russia
9  Kirill Zakharov & Ekaterina Bralyuk Russia
10  Mykyta Shmyelyev & Margarita Bondarenko Russia
11  Andrey Belyaev & Kristina Krukhmaleva Russia
11  Artem Luchin & Oksana Borovleva Russia
13  Pavel Smirnov & Irina Osipova Russia
14  Ivan Kononenko & Anastasiya Sainkina Russia

Quarter-final

15  Ilja Chubanov & Anastasiya Rybalko Russia
15  Evgeniy Oreshnikov & Olesya Epischeva Russia
17  Aleksandr Shapovalov & Valeriya Ryabova Russia
18  Vasiliy Pshenichnikov & Olga Shestakova Russia
18  Sergey Taran & Elizaveta Kuklina Russia
20  Maksim Labovkin & Darya Ryzhonina Russia
21  Anton Efremov & Kristina Pozdnysheva Russia
22  Andrey Chumachenko & Anastasiya Izvekova Russia
22  Aleksey Sosedov & Elena Babaeva Russia
24  Semen Zenkin & Alina Vorontsova Russia
25  Dmitriy Nesterov & Taisa Finenkova Russia
26  Semen Cheverev & Yuliya Sidyakina Russia
27  Ilya Kolebakin & Lyubov Gabbasova Russia
27  Vitaliy Ryzhukhin & Veronika Titova Russia
29  Valeriy Lisechko & Olga Slobodova Russia

Round 2 (top 57)

30  Vadim Dogonadze & Natalya Pavlos Russia
31  Viacheslav Korovin & Tatyana Rogacheva Russia
32  Aleksey Khramov & Alla Kosolobova Russia
33  Andrey Chalyy & Anna Babchenko Russia
34  Aleksandr Safiullin & Elena Komkova Russia
34  Ilya Schegolev & Aleksandra Slobodyanik Russia
36  Valeriy Zhutenkov & Kristina Androsenko Russia
37  Nikita Bryzgalov & Ekaterina Tabachkova (aka Ryabogina) Russia
37  Renat Shakirov & Anastasiya Zhurbenko Russia
39  Evgeniy Bobkov & Annamariya Dreglya Russia
39  Andrey Fetisov & Natalya Petushkova Russia
39  Kirill Mikhaylov & Valentina Rudenok Russia
42  Ilya Dementev & Kseniya Lapkina Russia
42  Roman Gutsu & Svetlana Lukina Russia
42  Aleksandr Kartashov & Mariya Senyushkina Russia
42  Dmitry Sporyshev & Anastasiya Bondarenko Russia
42  Daniel Umarov & Oksana Yakovleva Russia
47  Vladimir Frolov & Darina Kulikova Russia
47  Dmitriy Stepanchikov & Kristina Linova Russia
47  Aleksandr Zelentsov & Valeria Volkova Russia
50  Igor Troyanovich & Valeriya Batt Russia
50  Aleksey Zakharov & Anastasiya Androsova Russia
52  Artem Kopylov & Ekaterina Fedosikhina Russia
53  Grigoriy Biryukov & Elena Bashmakova Russia
53  Bogdan Bukatyuk & Aleksandra Denisevich Russia
55  Vladimir Egipko & Kseniya Snytko Russia
55  Mikhail Popov & Ekaterina Malyavkina Russia
57  Vitaliy Khilenko & Kseniya Sadikova Russia

Round 1 (top 103)

58  Maksim Spirin & Antonina Darcheva Russia
59  Stanislav Startsev & Alena Bartukhina Russia
60  Vsevolod Ektov & Kira Shogina Russia
60  Kirill Korshikov & Alina Pokhodeeva Russia
60  Denis Shardin & Anastasiya Gerasimova Russia
60  Stanislav Tenyaev & Elena Yashina Russia
64  Artem Bulava & Natalya Sanina Russia
65  Igor Dudenkov & Natalya Rupina Russia
65  Daniil Egorov & Ekaterina Belyakova Russia
65  Andrey Romanovskiy & Aleksandra Shapovalenko Russia
68  Kirill Fedoseev & Tatyana Drondina Russia
69  Igor Nechepurenko & Aleksandra Savanova Russia
69  Aleksey Stepin & Ekaterina Barabanova Russia
71  Maksim Zhavoronkin & Darya Panfilova Russia
72  Nikolay Chistov & Tatyana Saveleva Russia
72  Aleksandr Kulakov & Karina Boltneva Russia
72  Rasim Sagiev & Liliya Bagautdinova Russia
72  Roman Shmargon & Nailya Kadirli Russia
76  Artur Mnatsakanian & Anastasia Komiagina Russia
76  Artem Mubarakshin & Aleksandra Belous Russia
78  Andrey Ignatenko & Anastasiya Milyutina Russia
78  Valentin Romanov & Kseniya Kiseleva Russia
78  Dmitriy Zusman & Ekaterina Yureskul Russia
81  Ruslan Babaev & Aleksandra Shoshneva Russia
81  Mstislav Korotkov & Anna Zemlyanova Russia
81  Pavel Tsarev & Polina Tsareva Russia
84  Konstantin Lamanov & Alina Pervukhina Russia
84  Nikita Matvienko & Anna Dyachuk Russia
84  Alexandr Samarchenko & Mariya Chernova Russia
84  Igor Serov & Paula Petras Russia
84  Pavel Tsvetkov & Kseniya Tsvetkova Russia
84  Konstantin Tyulkov & Mariya Podyacheva Russia
90  Vitaliy Bondarenko & Mariya Shitikova Russia
90  Yuriy Chizhevskiy & Anna Kislova Russia
90  Aleksandr Danilov & Ekaterina Zaletova Russia
90  Mikhail Khaletskiy & Yuliya Inyutina Russia
90  Dmitry Panshin & Ekaterina Lisina Russia
90  Ilya Perskiy & Darya Chernysheva Russia
96  Aleksandr Chapala & Evgeniya Novikova Russia
96  Aleksey Dorokhov & Natalya Ivanova Russia
96  Anatoliy Moskvoretskiy & Anastasiya Pavlova Russia
96  Dmitriy Reudin & Olga Kalinina Russia
100  Nikita Bykov & Polina Petrik Russia
100  Sergey Filatov & Natalya Prokhorenko Russia
102  Boris Babintsev & Polina Shvetsova Russia
102  Aleksey Skolnik & Ekaterina Magaeva Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}