Results from Lights of Moscow 2008 - Youth Standard Saturday, 27 September 2008
Check how to advertise your product with us

Lights of Moscow 2008
Russia - Moscow Saturday, 27 September 2008

Youth Standard Saturday, 27 September 2008

Final

1  Igor Kruglov & Olga Scherbina Russia
2  Ilya Mazurov & Svetlana Tikhonova Russia
3  Aleksandr Shapovalov & Valeriya Ryabova Russia
4  Evgeniy Kuznetsov & Ekaterina Polevtsova Russia
5  Semen Iatsenko & Anna Rozhkova Russia
6  Vladislav Volkov & Elizaveta Anikina Russia
Advertisement
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Fedor Isaev & Anna Zudilina Russia
8  Aleksey Khramov & Tatyana Veselkina Russia
9  Maksimilian Polosatov & Yuliya Burenicheva Russia
10  Vladislav Korotchenko & Anna Shevliakova Russia
10  Svyatoslav Yachmenev & Olga Gandembul Russia
12  Aleksey Frolenkov & Ekaterina Tokareva Russia
13  Vitaliy Ryzhukhin & Veronika Titova Russia

Quarter-final

14  Aleksey Polovnikov & Anna Argun Russia
14  Andrei Rakitin & Olga Bochkareva Russia
16  Anton Efremov & Ekaterina Ermolina Russia
16  Aleksandr Koshkin & Anastasia Meshkova Russia
18  Igor Ammosov & Lyubov Vasileva Russia
18  Artem Yamschikov & Ekaterina Kuznetsova Russia
20  Mikhail Grebenyuk & Anna Aseeva Russia
21  Aleksandr Ignatov & Svetlana Vinogradova Russia
22  Ivan Turbasov & Ekaterina Kobzar Russia
23  Radislav Selin & Anastasiya Shekhovskaya Russia
23  Pavel Zhigarev & Ekaterina Sivri Russia
25  Ilya Dementev & Kseniya Lapkina Russia
25  Mikhail Popov & Ekaterina Malyavkina Russia
27  Ilya Schegolev & Valentina Segeda Russia
28  Sergey Kravchenko & Kseniya Garaeva Russia

Round 2 (top 53)

29  Artem Mubarakshin & Aleksandra Belous Russia
30  Nikita Matvienko & Anna Dyachuk Russia
31  Ivan Safronov & Margarita Vilkova Russia
32  Mikhail Belous & Ekaterina Andronova Russia
33  Igor Cheban & Aleksandra Filimonova Russia
33  Grach Kazaryan & Viktoriya Kharitonova Russia
35  Vladimir Zverev & Natalya Savinkova Russia
36  Aleksandr Safiullin & Elena Komkova Russia
36  Nikita Shashenkov & Anastasia Dikova Russia
38  Aleksey Stepin & Ekaterina Barabanova Russia
39  Andrei Ogarkov & Natalya Parfenchik Russia
40  Sergey Mazyaev & Olesya Podshivalova Russia
40  Kirill Tsvetkov & Aleksandra Gureeva Russia
40  Aleksandr Yurchenko & Viktoriya Korzhakova Russia
43  Ilia Borodko & Anna Anikina Russia
43  Yuriy Kopylov & Kristina Komarova Russia
45  Bogdan Bukatyuk & Aleksandra Denisevich Russia
45  Dmitry Revin & Anastasia Bykova Russia
45  Konstantin Volynskiy & Margarita Kriger Russia
48  Evgeniy Andreyanov & Alina Sokolova Russia
48  Ivan Gromyko & Elizaveta Khomyakova Russia
50  Adel Gumerov & Kamilla Minnullina Russia
50  Nikolay Isaev & Svetlana Zhatkina Russia
50  Rishat Mingazov & Diana Nazmutdinova Russia
53  Alexey Poliakov & Elena Litvinyuk Russia

Round 1 (top 72)

54  Maksim Smirnov & Darya Efimtseva Russia
55  Yan Sorokin & Veronika Karimova Russia
56  Maksim Bykov & Lyubov Lavrinova Russia
56  Aleksandr Samsonov & Lyubov Vorozhtsova Russia
56  Renat Shakirov & Anastasiya Zhurbenko Russia
56  Evgeniy Sobolev & Irina Biryukova Russia
60  Denis Grankin & Alisa Safonova Russia
60  Ivan Ruban & Yana Enzhaeva Russia
62  Dmitriy Gavrin & Yana Lapkina Russia
62  Evgeniy Kotelnitskiy & Tatyana Shashina Russia
62  Dmitriy Medelyaev & Arina Murlatova Russia
65  Aleksandr Prokhorov & Tatyana Dolzhnikova Russia
66  Vladislav Samarskiy & Evgeniya Bubnova Russia
66  Rodion Titov & Ekaterina Tolmacheva Russia
68  Nikita Trishkin & Marina Rtischeva Russia
69  Nikita Bykov & Polina Petrik Russia
70  Arseniy Besedin & Olga Pakhomova Russia
70  Maksim Popov & Valeriya Fedorenko Russia
72  Oleg Maksimov & Anastasiya Lysakova Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}