Results from Lights of the Great City 2007 - Junior I Latin Sunday, 11 November 2007
Advertisement
If you do not want to see those adverts Become a member!
Check how to advertise your product with us

Lights of the Great City 2007
Russia - Krasnoyarsk Saturday, 10 November 2007

Junior I Latin Sunday, 11 November 2007

Final

1  Dmitriy Bayanov & Alina Dichka Russia
2  Vitali Sychev & Margarita Fomichenko Russia
3  Nikita Dolyuk & Ksenia Nikitina Russia
4  Dmitriy Stepantsov & Ekaterina Senkova Russia
5  Nikita Bortsov & Olga Voronina Russia
6  Konstantin Tsurkan & Polina Kozhevnikova Russia
7  Pavel Surkov & Ekaterina Kalish Russia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

8  Aleksandr Vasilev & Valeriya Safonova Russia
9  Karen Gevorgyan & Aleksandra Isachkova Russia
10  Aleksandr Chukharev & Kseniya Beleush Russia
11  German Lobkov & Natalya Kamaletdinova Russia
12  Maksim Negrun & Anastasiya Nurpiisova Russia
13  Yaroslav Palyanov & Karina Koroleva Russia

Quarter-final

14  Kirill Psarev & Darya Perina Russia
15  Denis Sytykh & Anastasiya Sukhareva Russia
16  Dmitri Kononov & Sofiya Kirienko Russia
17  Vladislav Babenkov & Kristina Tyu Russia
18  Ivan Gorn & Nataliya Gorn Russia
18  Aleksey Mukhortov & Anastasia Milyutina Russia
20  Petr Bolshov & Yuliya Gerasimchuk Russia
21  Nikolay Reutov & Anna Dmitrieva Russia
22  Andrey Bakhaev & Anna Klassen Russia
22  Boris Deev & Elizaveta Bogdanova Russia
24  Anton Sokolov & Kseniya Churkina Russia
25  Vladimir Son & Tamara Kim Russia
26  Igor Chuvochin & Anna Privalova Russia

Round 2 (top 39)

27  Roman Ivanov & Anastasiya Ivanova Russia
28  Pavel Potekhin & Margarita Kovaleva Russia
28  Sergei Sokolov & Valeriya Kataleeva Russia
30  Denis Belotsvetov & Goar Egoryan Russia
31  Andrey Filimonov & Svetoslava Li Russia
31  Evgeniy Korzik & Sofya Brusova Russia
33  Dmitri Popov & Yuliya Korshunova Russia
34  Nikita Litvinets & Viktoriya Kochkina Russia
35  Ilya Chizhov & Kristina Bankovskaya Russia
36  Nikita Bedarev & Sofya Parshukova Russia
37  Aleksandr Gagarin & Alina Zaitseva Russia
38  Ilya Konovalov & Darina Strezh Russia
39  Mikhail Skorobogatov & Ekaterina Frizen Russia

Round 1 (top 56)

40  Konstantin Bornovolokov & Arina Baranova Russia
40  Aleksandr Guschin & Marina Bakhmeteva Russia
40  Aleksandr Veresovoy & Kristina Bolshakova Russia
40  Stanislav Zelenko & Margarita Demakova Russia
44  Anton Medvedev & Polina Boldovskaya Russia
44  Dmitriy Muts & Alina Konyakhina Russia
46  Arkadiy Boldov & Polina Kuzmina Russia
47  Nikolay Ovchinnikov & Yekaterina Danilova Russia
48  Roman Karimov & Yuliya Voronova Russia
49  Aleksey Pfeyfer & Polina Brykova Russia
50  Artem Kilmyashkin & Anastasiya Ushakova Russia
50  Pavel Shashok & Marina Potapova Russia
52  Aleksey Larionov & Darya Zarubina Russia
53  Aleksandr Arsentev & Aleksandra Abzalova Russia
54  Mikhail Yakushev & Elizaveta Avdeeva Russia
55  Igor Kuznecov & Aglaya Aleksandrova Russia
56  Aleksandr Ponamarev & Dariya Repina Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}