Results from Mayor of St Petersburg Cup - IDSF International Open Latin Sunday, 22 May 2005
Advertisement
If you do not want to see those adverts Become a member!
Check how to advertise your product with us

Mayor of St Petersburg Cup
Russia - St Petersburg Saturday, 21 May 2005

IDSF International Open Latin Sunday, 22 May 2005

Final

1  Alexei Silde & Anna Firstova Russia
2  Andrei Zaitsev & Anna Kuzminskaya Russia
3  Evgeniy Imrekov & Elena Kalugina Russia
4  Dmitry Zhukov & Maria Bopkova Russia
5  Andrei Kiselev & Elena Arsentieva Russia
6  Stanislav Nikolaev & Kristina Kozlova Russia
Advertisement
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Ilya Svintsov & Liubov Bondareva Russia
8  Timur Imametdinov & Ekaterina Nikolaeva Russia
9  Filipp Brykov & Daria Glukhova Russia
10  Dmitriy Pugachev & Ulyana Fomenko Russia
11  Pavel Bartosevich & Marina Karpunina Russia
12  Ivan Zderciuc & Olga Ciubari Moldova

Quarter-final

13  Vladislav Borodinov & Irina Garous Russia
14  Evgeniy Firstov & Evgenia Fadeeva Russia
15  Ruslan Ramazanov & Natalia Adam Russia
15  Roman Reut & Maria Siluyanova Russia
17  Vassili Delovov & Veronika Klyushina Russia
17  Pavel Ivanov & Natalia Pronina Russia
19  Aleksander Demkin & Kristina Ivanova Russia
19  Fedor Polyanskiy & Anastasia Gorbonosova Russia
21  Mikhail Kudriashov & Daria Mokhova Russia
22  Pavel Alexeevsky & Ekaterina Slesarenko Russia
22  Artem Somov & Ekaterina Somova Russia
24  Nikolai Provatorov & Viktoria Rudkovskaya Russia

Round 3 (top 48)

25  Dmitriy Matveev & Oxana Sidorenko Russia
25  Alexander Rebrov & Daria Genzeleva Russia
25  Denis Tagintsev & Svetlana Borisova Russia
28  Roman Italyankin & Olga Kordevich Russia
28  Ivan Kuznetsov & Inna Troitskaya Russia
30  Bulat Khalikov & Dina Shakirova Russia
31  Dmitriy Vorobev & Darya Vinogradova Russia
31  Alexander Zhuchkov & Olga Tsepeleva Russia
33  Alex Ravdel & Ekaterina Rodina
34  Evgeni Kriuchkin & Yulia Stepanova Russia
35  Pavel Golubev & Uliana Golubeva Russia
36  Sergey Gusev & Anastassia Usoltseva Russia
37  Oleg Dachkevitch & Tatiana Suslova (aka Gorokhova) Russia
37  Aleksandr Katunin & Anastasia Davydova Russia
37  Igor Makarov & Natalya Abramova Russia
37  Sergei Salov & Tatiana Perederei Russia
41  Evgeny Evseev & Olga Solod Russia
42  Eduard Yunets & Viktoriya Bitsadze Russia
43  Denis Ignatiev & Svetlana Konstantinova Russia
43  Dmitriy Zinovev & Evgenia Knysheva Russia
45  Petr Perzhu & Anastasia Borisova Russia
45  Edward Zarudnev & Elena Livadina Russia
47  Igor Astafiev & Svetlana Bakina Russia
48  Stanislav Galper & Elena Minchenko Russia

Round 2 (top 81)

49  Fedor Artemyev & Ekaterina Maximova Russia
49  Ivan Korotkov & Natalia Poddubnaja Russia
51  Igor Antisferov & Yuliya Safoshina Russia
52  Andrei Kochergin & Alexandra Lyulikova Russia
52  Serguei Makarov & Mariya Ivanova Russia
54  Vladimir Kopylov & Kseniya Prokhorova Russia
55  Ilia Prilepski & Anna Troshkina Russia
56  Jüri Kagan & Margarita Kagan Estonia
56  Igor Sannikov & Ekaterina Presnetsova Russia
58  Artem Azizov & Nadezhda Vlasova Russia
58  Sergei Ovodov & Valerya Dzhamaryan Russia
60  Mikhail Efimov & Irina Samoylova Russia
60  Alex Golov & Iulia Zubova Russia
60  Kirill Komarkov & Maria Voskresenskaya Russia
60  Andrei Vavilov & Svetlana Tolmasova Estonia
64  Semen Poleschuk & Ekaterina Bychkovskaya Byelorussia
65  Denis Martinov & Natalia Zueva Russia
65  Kirill Netsvetaev & Oxana Kudriashova Russia
67  Aleksey Boytsov & Zhanna Klepikova Russia
68  Aleksandr Batischev & Tamara Zmeeva Russia
68  Igor Vorotyntsev & Olga Stolbovskaya Russia
70  Mikhail Dobrovolski & Kseniya Morozova Russia
70  Andrey Stadnichenko & Kseniya Netsvetaeva Russia
70  Sergey Ternovskikh & Valentina Kharitonova Russia
73  Aleksey Polyakov & Kseniya Polyakova Russia
73  Stanislav Suldin & Anna Cvetkova Russia
75  Oleg Mardachev & Kariana Kletsun Russia
76  Dmitri Polikarpov & Marina Frolova Russia
76  Artem Vysokoglyad & Yuliya Chkalova Russia
78  Aleksei Petrov & Anna Mikhaylova Russia
79  Evgeniy Agapov & Tatyana Kosenko Russia
80  Vyacheslav Koroteev & Alena Levina Russia
80  Vladimir Vashchuk & Olga Yarovaya Russia

Round 1 (top 106)

82  Dmitri Nikitin & Irina Kornilova Russia
82  Kirill Smotrakov & Lyubov Mironova Russia
84  Vasily Golovine & Mariya Ilyukhina Russia
85  Anton Koznov & Svetlana Koznova Russia
86  Sergey Belyankin & Natalya Sazhina Russia
87  Pavel Lonshakov & Ekaterina Menshikh Russia
87  Genadi Mikhailov & Anna Stepanova Russia
87  Evgeni Ploticin & Alena Petelskaya Russia
90  Alexey Berezhnoy & Olga Kononykhina Russia
90  Petr Shmelev & Svetlana Karpova Russia
92  Aleksey Andretsov & Evgenia Borovkova Russia
93  Sergey Ukhov & Lidia Maximova Russia
94  Anton Karamyshev & Olga Sidorenko Russia
94  Aleksey Klimov & Yelena Matakova Russia
94  Vadim Romin & Yuliya Skvirskaya Russia
97  Dmitri Novikov & Ludmila Mironova Russia
98  Andrey Khramchikhin & Nina Khubulova Russia
99  Ilya Aleksandrov & Polina Mochalova Russia
99  Denis Georgievskiy & Svetlana Kazimova Russia
99  Dmitry Grigoriev & Vasilina Bogdanova Russia
99  Evgeny Ivantsov & Olga Gubkina Russia
99  Andrei Karpenko & Yekaterina Nikolaeva Russia
99  Sergey Lukianov & Irina Kamenskaya Russia
99  Mikhail Troitsky & Karina Strausova Russia
99  Vladimir Volkov & Maria Konus Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}