Results from Mechta 2006 - IDSF Open Latin Sunday, 05 March 2006
Check how to advertise your product with us

Mechta 2006
Russia - Volgograd Saturday, 04 March 2006

IDSF Open Latin Sunday, 05 March 2006

Final

1  Evgeniy Firstov & Evgenia Fadeeva Russia
2  Andrei Prosvirnin & Yulia Rogozina Russia
3  Filipp Brykov & Daria Glukhova Russia
4  Alexei Kabirov & Anna Savelieva Russia
5  Mikhail Kolomiets & Anna Gudyno Russia
6  Daniele Gozzi & Ilenia Odorico Italy
7  Dmitry Kurakin & Tatiana Dorina Russia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

8  Saulius Skambinas & Sandra Kniazeviciute Lithuania
9  Fedor Polyanskiy & Anastasia Gorbonosova Russia
9  Aleksandr Shmonin & Ekaterina Arzhannikova Russia
11  Stefan Ciubotaru & Marina Bazarova Moldova
11  Viktor Yushin & Elena Yushina (aka Markosyan) Russia
13  Stanislav Pavlov & Natalya Novikova Russia
13  Alexander Rebrov & Daria Genzeleva Russia
15  Dmitriy Cheshaev & Maria Matveeva Russia

Quarter-final

16  Kirill Zhuzhnev & Maria Lappa Russia
17  Eugen Khod & Ksenia Yuzhakova (aka Khod) Germany
18  Roman Italyankin & Olga Kordevich Russia
19  Kirill Voronin & Tatyana Kosenko Russia
20  Dmitriy Nikolaev & Yulya Zhylko Byelorussia
20  Alexey Rubtsov & Anna Motyzheva Russia
20  Denis Tagintsev & Svetlana Borisova Russia
23  Egor Schiriy & Polina Kosterina Russia
24  Dmitri Kiselev & Violetta Kanunnikova Russia
25  Zillion Wong & Sarah Liang Canada
26  Rodion Khromov & Larisa Razumeychenko Russia
27  Evgeniy Kochan & Olga Cherepanova Russia
28  Aleksandr Nabiullin & Darya Igonina Russia
29  Yan Diordiev & Darya Shelyganova Russia

Round 2 (top 49)

30  Ivan Kuznetsov & Ekaterina Degtiareva
31  Sergei Savelev & Tatiana Pasynkova Russia
31  Aleksey Shamin & Anna Bessarabova Russia
31  Aleksander Sorochinski & Anastasiya Shvarts Russia
34  Yuriy Simachev & Angelina Alekseeva Russia
35  Nikolay Konevtsev & Natalya Plaksina Russia
35  Dmitriy Semin & Natalya Antonova Russia
37  Ilia Tokarev & Ekaterina Orlova Russia
38  Nikita Smirnov & Svetlana Semenova Russia
38  Mads Vad & Anne Mette Skriver Denmark
40  Stanislav Sergeev & Olga Sedova Russia
41  Albert Akopian & Natalya Abramova Armenia
41  Aleksandr Aksenov & Tatiana Bespalova Russia
41  Roman Salazhentsev & Viktoria Brusenskaja Russia
44  Stanislav Fursov & Kira Kuprienko Russia
44  Sergey Kumskov & Olga Salyakaeva Russia
46  Roman Motyzhev & Elena Litvinenko Russia
47  Zakhar Kamyshnikov & Anna Shevchuk Russia
48  Dmitriy Balaev & Yuliya Tretyakova Russia
49  Alexander Gudkov & Darya Tsymbal Russia

Round 1 (top 76)

50  Konstantin Ivanchenko & Vera Sokolova Russia
50  Ivan Korzun & Yanina Toropova Russia
50  Igor Nikiforov & Darya Volodina Russia
53  Danis Sharipov & Aliona Pogorelko Russia
54  Aleksandr Khristoforov & Kseniya Zubareva Russia
55  Egor Nagov & Olesya Semikhat Russia
55  Kirill Rassolov & Irina Odintsova Russia
57  Joonas Rytkoenen & Iiris Uuttu Finland
58  Pavel Dyatlov & Valeriya Ovod Russia
58  Aleksiei Fateev & Anna Krymskaya Russia
60  Aleksandr Frolov & Elena Yaminskaya Russia
60  Dmitriy Nikishkin & Anna Turelik Russia
62  Mikhail Grishanov & Ekaterina Lavrenteva Russia
62  Sergey Kozaderov & Ekaterina Zhivolupova Russia
62  Ivan Turbasov & Ekaterina Kulishova Russia
65  Aleksey Chizhov & Mayya Khoprova Russia
65  Andrey Ryabtsev & Ekaterina Kurdyaeva Russia
67  Mikhail Britanov & Alena Kudryavtseva Russia
67  Nikita Novikov & Nailia Ramazanova Russia
69  Vadim Kaytukov & Lyudmila Khanaeva Russia
70  Artem Lukyanenkov & Daria Chasovskikh Russia
71  Aleksandr Tarasov & Elena Agoshkova Russia
72  Alexandr Mikhaylov & Yuliya Stroeva Russia
72  Kirill Yastrebov & Yaroslava Detochenko Russia
72  Sergey Zakharchenko & Tatyana Tkachenko Russia
75  Dmitriy Tarabanovskiy & Sofya Fil Russia
75  Denis Vasin & Kseniya Egorova Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}