Results from Moscow 2003 - IDSF International Open Latin Sunday, 13 April 2003
Check how to advertise your product with us

Moscow 2003
Russia - Moscow Thursday, 10 April 2003

IDSF International Open Latin Sunday, 13 April 2003

Final

1  Ivailo Tonchev & Ekaterina Lapaeva Bulgaria
2  Alexei Silde & Anna Firstova Russia
3  Ilya Svintsov & Liubov Bondareva Russia
4  Nikolai Voronovich & Maria Nikolishina Russia
5  Guy Rosen & Viktoriya Fadina Luxembourg
6  Alexei Mazurin & Natalia Pronina Russia
Advertisement
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Pavel Pasechnik & Elena Viscu Moldova
7  Anton Zherebtsov & Tatiana Gorodilina Russia
9  Dorin Frecautanu & Elena Rabinovici Moldova
10  Elmar Ianushkevich & Dina Shekhovtsova Russia
11  Evgeniy Firstov & Evgenia Fadeeva Russia
12  Dmitri Sergunin & Natalia Anikina Russia

Quarter-final

13  Oleg Konnov & Elena Kazantseva Russia
14  Dmitry Zhukov & Maria Bopkova Russia
15  Eldar Saifoutdinov & Elena Ivanyuk Russia
16  Alexandr Netkach & Maria Troshko Russia
17  Denis Lavrov & Galina Bob Russia
17  Giovanni Scandiffio & Eleonora Scandiffio Italy
19  Pavel Alexeevsky & Ekaterina Slesarenko Russia
19  Vladimir Baklanov & Leila Agaeva Russia
21  Alexander Berezine & Irina Pechenova Russia
22  Dmitry Khudyakov & Kristina Plescheva Russia
22  Sergey Pozharinski & Svetlana Bogdanova Russia
22  Aleksejs Suslovs & Viola Abramova Latvia

Round 3 (top 48)

25  Pavel Starikov & Olga Lazareva Russia
26  Petr Kashinski & Anastasia Sergievskaia Russia
26  Mikhail Marinich & Natalia Revkova Russia
28  Anton Baurov & Yulia Posmygaeva Russia
28  Evgeni Savatin & Ekaterina Arzhannikova Russia
30  Dmitrii Kuzmenko & Maria Netkach Russia
31  Evgeni Pavlov & Olga Klimanova Russia
32  Oleksandr Ushakov & Viktoria Sokolova Ukraine
33  Ilia Russo & Yulia Russo Byelorussia
33  Valentin Voronov & Yulia Musikhina Russia
35  Mikhail Efimov & Oksana Zagvozdkina Russia
35  Alexei Kubrin & Natalia Moshkova Russia
37  Vasili Marchenkov & Marina Skripnichenko Russia
38  Andrei Akatov & Olesia Samsonova Russia
38  George Osadchy & Irina Bubnova Russia
40  Remigijus Suslavicius & Astra Vilinauskaite Lithuania
40  Aleksei Vlasov & Aleksandra Zinnatulina Russia
42  Evgeni Losev & Alexandra Orlova Russia
42  Aleksei Sokolkov & Evgenia Golikova Russia
44  Dmitry Rudnev & Evgenia Dokuchaeva Russia
45  Anton Mayantsev & Irina Gorolevici (aka Gareyeva) Kazakhstan
46  Denis Iakovlev & Maria Azova Russia
47  Artur Akautdinov & Yaroslava Danilenko Russia
48  Andrei Kochergin & Alexandra Lyulikova Russia

Round 2 (top 95)

49  Mykhailo Fedoruk & Julia Eremenko Ukraine
49  Evgeni Kalmykov & Maria Siluyanova Russia
49  Roman Reut & Anna Baklanova Russia
52  Vladimir Efremov & Yana Moskvina Russia
52  Mikhail Imamutdinov & Kristina Vvedenskaya Russia
52  Oleg Kharlamov & Svetlana Chaikova Russia
52  Kirill Smotrakov & Elena Minchenko Russia
56  Alexei Antossik & Polina Teplenko Russia
56  Yevgen Oleshko & Anastasia Rud Ukraine
58  Evgeniy Berestnev & Olga Lebedeva Byelorussia
58  Grigori Gavrilov & Irina Zalevskaya Russia
60  Igor Bogatiriov & Margareta Simion Moldova
60  Anton Zolontsev & Evgenia Golub Russia
62  Nikolai Aleshkin & Olga Mekhling Russia
62  Pavel Goniukov & Tatiana Zharova Russia
64  Stasys Brilis & Carolin Neumann Estonia
64  Ilya Koryagin & Anastasia Narishkina Russia
64  Gia Orvelashvili & Tatuli Gogishvili Georgia
67  Anatoli Baikov & Olga Bakushina Russia
67  Kirill Gorokhov & Tatiana Novozhilova Russia
69  Maxim Fomin & Svetlana Falk Russia
69  Alexei Godlevski & Evgenia Bekova Russia
69  Maksim Martynov & Julia Lupanova Russia
72  Nikolai Pantiukhin & Anna Kuznetsova Russia
73  Igor Shabanov & Alla Andryushchenko Ukraine
74  Alexandr Baurov & Anastasia Alexeevskikh Russia
75  Nikolai Iskhakov & Maria Kukushkina Russia
75  Dmitri Karabanov & Larisa Shabanova Russia
75  Petr Perzhu & Anastasia Borisova Russia
75  Konstantyn Voynarovskiy & Tetyana Kuzmenko Ukraine
79  Mikhail Abramov & Vera Jarovitsina Russia
79  Alexei Artemev & Ekaterina Bobrova Russia
79  Evgueni Baranov & Lariana Merkureva Russia
79  Ilia Sidorenko & Katerina Starchak Ukraine
84  Yuriy Markin & Maria Trukhanova Russia
85  Viktors Haritonovs & Olga Haritonova Latvia
85  Pavel Laskin & Olga Kormchtchikova Russia
85  Dmitri Osipov & Ekaterina Senatorova Russia
88  Dmitry Marchenko & Anna Voronina (aka Sheverneva) Russia
89  Alexey Bgantsev & Irina Savelieva Russia
89  Mykyta Paladin & Oleksandra Sazonenko Ukraine
91  Illia Skoryi & Tatiana Efimovskaia Russia
92  Andrey Mozheyko & Iulia Melnik Russia
93  Andrei Bondarev & Ekaterina Riabochina Russia
94  Denis Alekseev & Irina Goldinova Russia
95  Ilia Mikhalenko & Irina Skvortsova Russia
95  Ilia Prilepski & Anna Balakina Russia

Round 1 (top 96)

97  Serguei Peshkun & Tatiana Kireeva Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}