Results from Nevsky Cup - 2012 - Junior 2 Latin Saturday, 06 October 2012
Advertisement
If you do not want to see those adverts Become a member!
Check how to advertise your product with us

Nevsky Cup - 2012
Russia - St Petersburg Saturday, 06 October 2012

Junior 2 Latin Saturday, 06 October 2012

Final

1  Ivan Efimov & Yuliya Parkhomenko Russia
2  Gleb Batsmanov & Polina Semenova Russia
3  Aleksandr Tiunkov & Daria Ustiuzanina Russia
4  Rostislav Dzidzoev & Milena Barabanova Russia
5  Egor Goncharuk & Ekaterina Lukanina Russia
6  Artem Uryadov & Elizaveta Burenina Russia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Stanislav Mazur & Kristina Liventseva Russia
8  Ivan Kuninets & Olesya Frolova Russia
9  Alexsandr Gladkov & Lyudmila Maiorova Russia
10  Mikhail Nikitin & Viktoriya Litvinov Russia
11  Anton Ogurtsov & Anastasiya Ustimova Russia
12  Matvey Pegushin & Angelina Kopp Russia

Quarter-final

13  Mark Glushko & Kristina Kovsh Russia
13  Yaroslav Vasilev & Polina Igoshina Russia
15  Mikhail Kinareev & Yuliya Romanovskaya Russia
15  Kirill Shikalin & Zlata Tsybakova Russia
17  Sergey Polyakov & Juliana Menzinskaja Russia
17  Fedor Shipelev & Polina Gerasimova Russia
19  Artur Viitmann & Monika Mina Estonia
20  Nikolay Tabunov & Aleksandra Starobinets Russia
21  Egor Boldysh & Mariya Skorodumova Byelorussia
22  Daniil Shau & Kseniya Kalinina Russia
23  Artem Sviryukov & Irina Yudina Russia
24  Andrey Davydik & Elizabeth Kivi Estonia
25  Evgeniy Kucherov & Irina Vereschagina Russia

Round 2 (top 49)

26  Oleg Yasinskiy & Sofya Esayan Russia
27  Vladislav Persidskiy & Anna Sergeenko Russia
27  Aleksandr Tarasov & Mariya Levchenko Russia
29  Denis Chesnokov & Alesya Volodina Russia
29  Aleksandr Rychkov & Darya Selezneva Russia
31  Sergey Khrustalev & Tatiana Efimkina Russia
31  Vasiliy Yutanov & Aleksandra Basharova Russia
33  Denis Vakhrushev & Viktoriya Lyulko Russia
34  Daniil Dekhtyar & Milja Vainikka Finland
35  Aleksey Lobasov & Anastasiya Shamarina Russia
35  Sergey Vostrikov & Anastasiya Rybolova Russia
37  Roman Astratov & Elena Filatova Russia
37  Gleb Bannikov & Mariya Smirnova Russia
37  Nikita Robyshev & Marina Derbina Russia
40  Filipp Alekseev & Darina Kavalerova Russia
40  Aleksandr Bondarenko & Lyubov Kasatkina Russia
42  Nikita Fedotov & Karina Uchaeva Russia
43  Aleksandr Tavalinskiy & Anastasiya Khokhryakova Russia
44  Nikita Startsev & Anastasiya Voinova Russia
44  Sergey Volkov & Anastasiya Krasavina Russia
46  Viktor Ermakov & Anna Gerlyand Russia
46  Aleksandr Varkan & Ekaterina Kabysheva Russia
48  Sergey Kutuzov & Polina Semenova Russia
49  Aleksey Rukinov & Kseniya Vdovicheva Russia

Round 1 (top 64)

50  Pavel Bocharov & Darya Panteleeva Russia
50  Igor Zaytsev & Ekaterina Shmeleva Russia
52  Nikita Roschin & Diana Shestakova Russia
52  Andrey Timofeev & Elizaveta Kharchistova Russia
54  Anton Baranov & Mariya Zenzina Russia
55  Aleksey Lezin & Anastasiya Tochmina Russia
55  Andrey Lyubimov & Anastasiya Shaposhnikova Russia
55  Anton Ryabinskiy & Larisa Chernykh Russia
58  Do Hyeon Kim & Su Myo Park Korea (South)
59  Aleksei Ktitarov & Anzhelika Ivanchik Finland
60  Pavel Soldatenkov & Sofiya Kalugina Russia
61  Mikhail Kurganov & Yuliya Fokina Russia
62  Danil Butusov & Yulia Remyga Russia
62  Valentin Dmitriev & Darya Efimova Russia
62  Alexander Dymov & Viktoriya Chernova Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}