Results from Ogni Rostova 2013 - WDSF Youth Latin Sunday, 24 February 2013
Advertisement
If you do not want to see those adverts Become a member!
Check how to advertise your product with us

Ogni Rostova 2013
Russia - Rostov Na Donu Saturday, 23 February 2013

WDSF Youth Latin Sunday, 24 February 2013

Final

1  Alexandru Birca & Anna Isakovich Moldova
2  Marius Vilcu & Diana Cojuhar Moldova
3  Vladislav Nikishin & Angelina Rodina Russia
4  Andrey Trubaenko & Darya Barsukova Russia
5  Ilya Yaroshko & Viktoriya Naryzhnykh Russia
6  Anton Volkov & Aleksandra Vasilenko Russia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Andrey Marinich & Veronika Mischenko Russia
8  Nikita Gukov & Ludmila Dukhina Ukraine
9  David Daloglanyan & Anastasiya Tivari Russia
9  Oleg Novitskiy & Yuliya Andris Russia
11  Artem Tarasov & Anna Podmarkova Russia
12  Alexandr Berzan & Xenia Baibarac Moldova

Quarter-final

13  Aleksandr Sheyn & Olesya Vychigina Russia
14  Vadim Khabibulin & Anastasiya Mylnikova Russia
15  Roman Chichukhin & Aleksandra Semchenko Russia
16  Evgeniy Magazinschikov & Zarina Sharapova Russia
17  Daniil Gorban & Aleksandra Voronenko Ukraine
17  Aleksandr Mitronin & Anzhelika Mitronina Russia
19  Maksim Zhuvakov & Alena Kuznetsova Russia
20  Anton Petanov & Valeriya Zubkova Russia
21  Artem Fedorov & Mariya Matsedonskaya Russia
21  Filipp Galatov & Yuliya Kalmykova Russia
23  Nikita Platov & Alina Ivanova Russia
24  Andrey Uvarov & Violetta Malkova Russia
25  Vadim Dzhangidze & Alisa Glazkova Russia

Round 2 (top 36)

26  Dmitriy Ulyanikhin & Aleksandra Avtomonova Russia
27  Dmitriy Abrashkin & Darya Shefer Russia
28  Aleksey Sabadash & Vladyslava Prus Ukraine
29  Vladislav Butrim & Madina Kesaeva Russia
30  Aleksandr Gurov & Alisa Petrova Russia
30  Viktor Shkitov & Alina Nakokhova Russia
32  Aleksey Alimov & Sofya Kovtunova Russia
32  Dmitriy Terentev & Diana Lyapunova Russia
34  Andrey Bizhov & Anna Bolshakova Russia
35  Dmitriy Chervyakov & Diana Petrul Russia
36  Sergey Ksenofontov & Anastasiya Povolotskaya Russia

Round 1 (top 59)

37  Bogdan Kondrakov & Elena Chernova Russia
37  Aleksandr Steblyanko & Darya Makarova Russia
39  Vitaliy Arsentev & Sofya Getsina Russia
39  Ilya Rozhkov & Margarita Ignatova Russia
41  Nikita Anishchenko & Yana Balashova Russia
42  Kirill Chumachenko & Elya Gasparyan Russia
42  Dmitrij Styupan & Anastasiya Rudakova Russia
44  Denis Prokopenko & Yana Fursa Russia
45  Vladislav Topiyan & Ekaterina Morozova Russia
46  Aleksey Klimanov & Kristina Tarasova Russia
47  Artem Astakhov & Alina Naumova Russia
47  Artem Manyukhin & Margarita Manyukhina Russia
49  Maksim Gilunov & Polina Romanchenko Russia
49  Ahmet Bugra Küsmez & Ece Uzunalioglu Turkey
51  Maksim Petlin & Antonina Gilunova Russia
52  Ilya Shepel & Viktoriya Bush Russia
53  Aleksandr Muray & Darya Ryabtseva Russia
53  Ivan Voytov & Polina Ponomareva Russia
55  Timur Ragimov & Yuliya Polikarpova Russia
56  Ivan Aparin & Kseniya Tkachenko Russia
57  Semen Fadeev & Ekaterina Provotorova Russia
57  Mikhail Kirevnin & Darya Babakhova Russia
57  Nikita Romanchenko & Polina Samoylenko Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}