Results from Orthodox Christmas 2006 - Youth Latin Saturday, 07 January 2006
Check how to advertise your product with us

Orthodox Christmas 2006
Russia - Moscow Saturday, 07 January 2006

Youth Latin Saturday, 07 January 2006

Final

1  Vasiliy Komarov & Inna Troitskaya Ukraine
2  Aleksandr Muratov & Elena Markelova Russia
3  Vitaliy Didenko & Anna Korol Russia
4  Ivan Kuznetsov & Ekaterina Degtiareva Russia
5  Gayk Karamyan & Mariya Raevskaya Russia
6  Aleksey Stupivtsev & Anush Astabatsyan Russia
7  Artem Bazorov & Kseniya Yuzva Russia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

8  Denis Tagintsev & Svetlana Borisova Russia
8  Arto Tsaturyan & Anna Naryshkina Russia
10  Nikolay Fanagin & Yuliya Kotsenko Russia
10  Dmitriy Vorobev & Darya Vinogradova Russia
12  Yuriy Simachev & Angelina Alekseeva Russia

Quarter-final

13  Vladimir Rudko & Mariya Ivanova Russia
13  Egor Schiriy & Polina Kosterina Russia
15  Sergey Kiselev & Darya Khoroshilova Byelorussia
16  Artem Kuchev & Anna Rygalina Russia
16  Viktors Shruboks & Darja Burova Latvia
18  Zakhar Kamyshnikov & Anna Shevchuk Russia
19  Stanislav Ryzhuk & Darya Shelestova Russia
20  Pavel Silantev & Vera Solovieva Russia
21  Nikita Stratonov & Alevtina Malenina Russia
22  Vladislav Petrov & Alena Popova Russia
22  Aleksey Shamin & Anna Bessarabova Russia
24  Gennadiy Geraskin & Kseniya Tomak Russia

Round 2 (top 48)

25  Andrey Gusev & Elizaveta Cherevichnaya Russia
26  Oleksandr Kravchuk & Anzhelika Kumar India
27  Evgeniy Kochan & Olga Cherepanova Russia
28  Maksim Komarov & Anna Andryuschenko Russia
29  Pavel Suchkov & Aleksandra Pakhmutova Russia
30  Artem Bubnov & Ekaterina Davydova Russia
31  Ilya Davydov & Mariya Patratiy Russia
31  Anton Kiryanov & Alina Kanaeva Russia
33  Ivan Kononenko & Iryna Bolshakova Byelorussia
34  Aleksey Borkovskiy & Aleksandra Bokova Russia
35  Aleksey Dogaev & Alina Bisekeeva Russia
36  Svyatoslav Bibyaev & Ekaterina Bralyuk Russia
36  Pavel Lonshakov & Ekaterina Menshikh Russia
36  Dmitriy Prokopchuk & Diana Pilipenko Russia
36  Andrey Romanovskiy & Alena Revyakina Russia
36  Anton Volkov & Ella Naumova Russia
41  Kirill Valuev & Anastasiya Cherkalina Russia
42  Aleksandr Poznyak & Tatyana Rodikova Russia
42  Kirill Simakov & Lyubov Ryumina Russia
44  Aleksandr Yazykov & Ekaterina Chereshneva Russia
45  Evgeniy Nasonov & Valeriya Yakunchikova Russia
46  Yuriy Cherkunov & Mariya Marchenkova Russia
46  Aleksey Nikolaev & Anna Artamonova Russia
46  Ilya Perskiy & Darya Chernysheva Russia

Round 1 (top 67)

49  Dmitriy Muratov & Kseniya Romanenko Russia
49  Igor Silkin & Alena Brizhataya Russia
51  Anton Yefremov & Darya Filipenko Russia
52  Ilia Tkachenko & Ekaterina Nikitina Russia
53  Sergey Bystrov & Valentina Babich Russia
54  Yuriy Afonin & Anna Ivanova Russia
54  Denis Cheremukhin & Ekaterina Monakhova Russia
54  Pavel Shishov & Yuliya Polyakova Russia
57  Andrey Kozlov & Tatyana Dokicheva Russia
58  Anton Shustrov & Anastasiya Davydova Russia
59  Ivan Ponomarev & Nadezhda Kozlova Russia
59  Maksim Vorontsov & Anastasiya Vedeneeva Russia
61  Viktor Bogdanov & Mariya Budyakova Ukraine
61  Andrey Loginov & Viktoriya Pronyaeva Russia
63  Aleksey Fomin & Anastasiya Satunkina Russia
64  Aleksandr Malushenko & Anna Selivanova Russia
65  Roman Gutsu & Svetlana Lukina Russia
66  Aleksandr Nikolaev & Darya Panfilova Russia
67  Aleksey Makovkin & Anastasiya Testova Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}