Results from Orthodox Christmas 2006 - Youth Standard Saturday, 07 January 2006
Check how to advertise your product with us

Orthodox Christmas 2006
Russia - Moscow Saturday, 07 January 2006

Youth Standard Saturday, 07 January 2006

Final

1  Ivan Novikov & Margarita Klimenko Russia
2  Olegs Kuznecovs & Jekaterina Perederejeva Latvia
3  Yuriy Petrov & Irina Guschina Russia
4  Anton Shumov & Anastasia Popova Russia
5  Mark Volynschikov & Olga Romanenko Russia
6  Aleksandr Biserov & Alla Shamshurova Russia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Vasiliy Ivanov & Anastasia Demyanova Russia
8  Denis Ermolin & Ekaterina Ermolina Russia
9  Ilya Davydov & Mariya Patratiy Russia
9  Oleksandr Kravchuk & Anzhelika Kumar India
9  Timur Namazbayev & Maria Muradova Russia
9  Mikhail Ostryakov & Olga Tarasova Russia
13  Aleksandr Muratov & Elena Markelova Russia
13  Denis Sidorov & Ekaterina Korneva Russia
15  Egor Dulebenets & Natalya Schennikova Russia

Quarter-final

16  Artem Shekhovtsov & Ekaterina Kobzeva Russia
17  Artur Zorin & Aleksandra Samorodskaya Byelorussia
18  Nikita Anikeev & Vlada Mescheryakova Russia
18  Vladimir Prokopchuk & Irina Kalashnik Russia
20  Andrei Badaev & Mariya Kerentseva Russia
21  Gennadiy Geraskin & Kseniya Tomak Russia
22  Aleksander Dorofeev & Anna Parkhomenko Russia
22  Stanislav Ryzhuk & Darya Shelestova Russia
24  Andrey Dubinkin & Anastasiya Sainkina Russia
24  Denis Tagintsev & Svetlana Borisova Russia
26  Yuriy Simachev & Angelina Alekseeva Russia
27  Aleksey Ivanov & Olga Blyum Russia
28  Vladislav Petrov & Alena Popova Russia
29  Mikhail Kolmykov & Yuliya Zavolovich Russia
30  Aleksey Karpychov & Larysa Karpychova Russia

Round 1 (top 68)

31  Evgeniy Nasonov & Valeriya Yakunchikova Russia
32  Ruslan Kargin & Ramilya Tibaeva Russia
32  Evgeniy Kochan & Olga Cherepanova Russia
34  Aleksey Shamin & Anna Bessarabova Russia
35  Anton Yefremov & Darya Filipenko Russia
36  Mikhail Korotkevich & Anastasia Litovka Russia
36  Serguei Makarov & Ekaterina Tropinskaya Russia
38  Aleksey Dogaev & Alina Bisekeeva Russia
38  Timur Galiullin & Alina Tagirova Russia
40  Yuriy Tarudko & Yulia Zhukova Russia
41  Denis Cheremukhin & Ekaterina Monakhova Russia
42  Yuriy Afonin & Anna Ivanova Russia
42  Svyatoslav Bibyaev & Ekaterina Bralyuk Russia
44  Ilya Mishin & Kristina Zabludina Russia
44  Dmitriy Muratov & Kseniya Romanenko Russia
44  Anton Volkov & Ella Naumova Russia
47  Evgeniy Volosnikov & Aleksandra Skibinskaya Russia
48  Anton Galtsov & Anna Khrulkova Russia
49  Ilya Perskiy & Darya Chernysheva Russia
50  Aleksandr Malushenko & Anna Selivanova Russia
51  Roman Gutsu & Svetlana Lukina Russia
51  Aleksandr Mukovoz & Viktoriya Mityushkina Russia
51  Ilia Tkachenko & Ekaterina Nikitina Russia
54  Sergey Bystrov & Valentina Babich Russia
54  Anton Leonov & Kristina Kulyabina Russia
56  Aleksey Makovkin & Anastasiya Testova Russia
56  Aleksandr Nikolaev & Darya Panfilova Russia
56  Pavel Ryssin & Alina Bazazhina Russia
56  Maksim Vorontsov & Anastasiya Vedeneeva Russia
60  Yuriy Cherkunov & Mariya Marchenkova Russia
60  Ilya Grachev & Anastasiya Smirnova Russia
60  Valeriy Lisechko & Darya Nesterova Russia
63  Aleksey Fomin & Anastasiya Satunkina Russia
63  Adel Gumerov & Yuliya Dorofeeva Russia
63  Andrey Kozlov & Tatyana Dokicheva Russia
63  Aleksey Nikolaev & Anna Artamonova Russia
63  Ivan Ponomarev & Nadezhda Kozlova Russia
63  Aleksey Stupivtsev & Anush Astabatsyan Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}