Results from Palace of Republic - IDSF International Open Standard Sunday, 12 October 2003
Advertisement
If you do not want to see those adverts Become a member!
Check how to advertise your product with us

Palace of Republic
Moldavia - Kishinev Saturday, 11 October 2003

IDSF International Open Standard Sunday, 12 October 2003

Final

1  Ivan Zderciuc & Olga Ciubari Moldova
2  Maksim Kotlov & Elena Uspenskaya Russia
3  Oktavian Para & Elena Cravciuc Moldova
4  Dmytro Wloch & Olga Urumova Ukraine
5  Sergej Diemke & Katerina Timofeeva Byelorussia
6  Egor Abashkin & Katya Kanevskaya USA
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Dmitry Zharkov & Olga Kulikova Russia
8  Timofei Bavinov & Aleksandra Apelsinova Russia
9  Calin Panaite & Margarita Mantaluta Moldova
10  Mihai Gabriel Petre & Elwira Dominika Duda Romania
11  Vladislav Vinogradov & Yulia Solovieva Russia
12  Dumitru Doga & Alexandra Malai Moldova
13  Octavian Cepurjinschii & Olga Chiricenco Moldova
14  Serghei Pogonet & Elena Cataeva Moldova

Quarter-final

15  Alexander Leontiev & Olga Stoliar Byelorussia
15  Roman Zedan & Marian Zedan Romania
17  Mihail Ciobanu & Elena Mantaluta Moldova
18  Dmitrii Paiu & Anastasia Florin Moldova
19  Simeon Ilchov & Ina Ivanova Jeliazkova Bulgaria
20  Serghei Slobodean & Marina Bazarova Moldova
21  Pasquale Nudo & Manuela Stellato Italy
22  Roman Manolachi & Cristina Rodrighes Moldova
22  Edgar Orlovschii & Tatiana Balaban Moldova
24  Igor Bogatiriov & Margareta Simion Moldova
24  Valeriy Katsyr & Anastasia Crivosciocova Moldova

Round 2 (top 48)

26  Luigi Lo Polito & Giorgia Nudo Italy
27  Stefan Ciubotaru & Ina Pinzaru Moldova
27  Denys Parfyonov & Ganna Kharlamova Ukraine
29  Andriy Reva & Anastasiya Brailo Ukraine
30  Petru Moscaliuc & Olga Goncearuc Moldova
31  Roman Usmanov & Ekaterina Guseva Byelorussia
32  Kyrylo Karpov & Evgeniya Bozhko Ukraine
32  Alexandr Kufel & Svetlana Shnitkovskaya Byelorussia
34  Kirill Veremeichik & Valeria Makarenko Byelorussia
35  Vladimir Petrov & Nevena Lazarova Bulgaria
36  Stas Chelnakoff & Inesa Zagoruico Moldova
37  Andrei Caisin & Ecaterina Mantaluta Moldova
38  Péter Barath & Anikó Tombácz Hungary
38  Victor Vecitomov & Ecaterina Cuziminscaia Moldova
40  Aurel Casciuc & Anna Matus Moldova
41  Serghei Andreev & Ina Pileac Moldova
41  Ivan Baciu & Ala Bodiu Moldova
41  Vincenzo Bianco & Nadia Penna Italy
41  Alexandr Dyadin & Alexandra Makeenko Byelorussia
45  Oleksiy Kornilov & Elvina Ablyakimova Ukraine
45  Mariano Riccio & Clelia Scordamaglia Italy
47  Piotr Czyzyk & Katarzyna Lesz Poland
47  Ionut Dumitru & Anca Ionescu Romania

Round 1 (top 62)

49  Alexandr Tikunov & Anastasia Belyaeva Kazakhstan
50  Viaceslav Akimov & Olga Kozlenko Kyrgistan
50  Eduard Rozentvit & Ecaterina Afanasieva Moldova
52  Vincenzo Cannistra & Maria Lucia Italy
53  Igori Garshkov & Zoya Dolbik Byelorussia
54  Volodymyr Kyrylyuk & Julia Girman Ukraine
55  Daniel-alin Gheorghiu & Alexandra Paraschiv Romania
56  Gokturk Yurtyapan & Asli Yurtyapan (aka Erdal) Turkey
57  Michal Kowalski & Katarzyna Paluch Poland
58  Oleg Matei & Cristina Ignat Moldova
59  Alin Tudorie & Silvia Pintilie Romania
60  Catalin Macovei & Carolina Simion Moldova
61  Egor Sefer & Valeria Scemeliova Moldova
62  Nikolai Kovalenko & Diana Grechanaia Ukraine
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}