Results from Platja d'Aro Dance Festival 2005 - IDSF World Junior II Latin Saturday, 29 October 2005
Advertisement
If you do not want to see those adverts Become a member!
Check how to advertise your product with us

Platja d'Aro Dance Festival 2005
Spain - Platja d'Aro Saturday, 29 October 2005

IDSF World Junior II Latin Saturday, 29 October 2005

Final

1  Roman Kovgan & Marina Sergeeva Russia
2  Nikita Brovko & Olga Nikolajeva Russia
3  Charles-Guillaume Schmitt & Elena Salikhova France
4  Edvardas Racius & Jekaterina Plikosova Lithuania
5  Umberto Gaudino & Sara Bonifacio Italy
6  Evgeny Vinokurov & Christina Luft Germany
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Anton Skuratov & Anna Seltenreich Germany
8  Andrey Kitsun & Yuliya Krepchuk Byelorussia
8  Emanuele Maresca & Germana Martemucci Italy
10  Maxim Belozerov & Elijah Piker USA
11  Anton Danilyuk & Olena Lyashchenko Ukraine
12  Valeriy Sasin & Tetyana Sushynska Ukraine

Quarter-final

13  Taimonas Mazeika & Greta Zaveckaite Lithuania
14  Reinis Boze & Elza Pole Latvia
14  Rihards Eglitis & Elina Abolina Latvia
14  Zhivko Ivanov & Aleksandrina Stoikova Bulgaria
14  Tomas Marek & Martina Markova Czech Republic
18  Marc Marti & Merce Llorca Spain
18  Mark Popkov & Svetlana Guggenbühl Switzerland
20  Simone Vertuccio & Natalia Glosikova Slovakia
21  Andrew Escolme & Amy Louise Baker England
22  Lasse Legaard & Milla Lykke Denmark
22  Steven Rogers & Yuliya Nikitenko Australia
22  Kyle Taylor & Jourdan Stone England
25  Aljaz Skorjanec & Valerija Rahle Slovenia

Round 2 (top 48)

26  Daniel Falkenberg & Louise Heise Denmark
26  Georgi Mihov & Dorina Mitkova Stoianova Bulgaria
26  Roger Romero & Anna Mateu Closa Spain
26  Miha Stefl & Ursa Tomazic Slovenia
30  Marius Balan & Gratiela Terlai Romania
30  Jan Borecki & Agnieszka Kaczorowska Poland
30  Andrei Kishkurno & Valeryia Urymahava Byelorussia
33  Alon Gilin & Anastasia Trutneva Canada
33  Tal Livshitz & Sarah Gleyzer USA
35  Darren Hammond & Simone Strybos South Africa
35  Filip Lubina & Kamila Svobodova Czech Republic
37  Dzenan Jahic & Anja Imamovic Bosnia and Herzegovina
38  Jonas Pulluver & Valeria Mamontova Estonia
39  Pawel Bartelik & Aneta Jaskolska Poland
40  Paul Reinolt & Erika Reinaru Estonia
40  Earle Williamson & Kallyanne Brown Australia
42  Yumiya Kubota & Rara Kubota Japan
43  Mark Shikerman & Alina Butorina Israel
44  Vedran Celic & Maja Bijelic Croatia
44  Mikko Matikka & Petra Mursu Finland
46  Bojan Lazareski & Tatjana Nepricic Serbia
47  Iulian Panait & Andreea Bortea Romania
48  Joao Martins & Susana Zambujo Portugal

Round 1 (top 66)

49  Laszlo Kurilla & Viktoria Meszlenyi Hungary
49  Lev Levin & Evgenia Gelman Israel
51  Almat Kombarov & Botagoz Tolganbaeva Kazakhstan
51  Telmo Madeira & Sara Venturinha Portugal
53  Lorentz Reige & Victoria Briding Sweden
54  Haukur Hafsteinsson & Denise Margret Yaghi Iceland
54  Lucien Laurent & Jessica Deyre France
54  Peter Loibner & Jasmin Eckhart Austria
57  Dávid Cseresznyék & Lilla Jambrik Hungary
57  Adalsteinn Kjartansson & Rakel Gudmundsdottir Iceland
57  Xavier Lim & Riane Low Singapore
60  Joonas Rytkoenen & Iiris Uuttu Finland
61  Alen Plevnik & Ana Martinjak Croatia
62  Aleksey Kibkalo & Aleksandra Kim Kyrgistan
63  Kazuma Terija & Rina Hirano Japan
64  Angelo Jacobs & Ellen Van Reemst Netherlands
65  Rouslan Aliev & Anna Lendidou Greece
65  Maurice Ronda & Sandra Huysmans Netherlands
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}