Results from Rhythm - 2011 - Junior I Open Latin Friday, 25 November 2011
Check how to advertise your product with us

Rhythm - 2011
Russia - Moscow Friday, 25 November 2011

Junior I Open Latin Friday, 25 November 2011

Final

1  Oleg Chzhen & Elena Zenfirova Russia
2  Nikita Panchenko & Anastasiya Akinina Russia
3  Daniil Bykov & Mariya Chernykh Russia
4  Vyacheslav Pastukhov & Mariya Marmuleva Russia
5  Vladislav Stytsyuk & Varvara Kurdakova Russia
6  Yuriy Nesmeyanov & Margarita Churbanova Russia
7  Stanislav Mazur & Arina Efimova Russia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

8  Ilya Krutaynis & Violetta Piskun Russia
9  [14] Dmitriy Erofeev & Elizaveta Kaygorodova Russia
10  [25] Artiom Kuznetsov & Anna Romanova Russia
10  [11] Ilya Gavrikov & Anna Litovskikh Russia
12  [30] Grigoriy Rayskin & Veronika Gilmanova Russia
13  [5] Igor Kolotov & Ekaterina Logacheva Russia

Quarter-final

14  [35] Danila Kazakov & Mariya Ezhova Russia
14  [27] Ilya Gordievskiy & Ekaterina Nikitina Russia
14  [19] Egor Shevtsov & Anna Pozova Russia
17  [25] Vladimir Ustyuzhanin & Diana Denisova Russia
17  [16] Denis Gudovskiy & Kristina Kurbatova Russia
19  [15] Dmitriy Rodin & Viktoriya Shatokhina Russia
19  Anton Filippenko & Anna Maslova Russia
21  [25] Aleksej Antonov & Kseniya Michurina Russia
21  [14] Kirill Panfilov & Viktoriya Lavrova Russia
23  [13] Artur Grigoryan & Nataliya Grigoryan Russia
23  Aleksandr Kokushkin & Kristina Dvoretskaya Russia
25  [12] Vitaliy Romanov & Darya Popova Russia

Round 2 (top 48)

26  [38] Aleksey Leontev & Evgeniya Gugushvilli Russia
26  [23] Anvar Khabibullin & Kamilya Valeeva Russia
28  [35] Artem Tarasov & Anna Podmarkova Russia
28  [19] Nikita Kharitonov & Kseniya Utekhina Russia
30  Vladimir Zayakin & Anna Pavlova Russia
31  [17] Igor Mikhaylovskiy & Yuliya Zhivova Russia
32  [33] Oleg Belykh & Anastasiya Ovchinnikova Russia
33  [15] Igor Nechaev & Arina Kan Russia
34  [30] Artemiy Kurbatov & Arina Sedmova Russia
35  [28] David Lisovenko & Darya Dyakova Russia
35  [13] Andrey Alekseev & Veronika Vorobeva Russia
37  [12] Aydar Aleshin & Yuliya Nazarova Russia
37  Artur Makedon & Yuliya Tarasova Russia
39  [11] Artem Tikhonravov & Diana Kertova Russia
40  [40] Sergey Novikov & Olesya Shabanova Russia
41  [8] Nikita Allyanov & Aleksandra Shuyanova Russia
42  Nikita Zhivotov & Kseniya Salata Russia
43  [5] Anton Andreev & Dzhamilya Vafina Russia
43  [5] Yakov Nabiev & Vitalina Volkonitina Russia
43  Daniil Razvozov & Mariya Protsenko Russia
46  [2] Nikita Khripunov & Diana Satiyan Russia
46  Vitaliy Zylev & Mariya Shapkina Russia
48  Artem Chumakov & Alina Sizova Russia

Round 1 (top 67)

49  [27] Fedor Dukhnovskiy & Yuliya Vaskina Russia
50  [26] Dmitriy Polyakov & Kseniya Alferova Russia
50  Dmitriy Nesmachnykh & Yana Chelysheva Russia
52  Aleksandr Razuvaev & Alena Karpeeva Russia
53  [24] Denis Zabortsev & Aleksandra Semenova Russia
54  [23] Dmitriy Poshekhonov & Alena Rodina Russia
54  Daniil Vetrov & Elena Gudkova Russia
56  [21] Nikita Volkov & Kseniya Bedrekovskaya Russia
56  Aleksey Orlov & Anastasiya Chaplygina Russia
58  Ilya Punegov & Anastasiya Gladkaya Russia
59  [18] Egor Lomakin & Aleksandra Temeshova Russia
60  [15] Aleksey Chernyshov & Ulyana Shershakova Russia
60  Nikita Khrabrov & Alena Vorobeva Russia
62  Ivan Bashmakov & Alena Glukhikh Russia
63  [9] Ilya Buturlin & Darya Dvornikova Russia
63  Evgeniy Paranko & Anastasiya Savina Russia
65  [6] Mikhail Sinkevich & Anastasiya Mishina Russia
66  Ivan Slepov & Kseniya Slepova Russia
67  Savva Sorokin & Elizaveta Shpakova Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}