Results from Rhythm 2007 - Youth Open Latin Saturday, 24 November 2007
Check how to advertise your product with us

Rhythm 2007
Russia - Moscow Saturday, 24 November 2007

Youth Open Latin Saturday, 24 November 2007

Final

1  Kirill Belorukov & Elvira Skrylnikova Russia
2  Anton Karpov & Khrystyna Moshenskaya Russia
3  Andrey Gusev & Elizaveta Cherevichnaya Russia
4  Oleg Vdovin & Mariya Raevskaya Russia
5  Gayk Karamyan & Maria Kamenskaya Russia
6  Konstantin Chigirev & Daria Mikhalskaya Russia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Roman Chetvergov & Zhanna Sablina Russia
7  Evgeniy Kuznetsov & Ekaterina Polevtsova Russia
9  Denis Medvedev & Elena Yakimchuk Russia
10  Evgeniy Kochan & Olga Cherepanova Russia
11  Aleksey Shamin & Alina Glazkova Russia
12  Nikolay Ivanushkin & Angelina Nechkhaeva Russia

Quarter-final

13  Vyacheslav Benko & Aleksandra Pakhmutova Russia
13  Ilya Mazurov & Marina Koroleva Russia
13  Kirill Zakharov & Ekaterina Bralyuk Russia
16  Kirill Alyukhin & Darya Kontanistova Russia
16  Aleksandr Ledaschev & Ekaterina Belyaeva Russia
18  Svyatoslav Bibyaev & Alisa Terenteva Russia
19  Aleksey Polovnikov & Anna Argun Russia
20  Ilja Chubanov & Anastasiya Rybalko Russia
21  Mykyta Shmyelyev & Margarita Bondarenko Russia
22  Artem Kuchev & Kseniya Tomak Russia
23  Aleksey Borkovskiy & Aleksandra Bokova Russia
24  Roman Besedin & Valeriya Dolmogombetova Russia

Round 2 (top 48)

25  Vladimir Litvinov & Aleksandra Akimova Russia
26  Aleksandr Rodygin & Anna Efimova Russia
27  Artem Bubnov & Ekaterina Davydova Russia
28  Artiom Sorokin & Natalia Poliakova Russia
29  Denis Goncharov & Ksenia Putko Russia
30  Anatoly Novoselov & Alina Merenkova Russia
31  Vitaliy Novikov & Alisa Proshak Russia
32  Oleg Yakushev & Yulia Rodina Russia
33  Pavel Tokmeninov & Alina Kanaeva Russia
34  Sergey Katkov & Dayana Pyzhova Russia
34  Artem Merkulov & Daria Khrisanfova Russia
34  Maksim Ryzhov & Kristina Makarova Russia
37  Aleksei Rybkin & Dilyara Bliznyuk Russia
38  Konstantin Simonov & Kristina Terentieva Russia
39  Nikolay Sizintsev & Mariya Akhapkina Russia
40  Anton Yarosh & Yuliya Komarova Russia
41  Anton Kirpischikov & Iulia Riapolova Russia
42  Ivan Shnygin & Olga Shestakova Russia
43  Ivan Burtsev & Ekaterina Burtseva Russia
43  Evgeniy Polyakov & Anastasiya Vedeneeva Russia
45  Dmitriy Saburov & Anastasiya Bogomaz Russia
46  Artem Lukyanenkov & Daria Chasovskikh Russia
47  Evgeniy Kopytov & Elena Dmitrieva Russia
48  Andrey Romanovskiy & Aleksandra Shapovalenko Russia

Round 1 (top 62)

49  Anton Volkov & Ella Naumova Russia
50  Nikita Shashenkov & Anastasiya Karpova Russia
51  Artem Gusev & Viktoriya Zaburdaeva Russia
52  Yuriy Kopylov & Kristina Komarova Russia
53  Ivan Ponomarev & Kseniya Popova Russia
54  Valeriy Lisechko & Olga Slobodova Russia
54  Andrey Yaschenko & Alena Rodina Russia
56  Sergey Razuvaev & Alesya Russkova Russia
57  Vladimir Murugov & Anastasiya Smirnova Russia
57  Pavel Tsarev & Polina Tsareva Russia
59  Vitaliy Dianov & Mariya Midenko Russia
60  Artem Anikiev & Tatiana Nozhilova Russia
61  Ilya Ivanov & Valeriya Kudelina Russia
62  Arseniy Besedin & Elena Tarabukina Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}