Results from Rhythm 2013 - Junior II Open Standard Saturday, 23 November 2013
Check how to advertise your product with us

Rhythm 2013
Russia - Moscow Saturday, 23 November 2013

Junior II Open Standard Saturday, 23 November 2013

Final

1  Pavel Zaharenko & Mariya Davidova Russia
2  Nikita Panchenko & Anastasiya Akinina Russia
3  Dmitriy Malakhov & Varvara Malakhova Russia
4  Aleksey Kapusta & Mariya Pavlova Russia
5  Yuriy Schegolevatykh & Sofya Sarycheva Russia
6  German Zernov & Polina Baryshnikova Russia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Yaroslav Govorukhin & Anastasiya Parakhnich Russia
8  Yuriy Moshkin & Mariya Los Russia
9  Aleksey Serzhantov & Sofya Vilkova Russia
10  Pavel Kosterin & Dana Makarova Russia
11  Igor Mikhaylovskiy & Diana Denisova Russia
12  Dmitri Smirnov & Diana Glitnyak Russia
13  Vladislav Stytsyuk & Varvara Kurdakova Russia

Quarter-final

14  Georgiy Nanetashvili & Mariya Chuykina Russia
14  Ivan Tlustenko & Darya Shpigel Russia
16  Dmitriy Savushkin & Mariya Gracheva Russia
16  Artem Zasmolin & Olga Shelkova Russia
18  Sergey Novoseltsev & Polina Senchakova Russia
19  Andrej Makarov & Lidiya Sboeva Russia
20  Aleksandr Babushkin & Polina Belkina Russia
21  Timur Abdullaev & Anna Loginova Russia
21  Konstantin Erokhin & Nika Gromova Russia
23  Konstantin Bogorodskiy & Anastasiya Smirnova Russia
23  Vladislav Savin & Mariya Matskevich Russia
25  Artem Tikhonravov & Sofiya Bobykina Russia

Round 2 (top 46)

26  Kirill Shikalin & Zlata Tsybakova Russia
27  Sergey Tebin & Polina Kapula Russia
28  German Afonov & Mariya Bozhevskaya Russia
28  Anton Filippenko & Anna Maslova Russia
28  Dmitriy Poshekhonov & Kseniya Ayginina Russia
28  Nikita Savushkin & Viktoriya Scheglova Russia
32  Artiom Kuznetsov & Anna Romanova Russia
32  Kirill Puzanov & Ekaterina Popova Russia
34  Viktor Deev & Alina Ageeva Russia
35  Ivan Ivlev & Mariya Kotelnikova Russia
36  Kirill Bakhmetev & Darya Chebotareva Russia
37  Dmitriy Andreev & Evgeniya Banderova Russia
37  Daniil Shinkov & Aleksandra Svintsova Russia
37  Nikita Titov & Ilvina Nenasheva Russia
40  Denis Dubov & Lyubov Pavlova Russia
41  Arseniy Bataev & Kseniya Gorodnichina Russia
42  Nikita Denisov & Sofya Verigina Russia
42  Aleksey Rukinov & Kseniya Vdovicheva Russia
44  Nikita Znamenschikov & Kristina Udartseva Russia
45  Ilya Gordeev & Viktoriya Kalanzhiy Russia
46  Mikhail Savinov & Lyubov Vaskova Russia

Round 1 (top 77)

47  Andrey Metelskiy & Anna Paramzina Russia
47  Evgeniy Syrovatskiy & Ekaterina Sajkina Russia
47  Nikita Zhivotov & Anna Krutikova Russia
50  Evgeniy Revtov & Polina Gridneva Russia
51  Nikita Sayganov & Anastasiya Baranova Russia
51  Aleksandr Suslikov & Ekaterina Sorokina Russia
53  Rem Podgornov & Yana Matrosova Russia
54  Vadim Dementev & Yuliya Arseeva Russia
55  Artem Belyakov & Tatyana Petrenko Russia
56  Nikita Kyashkin & Violeta Ahmedova Russia
56  Konstantin Nemtsev & Kseniya Chashina Russia
58  Danila Chikov & Kristina Bespalova Russia
58  Mikhail Duplischev & Natalya Yakovleva Russia
60  Mikhail Monakhov & Valeriya Kozlova Russia
60  Nikita Voinov & Mariya Goryanikova Russia
62  Ilya Rabovil & Polina Akimova Russia
62  Viktor Spiridonov & Alina Bulanova Russia
64  Stanislav Svede-Shvets & Varvara Radaeva Russia
65  Kirill Shvartsenberg & Anna Novikova Russia
66  Dmitriy Tarasov & Kseniya Kulikova Russia
67  Konstantin Andreev & Mariya Kozlova Russia
67  Aleksandr Tavalinskiy & Anastasiya Khokhryakova Russia
69  Denis Konstantinov & Irina Gorbatenko Russia
70  Vitaliy Melnik & Tatyana Filatova Russia
71  Andrey Metel & Angelina Zhilenkova Russia
71  Anton Samodelkin & Ekaterina Vasilishina Russia
73  Nikita Pupkov & Mariya Nefedova Russia
74  Semen Demenev & Anastasiya Matveeva Russia
75  Valentin Novikov & Kristina Yatsenko Russia
76  Igor Pomorov & Evgeniya Nikitina Russia
77  Egor Shulgin & Varvara Drujinina Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}