Results from Rhythm 2013 - RS Junior Open Standard Saturday, 23 November 2013
Check how to advertise your product with us

Rhythm 2013
Russia - Moscow Saturday, 23 November 2013

RS Junior Open Standard Saturday, 23 November 2013

Final

1  Sergey Tebin & Polina Kapula Russia
2  Viktor Deev & Alina Ageeva Russia
3  German Afonov & Mariya Bozhevskaya Russia
4  Yaroslav Khabarov & Alena Makarova Russia
5  Aleksey Rukinov & Kseniya Vdovicheva Russia
6  Vladislav Stytsyuk & Varvara Kurdakova Russia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Nikita Sayganov & Anastasiya Baranova Russia
8  Kirill Nikolaev & Marina Makarenko Russia
8  Kirill Shikalin & Zlata Tsybakova Russia
10  Kirill Puzanov & Ekaterina Popova Russia
11  Ivan Ivlev & Mariya Kotelnikova Russia
12  Dmitriy Andreev & Evgeniya Banderova Russia

Quarter-final

13  Mikhail Savinov & Lyubov Vaskova Russia
13  Konstantin Startsev & Anastasiya Savina Russia
13  Mihail Usachev & Elena Gudkova Russia
16  Danil Khalilov & Elizaveta Yakunina Russia
17  Kirill Bakhmetev & Darya Chebotareva Russia
18  Dmitriy Kharitonov & Margarita Husainova Russia
18  Evgeniy Revtov & Polina Gridneva Russia
18  Vasilij Sokoluhin & Arina Noskova Russia
21  Evgeniy Syrovatskiy & Ekaterina Sajkina Russia
22  Nikita Zhivotov & Anna Krutikova Russia
23  Aleksandr Suslikov & Ekaterina Sorokina Russia
24  Raul Isgandarov & Roksana Atalan Russia

Round 2 (top 48)

25  Stepan Ilichev & Anna Kokanova Russia
25  Daniil Mescheryakov & Mariya Vorobeva Russia
25  Sevastyan Smyshnikov & Sofya Bautina Russia
28  Vadim Dementev & Yuliya Arseeva Russia
28  Ivan Kabanov & Yuliya Lapushkina Russia
28  Vyacheslav Slizen & Sofya Melikyan Russia
31  Nikita Denisov & Sofya Verigina Russia
32  Stepan Lomovskij & Ekaterina Vozhova Russia
32  Aleksandr Udalov & Polina Proshletsova Russia
34  Timur Abdullaev & Anna Loginova Russia
34  Vasiliy Masalitin & Alisa Busurova Russia
34  Egor Sinelnikov & Sofiya Glyanenko Russia
37  Anton Andreev & Yuliya Nazarova Russia
37  Arseniy Bataev & Kseniya Gorodnichina Russia
37  Konstantin Nemtsev & Kseniya Chashina Russia
40  Viktor Spiridonov & Alina Bulanova Russia
40  Nikita Voinov & Mariya Goryanikova Russia
42  Rem Podgornov & Yana Matrosova Russia
43  Daniil Boyarkevich & Anastasiya Boldyreva Russia
43  Stanislav Danilenko & Kseniya Agafonova Russia
43  Artemiy Markin & Polina Biryukova Russia
46  Kirill Baturin & Evgeniya Gromova Poland
47  Andrey Metelskiy & Anna Paramzina Russia
48  Yaroslav Kondratev & Vlada Lyan Russia

Round 1 (top 71)

49  Daniil Golyshev & Diana Mokhammadpur Russia
49  Nikita Kyashkin & Violeta Ahmedova Russia
49  Mikhail Monakhov & Valeriya Kozlova Russia
49  Egor Shulgin & Varvara Drujinina Russia
53  Ilya Rabovil & Polina Akimova Russia
53  Dmitriy Salikov & Irina Turkina Russia
55  Artem Belyakov & Tatyana Petrenko Russia
56  Danila Chikov & Kristina Bespalova Russia
57  Artem Gusmanov & Polina Makhova Russia
57  Nikita Pupkov & Mariya Nefedova Russia
59  Aleksey Stepanov & Anastasiya Kuleshina Russia
60  Stanislav Svede-Shvets & Varvara Radaeva Russia
61  Aleksandr Tavalinskiy & Anastasiya Khokhryakova Russia
62  Dmitriy Tarasov & Kseniya Kulikova Russia
63  Andrey Metel & Angelina Zhilenkova Russia
64  Vladimir Ulybyshev & Margarita Sazonova Russia
65  Nikita Matyukhin & Mariya Kuzmina Russia
66  Vladislav Tolmachev & Darya Zotik Ukraine
67  Semen Demenev & Anastasiya Matveeva Russia
68  Valentin Novikov & Kristina Yatsenko Russia
69  Evgeniy Martsokha & Elizaveta Yuschenko Russia
70  Aleksej Suhinin & Elizaveta Shukan Russia
71  Daniil Bokov & Sabrina Mollaeva Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}