Results from Ritm 2004 - Amateur Latin Saturday, 27 November 2004
Check how to advertise your product with us

Ritm 2004
Russia - Moscow Saturday, 27 November 2004

Amateur Latin Saturday, 27 November 2004

Final

1  Dmitri Demidov & Olesya Borisova Russia
2  Rachid Malki & Anna Suprun Sweden
3  Denis Podolski & Yuliya Kushnirenko Russia
4  Anton Semenov & Evgenia Kayukova Russia
5  Denis Shepelev & Anna Abakumova Russia
6  Anton Vaulin & Anastasia Selivanova Russia
7  Anton Sboev & Elizaveta Missevich Russia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

8  Alexander Berezine & Irina Pechenova Russia
9  Vladimir Fetisov & Farida Galieva Russia
10  Eldar Saifoutdinov & Elena Ivanyuk Russia
11  Aleksandr Ilinykh & Anna Afonenkova Russia
12  Evgeny Evseev & Olga Solod Russia
13  Igor Alexandrov & Anna Bulgakova Russia
14  Andrei Efremov & Alexandra Efremova Russia

Quarter-final

15  George Osadchy & Irina Bubnova Russia
16  Dmitry Kurakin & Tatiana Dorina Russia
16  Dmitri Pakhomov & Yekaterina Migunova Russia
18  Alexei Kubrin & Natalia Moshkova Russia
18  Igor Popov & Anna Kozyreva Russia
20  Mikhail Soloviev & Kristina Tsvetkova Russia
21  Sergey Pozharinski & Svetlana Bogdanova Russia
22  Nikolai Smodlev & Anna Smodleva (aka Gushina) Russia
23  Mikhail Fadeev & Iulia Vorosilova Moldova
24  Evgeniy Sokhrannyy & Anastasiya Kositsina Russia
25  Dmitriy Dvinyanin & Ekaterina Inozemtseva Russia
25  Ivan Menshikov & Alina Aysina Russia
27  Aleksiei Fateev & Liubov Ignatiev Russia
27  Sergei Ovodov & Valerya Sheveleva (aka Dzhamaryan) Russia

Round 1 (top 58)

29  Arsen Agamalian & Julia Bolsheva Russia
29  Ruslan Akolupin & Anna Akimushkina Russia
29  Grigori Gavrilov & Irina Zalevskaya Russia
32  Anton Lenitskiy & Olena Ischenko Ukraine
33  Vladimir Baklanov & Leila Agaeva Russia
34  Andrey Gorbunov & Yulia Fadeeva Russia
34  Stanislav Sergeev & Olga Sedova Russia
36  Dmitri Kluchnikov & Anastasia Pristinskaya Russia
36  Aleksei Sokolkov & Alexandra Orlova Russia
38  Dmitri Kosargin & Oksana Zagvozdkina Russia
38  Aleksandr Tanroverdiev & Anna Baklanova Russia
40  Evgeniy Lazarev & Svetlana Turilova Russia
40  Konstantin Polianovich & Elena Mokeecheva Russia
42  Maksim Khodchenkov & Iulia Shaposhnikova Russia
42  Semen Vishnevskiy & Elizaveta Gandzyuk Russia
44  Aleksandr Kuternin & Natalya Volchkova Russia
44  Denis Miroshnichenko & Ksenia Chumarova Russia
46  Viacheslav Akulov & Oksana Kolomeets Russia
46  Aleksandr Aleshin & Olga Schedrova Russia
46  Vasily Ermakov & Alina Sysoeva Russia
46  Roman Fedotov & Mariya Zverochkina Russia
50  Alexei Tsymbaluk & Mariya Kurnosova Russia
51  Artem Tsepliaev & Natalia Tsepliaeva Russia
52  Andrei Miakotin & Maria Mileshina Russia
53  Aleksandr Levchenkov & Ekaterina Fomenkova Russia
53  Denis Prokopchuk & Tatyana Ivaschenko Russia
55  Artem Antonenko & Yuliya Antonenko (aka Lopatchenko) Russia
55  Vyacheslav Osipov & Olga Shishkina Russia
55  Bogdan Sterligov & Anna Trukhan Russia
55  Maksim Sychev & Irina Uvarova Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}