Results from Ritm 2005 - Junior II Latin Saturday, 26 November 2005
Check how to advertise your product with us

Ritm 2005
Russia - Moscow Saturday, 26 November 2005

Junior II Latin Saturday, 26 November 2005

Final

1  Nikita Brovko & Olga Nikolajeva Russia
2  Kirill Belorukov & Elena Zuzukina Russia
3  Charles-Guillaume Schmitt & Elena Salikhova France
4  Anton Karpov & Anna Volkova Russia
5  Armen Tsaturyan & Alina Zharullina Russia
6  Yuriy Simachev & Angelina Alekseeva Russia
7  Alexandr Krasnenkov & Anna Buglova Russia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

8  Denis Ermolin & Ekaterina Ermolina Russia
8  Evgeniy Kuznetsov & Taisa Finenkova Russia
10  Maksim Komarov & Anna Andryuschenko Russia
11  Alexander Chernositov & Elizaveta Mokeeva Russia
12  Sergey Balynin & Anastasiya Kucheryavykh Russia

Quarter-final

13  Svyatoslav Bibyaev & Ekaterina Bralyuk Russia
14  Dmitriy Egorov & Julia Savchuk Russia
15  Ilya Mazurov & Elvira Skrylnikova Russia
16  Aleksandr Abrameshin & Zhanna Sablina Russia
16  Konstantin Khadarin & Dilyara Minrakhmanova Russia
18  Anatoly Novoselov & Alina Vedeneeva Russia
19  Artem Bubnov & Ekaterina Davydova Russia
19  Andrey Dubinkin & Anastasiya Sainkina Russia
21  Vsevolod Anikin & Evgeniya Vargo Russia
21  Andrey Romanovskiy & Alena Revyakina Russia
23  Andrey Gusev & Elizaveta Cherevichnaya Russia
24  Kirill Zakharov & Maria Naumchenko Russia

Round 2 (top 48)

25  Mark Li & Kira Shogina Russia
26  Anton Vorobev & Ekaterina Chkoniya Russia
27  Dmitriy Moskalenko & Anna Krylova Russia
27  Denis Ovchinnikov & Mariya Senyushkina Russia
29  Denis Bobkov & Mariya Zirenko Russia
29  Sergey Chudinov & Anastasiya Vikulina Russia
31  Vasiliy Pshenichnikov & Kristina Mironova Russia
32  Nikita Shmelev & Elizaveta Bondarenko Russia
33  Arseniy Reshilov & Anna Argun Russia
34  Nikita Trushyn & Viktoriya Starodubtseva Russia
35  Dmitry Ivanov & Elena Vaholder Russia
36  Anton Volkov & Ella Naumova Russia
37  Nikita Shashenkov & Anastasiya Karpova Russia
38  Georgiy Tkachev & Viktoriya Semenova Russia
39  Evgeniy Vakulenko & Karina Fedulova Russia
39  Mark Vdovin & Yaroslava Sokolova Russia
41  Dmitriy Trifonov & Aleksandra Lutsenko Russia
42  Roman Ostrovskiy & Vera Lyashenko Russia
42  Dmitriy Trushin & Elizaveta Danilina Russia
44  Ilya Filippov & Anastasiya Turlygina Russia
44  Ilya Timoshenko & Ekaterina Brekhova Russia
46  Ivan Shcherbinin & Alexandra Pavlova Russia
47  Maksim Vorontsov & Anastasiya Vedeneeva Russia
48  Sergey Kolesnikov & Kseniya Kudryavtseva Russia

Round 1 (top 71)

49  Evgeniy Kozlov & Mayya Ryzhenkova Russia
50  Kirill Ivanov & Milena Vanyukova Russia
50  Aleksey Nikolaev & Anna Artamonova Russia
50  Evgeniy Polyakov & Anna Yamashkina Russia
53  Igor Silkin & Alena Brizhataya Russia
54  Elshan Guliev & Polina Ilina Russia
54  Ilya Sakharov & Ekaterina Maksimova Russia
54  Oleg Yakushev & Yulia Rodina Russia
57  Roman Gutsu & Svetlana Lukina Russia
58  Valentin Nikolaev & Yuliya Nikolaeva Russia
58  Gleb Zarubin & Anastasiya Prosvirnova Russia
60  Vladimir Bobkov & Lidiya Voronina Russia
61  Aleksandr Kazarin & Kristina Kirichkova Russia
61  Aleksandr Rodygin & Anna Efimova Russia
63  Ruslan Kalashnikov & Anastasiya Bykova Russia
64  Aleksey Slizovskiy & Anna Gorokhova Russia
65  Denis Pereshnev & Tatyana Chuprina Russia
66  Pavel Vostrikov & Marina Khokhlova Russia
67  Aleksey Sivogrivov & Mariya Burgardt Russia
68  Maksim Brand & Narina Tangamyan Russia
69  Aleksandr Savchuk & Anastasiya Kolchina Russia
70  Ruslan Bobkov & Viktoriya Alenicheva Russia
71  Ivan Fedorov & Anastasiya Dashuk Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}