Results from Ritm 2005 - Youth Latin Saturday, 26 November 2005
Check how to advertise your product with us

Ritm 2005
Russia - Moscow Saturday, 26 November 2005

Youth Latin Saturday, 26 November 2005

Final

1  Nikita Bazev & Daria Bakaeva Russia
2  Vladimir Filippov & Polina Kazatchenko Russia
3  Vassili Delovov & Veronika Klyushina Russia
4  Anton Puzravin & Svetlana Gudyno Russia
5  Valentin Voronov & Alina Imrekova Russia
6  Fedor Polyanskiy & Anastasia Gorbonosova Russia
Advertisement
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Dmitriy Sorokin & Nataliya Burmistrova Russia
8  Artem Gorelov & Natalia Detusheva Russia
9  Evgeny Orlov & Svetlana Denisova Russia
10  Vitaliy Didenko & Anna Korol Russia
11  Dmitriy Vorobev & Darya Vinogradova Russia
12  Pavel Gudkov & Anastasia Volchkova Russia

Quarter-final

13  Aleksey Panteleev & Yana Glushan Russia
14  Vladimir Shelomitskiy & Ekaterina Leonova Russia
15  Nikolay Fanagin & Yuliya Kotsenko Russia
15  Vladislav Khudyakov & Marina Nikolaeva Russia
17  Sergey Kiselev & Darya Khoroshilova Byelorussia
17  Vladimir Rudko & Mariya Ivanova Russia
19  Konstantin Chigirev & Aleksandra Ezhova Russia
20  Stanislav Ryzhuk & Darya Shelestova Russia
20  Dmitriy Tokarev & Raisa Monulenko Russia
22  Eduard Yunets & Alena Lashina Russia
23  Pavel Tamarov & Karina Galustyan Russia
24  Ruslan Maliev & Anna Zakharova Russia

Round 2 (top 48)

25  Pavel Silantev & Vera Solovieva Russia
26  Pavel Suchkov & Aleksandra Pakhmutova Russia
27  Aleksandr Sukhov & Ekaterina Shmorina Russia
28  Igor Ishov & Katerina Reshetova Russia
28  Vladislav Petrov & Alena Popova Russia
30  Mikhail Bogoslavtsev & Alisa Nikulina Russia
30  Zakhar Kamyshnikov & Anna Shevchuk Russia
32  Kirill Trishankov & Inna Tolkacheva Russia
33  Anton Abramenkov & Darya Lugareva Russia
34  Aleksey Boychenko & Tamara Prochnova Russia
34  Ruslan Bryalin & Yuliya Masyuk Russia
34  Dmitry Smirnov & Diana Khayrulina Russia
37  Mikhail Bubis & Darya Fomina Russia
38  Rustam Galiullin & Yulia Shorokhova Russia
38  Ildar Khusyainshin & Daria Mikhalskaya Russia
40  Oleg Dzenenko & Maya Abdurakhmanova Russia
40  Vadim Ivanov & Ekaterina Tsybrova Russia
42  Dmitriy Seregin & Tatyana Ivaschenko Russia
43  Georgiy Sevastyanov & Kseniya Bochkareva Russia
44  Andrey Kalinichenko & Elena Koreshkova Russia
44  Igor Nikiforov & Darya Volodina Russia
46  Denis Buga & Ekaterina Osetrova Russia
47  Pavel Katunin & Evgeniya Andreeva Russia
48  Artem Karsunkin & Mariya Morozova Russia

Round 1 (top 75)

49  Artem Merkulov & Polina Bystrova Russia
49  Artem Sorokin & Viktoriya Vinogradova Russia
49  Aleksandr Yazykov & Ekaterina Chereshneva Russia
52  Maxim Korovitsyn & Natalia Korovitsyna Russia
53  Aynur Bayramov & Violetta Ananeva Russia
53  Ilya Firsov & Tatiana Dudenko Russia
55  Aleksey Polovnikov & Aleksandra Emelyanova Russia
56  Vyacheslav Benko & Mariya Manyakina Russia
57  Evgeniy Lisovskiy & Anna Babintseva Russia
58  Damir Nigmatullin & Anastasia Burkova Russia
59  Vadim Kulakov & Natalya Volchkova Russia
60  Nikolay Romanov & Daria Mikhaleva Russia
61  Dmitriy Saburov & Alena Krotkova Russia
62  Pavel Lonshakov & Ekaterina Menshikh Russia
63  Maksim Ivochkin & Olga Afonyushkina Russia
64  Pavel Shishov & Yuliya Polyakova Russia
65  Oleg Arapov & Valeriya Panova Russia
66  Pavel Stepanov & Elizaveta Kameneva Russia
67  Evgeniy Podborskiy & Maria Naumchenko Russia
68  Aleksey Gershtun & Viktoriya Tsukanova Russia
69  Andrey Semenov & Aleksandra Gorokhova Russia
70  Roman Us & Anastasiya Ageeva Russia
71  Kirill Chernyaev & Anna Dobrovolskaya Russia
71  Roman Evstigneev & Kristina Daukshis Russia
71  Evgeniy Prytkov & Viktoriya Khalina Russia
74  Ivan Tiuviakov & Elena Smagina Russia
75  Evgeniy Belyy & Kseniya Gubanova Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}