Results from Rostov Lights 2013 - WDSF Junior II Latin Saturday, 23 February 2013
Advertisement
If you do not want to see those adverts Become a member!
Check how to advertise your product with us

Rostov Lights 2013
Russia - Rostov Na Donu Saturday, 23 February 2013

WDSF Junior II Latin Saturday, 23 February 2013

Final

1  Nikita Filatov & Evgeniya Sorokovikova Russia
2  Yuriy Nesmeyanov & Margarita Churbanova Russia
3  Aleksandr Sheyn & Olesya Vychigina Russia
4  Artem Tarasov & Anna Podmarkova Russia
5  Sergey Tyshlangov & Anna Tischenko Russia
6  Vladimir Golovatenko & Diana Stepanenko Russia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Bogdan Kondrakov & Elena Chernova Russia
8  Selim Kemaloglu & Alina Efimova Russia
9  Aleksandr Mitronin & Anzhelika Mitronina Russia
10  Nikita Prodanov & Evelina Kovtun Russia
11  Danila Vinokurov & Olga Yaranova Russia
12  Vladislav Derkach & Margarita Kazantseva Russia

Quarter-final

13  Aleksandr Belyy & Beatrissa Petrovskaya Russia
14  Maksim Selischev & Ekaterina Chekina Russia
15  Artem Vypritskiy & Irina Scherbakova Russia
16  Aleksandr Korotkov & Kseniya Shishova Russia
16  Artemiy Kurbatov & Alina Kalyakina Russia
16  Andrey Varlamov & Anastasia Martynova Russia
16  Komil Vokhidov & Vitalina Maryashina Russia
20  Ahmet Bugra Küsmez & Ece Uzunalioglu Turkey
21  Vladislav Odintsov & Lolita Ovchinnikova Russia
22  Daniil Sirota & Alisa Eryusheva Russia
23  Artem Gukasyan & Ekaterina Shmeleva Russia
23  Artem Manyukhin & Margarita Manyukhina Russia

Round 2 (top 36)

25  Maksim Antropov & Yuliya Pushkarskaya Russia
25  Stanislav Karaulov & Mariya Vasileva Russia
25  Kirill Sirotenko & Elizaveta Manaeva Russia
25  Vladislav Topiyan & Ekaterina Morozova Russia
29  Aleksandr Muray & Darya Ryabtseva Russia
30  Kirill Lunev & Ekaterina Kislenko Russia
31  Nikita Denisov & Sofya Verigina Russia
31  Maksim Tavartkiladze & Nino Abashidze Russia
33  Kirill Bazil & Tatyana Mamelova Russia
33  Georgiy Verkhovoy & Yuliya Efimenko Russia
35  Semen Fadeev & Ekaterina Provotorova Russia
36  Vladislav Chernyavskiy & Elizaveta Kulguskina Russia

Round 1 (top 58)

37  Nikita Bogush & Adelina Sokolova Russia
37  Nikita Parmenov & Viktoriya Ostroukhova Russia
39  Eduard Egorov & Anastasiya Andreyancheko Russia
39  Aleksandr Grigunov & Mariya Chalaya Russia
39  Nikita Pomazanov & Ekaterina Kozmidiadi Russia
42  Artem Odinokov & Darya Biktagirova Russia
42  Ilya Skunov & Ekaterina Kushnareva Russia
44  Timur Tlekhuray-berzegov & Anastasiya Berezenko Russia
45  Sergey Engel & Kristina Shevchenko Russia
45  Vitaliy Grigoritsa & Sofya Tulinova Russia
45  David Zaytsev & Diana Taranova Russia
48  Ege Berk Eke & Doga Manap Turkey
49  Aleksandr Alkin & Ekaterina Efimenko Russia
49  Danil Bolshakov & Anastasiya Ivanova Russia
49  Ivan Fokin & Yuliya Oleneva Russia
52  Andrey Pogiba & Anastasiya Lysakova Russia
53  Semen Kargin & Nina Kargina Russia
53  Vladislav Kolesnikov & Nina Soldatova Russia
55  Maxim Chaykovsky & Antonina Shcheglova Russia
56  Danil Aleksandrov & Ilmira Gizatullina Russia
57  Sergey Buranov & Marina Eysan Russia
57  Aleksandr Myachin & Marina Khantemeryan Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}