Results from 'Russian Club' Cup 2005 - Junior I Latin Sunday, 13 February 2005
Check how to advertise your product with us

'Russian Club' Cup 2005
Russia - Moscow Saturday, 12 February 2005

Junior I Latin Sunday, 13 February 2005

Final

1  Kirill Kolpashchikov & Sofya Shutkina Russia
2  Yuri Soldatov & Yana Demenok Russia
3  Vladimir Egipko & Vera Bondareva Russia
4  Andrey Semakin & Angelina Sibaeva Russia
5  Aleksandr Shapovalov & Alina Sytina Russia
6  Dmitri Lugovskoy & Irina Konina Russia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Islam Dzhabbarov & Megi Bakradze Russia
7  Vladislav Sopikov & Daria Smirnova Russia
9  Ilya Beloborodov & Anastasiya Kaschenko Russia
10  Maksim Bondar & Kristina Bespechnova Russia
10  Anton But & Marina Koroleva Russia
12  Aleksandr Lillo & Margarita Khamzaeva Russia

Quarter-final

13  Sergey Melcharikov & Sofya Berul Russia
14  Semen Cheverev & Ekaterina Sharyscheva Russia
14  Nikita Melaschenko & Ekaterina Shalina Russia
16  Dmitriy Pleshkov & Anastasia Kulbeda Russia
16  Sergey Taran & Elizaveta Kuklina Russia
18  David Manukyan & Natalya Tarasenko Russia
19  Aleksandr Zolotarev & Vladislava Nirman Russia
20  Maksim Efimtsev & Irina Gogoladze Russia
20  Boris Shmidt & Anna Rufanova Russia
22  Evgeniy Barskiy & Anastasiya Ermishova Russia
23  Alexander Borisov & Ksenia Aleksandrova Russia
24  Grigoriy Vedutenko & Anastasiya Bredikhina Russia

Round 2 (top 48)

25  Aleksandr Gorskiy & Elena Bashmakova Russia
25  Dmitriy Orlov & Lyubov Shatskaya Russia
25  Aleksey Sosedov & Elena Babaeva Russia
28  Igor Kruglov & Olga Scherbina Russia
29  Nikita Golubnichiy & Anna Gorokhova Russia
29  Dmytro Paduta & Stanislava Shalova Ukraine
29  Sergey Sharov & Valeriya Lebedeva Russia
32  Vyacheslav Lomonosov & Alena Parkhomenko Russia
33  Alexey Ivanov & Anna Ayrapetova Russia
33  Ivan Khlebutin & Mariya Savchenko Russia
35  Vitaliy Nesterov & Natalya Elina Russia
36  Vladislav Artyushkov & Ekaterina Tishina Russia
36  Mark Makhov & Mariya Kiseleva Russia
36  Aleksey Orbachevskiy & Ekaterina Gimon Russia
39  Dmitriy Kapusta & Darya Savanova Russia
40  Konstantin Zholobov & Aleksandra Sharygina Russia
41  Nikolay Letunovskiy & Anastasiya Kotlova Russia
42  Timofey Chufarov & Kristina Sizareva Russia
42  Aleksandr Sizov & Alina Klimenkova Russia
44  Artem Radaev & Ekaterina Danilova Russia
45  Denis Chernov & Oksana Yakovleva Russia
45  Evgeniy Semenov & Anastasiya Zhurina Russia
47  Timur Sultanov & Ekaterina Cherkasova Russia
48  Aleksandr Golotovskiy & Svetlana Fomina Russia

Round 1 (top 76)

49  Ruslan Ischenko & Aleksandra Vinakova Russia
49  Artur Nigmatullin & Gulnara Shamsieva Russia
49  Kirill Novikov & Anastasiya Zhukova Russia
52  Nikolay Andruschenko & Mariya Frolkina Russia
52  Aleksandr Melnikov & Olga Sokolova Russia
54  Evgeniy Kusakin & Yana Ptukhina Russia
55  Dmitriy Zusman & Ekaterina Yureskul Russia
56  Artem Ibryanov & Kseniya Garaeva Russia
56  Stanislav Kazberov & Ivita Matsenko Russia
58  Grigoriy Biryukov & Aleksandra Popova Russia
58  Yuriy Chudik & Yaroslava Pychina Russia
60  Tigran Karapetyan & Anastasiya Yuditskaya Russia
60  Nikita Ladanov & Darya Mityurina Russia
62  Andrey Chumachenko & Darya Morozova Russia
62  Georgiy Khubutiya & Natalya Nasonova Russia
64  Vadim Chobanu & Alena Pshenishnaya Russia
64  Evgeniy Ovchinnikov & Anna Zenkova Russia
66  Anton Gomenyuk & Daniya Gubaydullina Russia
66  Aleksandr Kamyshnikov & Kira Zorilova Russia
68  Artem Eshkin & Mariya Borgovich Russia
69  Andrey Leonov & Alena Rodina Russia
70  Nikita Bryzgalov & Ekaterina Tabachkova (aka Ryabogina) Russia
71  Sergey Sergeev & Anna Khrisanfova Russia
72  Igor Noyanov & Liubov Melnik Russia
72  Igor Samusev & Viktoriya Pyatnitsyna Russia
72  Sergey Yakunin & Kristina Agadzhanyan Russia
75  Timofey Kulikov & Alena Krokhina Russia
76  Mihail Nechaev & Elizaveta Mishukova Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}