Results from 'Russian Club' Cup 2005 - Junior I Standard Saturday, 12 February 2005
Advertisement
If you do not want to see those adverts Become a member!
Check how to advertise your product with us

'Russian Club' Cup 2005
Russia - Moscow Saturday, 12 February 2005

Junior I Standard Saturday, 12 February 2005

Final

1  Kirill Kolpashchikov & Sofya Shutkina Russia
2  Aleksandr Shapovalov & Alina Sytina Russia
3  Yuri Soldatov & Yana Demenok Russia
4  Vladimir Egipko & Vera Bondareva Russia
5  Maksim Bondar & Kristina Bespechnova Russia
6  Nikita Melaschenko & Ekaterina Shalina Russia
7  Anton But & Marina Koroleva Russia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

8  Aleksandr Lillo & Margarita Khamzaeva Russia
8  Kirill Timofeev & Aleksandra Pavlova Russia
10  Aleksey Sosedov & Elena Babaeva Russia
11  Anton Kobzev & Yuliya Yauk Russia
12  Yuriy Chudik & Yaroslava Pychina Russia
13  Boris Shmidt & Anna Rufanova Russia

Quarter-final

14  Alexander Borisov & Ksenia Aleksandrova Russia
14  Alexey Ivanov & Anna Ayrapetova Russia
14  David Manukyan & Natalya Tarasenko Russia
17  Vladislav Sopikov & Daria Smirnova Russia
18  Ilya Beloborodov & Anastasiya Kaschenko Russia
18  Vyacheslav Lomonosov & Alena Parkhomenko Russia
18  Dmitriy Pleshkov & Anastasia Kulbeda Russia
21  Timofey Chufarov & Kristina Sizareva Russia
21  Aleksey Orbachevskiy & Ekaterina Gimon Russia
23  Aleksey Frolenkov & Kseniya Lapkina Russia
24  Nikita Golubnichiy & Anna Gorokhova Russia
25  Maksim Efimtsev & Irina Gogoladze Russia

Round 2 (top 50)

26  Aleksandr Sizov & Alina Klimenkova Russia
27  Igor Kruglov & Olga Scherbina Russia
28  Aleksandr Zolotarev & Vladislava Nirman Russia
29  Semen Cheverev & Ekaterina Sharyscheva Russia
29  Andrey Chumachenko & Darya Morozova Russia
31  Vitaliy Nesterov & Natalya Elina Russia
31  Kirill Novikov & Anastasiya Zhukova Russia
33  Denis Chernov & Oksana Yakovleva Russia
33  Ruslan Ischenko & Aleksandra Vinakova Russia
35  Aleksandr Gorskiy & Elena Bashmakova Russia
35  Evgeniy Ovchinnikov & Anna Zenkova Russia
37  Dmitriy Kapusta & Darya Savanova Russia
38  Ivan Khlebutin & Mariya Savchenko Russia
39  Artem Ibryanov & Kseniya Garaeva Russia
39  Artur Nigmatullin & Gulnara Shamsieva Russia
41  Dmitriy Maleev & Yuliya Fedoseeva Russia
42  Artem Radaev & Ekaterina Danilova Russia
43  Dmitriy Orlov & Lyubov Shatskaya Russia
43  Kirill Shishlyannikov & Ekaterina Saveleva Russia
45  Mark Makhov & Mariya Kiseleva Russia
46  Stanislav Kazberov & Ivita Matsenko Russia
47  Georgiy Khubutiya & Natalya Nasonova Russia
47  Evgeniy Semenov & Anastasiya Zhurina Russia
47  Sergey Sergeev & Anna Khrisanfova Russia
50  Aleksey Korolev & Anna Balaganova Russia

Round 1 (top 77)

51  Sergey Krasnov & Ekaterina Tokareva Russia
51  Grigoriy Vedutenko & Anastasiya Bredikhina Russia
53  Aleksandr Melnikov & Olga Sokolova Russia
54  Sergey Sharov & Valeriya Lebedeva Russia
55  Roman Mednik & Alena Astafeva Russia
56  Vladislav Artyushkov & Ekaterina Tishina Russia
57  Timur Sultanov & Ekaterina Cherkasova Russia
58  Sergey Yakunin & Kristina Agadzhanyan Russia
59  Evgeniy Kusakin & Yana Ptukhina Russia
59  Nikolay Letunovskiy & Anastasiya Kotlova Russia
61  Igor Noyanov & Liubov Melnik Russia
62  Dmitriy Pertsev & Mariya Shamina Russia
63  Vladislav Korotchenko & Darya Cherkas Russia
64  Andrey Leonov & Alena Rodina Russia
65  Artem Eshkin & Mariya Borgovich Russia
65  Timofey Kulikov & Alena Krokhina Russia
65  Nikita Ladanov & Darya Mityurina Russia
68  Dmitriy Glazov & Viktoriya Podgornova Russia
68  Albert Tatevosyan & Evgeniya Budenkova Russia
68  Konstantin Zholobov & Aleksandra Sharygina Russia
71  Artem Diorditsa & Polina Ryabinkina Russia
71  Aleksandr Golotovskiy & Svetlana Fomina Russia
73  Aleksey Borisov & Alena Stadnik Russia
74  Mihail Nechaev & Elizaveta Mishukova Russia
75  Maksim Baryshev & Evgeniya Yasinovskaya Russia
75  Tigran Karapetyan & Anastasiya Yuditskaya Russia
75  Igor Samusev & Viktoriya Pyatnitsyna Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}