Results from "Russian Club" Cup 2006 - Junior I Latin Saturday, 11 February 2006
Advertisement
If you do not want to see those adverts Become a member!
Check how to advertise your product with us

"Russian Club" Cup 2006
Russia - Moscow Saturday, 11 February 2006

Junior I Latin Saturday, 11 February 2006

Final

1  Evgeni Kuzin & Valeriya Agikyan Russia
2  Viktor Burchuladze & Vera Bondareva Russia
3  Yan Atavin & Polina Elkhovskaya Russia
4  Valeriy Pavlov & Ekaterina Kostochkina Russia
5  Ivan Gorivanov & Veronika Karimova Russia
6  Kirill Pavlov & Anastasiya Yurovskaya Russia
7  Filip Popov & Tatyana Podgornaya Russia
Advertisement
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

8  Dmitriy Timofeev & Kristina Filyanyushkina Russia
9  Kirill Timofeev & Aleksandra Pavlova Russia
10  Sergey Sharov & Valeriya Lebedeva Russia
11  Nikolai Mikadze & Megi Bakradze Russia
12  Dmitriy Pleshkov & Anastasia Kulbeda Russia
13  Timur Sultanov & Ekaterina Cherkasova Russia
14  Alexander Borisov & Ksenia Aleksandrova Russia

Quarter-final

15  Anton Kobzev & Yuliya Yauk Russia
16  Sergiy Andreev & Elina Popova Ukraine
17  Evgeniy Kusakin & Yana Ptukhina Russia
18  Nikita Gubaydullin & Yuliya Chubrakova Russia
18  Daniil Kapitanov & Ekaterina Tregubova Russia
20  Vladimir Pavlov & Yunona Gvozdeva Russia
21  Ivan Sizintsev & Darya Dmitrieva Russia
22  Denis Mironov & Elvira Elagina Russia
23  Aleksandr Mikhaylov & Valeriya Volkova Russia
24  Maksim Melikhov & Darya Maryankova Russia
25  Pavel Scheglov & Alexandra Busheva Russia

Round 2 (top 49)

26  Aleksandr Avdeev & Anastasiya Yusupova Russia
27  Aleksandr Ivanov & Ekaterina Yarutkina Russia
27  Dmitriy Khusnutdinov & Mariya Garanina Russia
27  Nikita Kurochkin & Anna Nikishina Russia
27  Marat Zhumabekov & Yana Popkova Russia
31  Anton Belousov & Anna Magdeeva Russia
32  Oleg Kudin & Karina Pestova Russia
33  Igor Balyukin & Darya Guryleva Russia
33  Dmitriy Pankov & Marina Malinina Russia
35  Viktor Katerinich & Nadezhda Tsevan Russia
36  Nikita Ladanov & Darya Mityurina Russia
37  Artur Belikov & Darya Zheleztsova Russia
38  Ilya Malyshev & Alisa Shevchenko Russia
38  Evgeniy Smirnov & Alina Palyutina Russia
40  Evgeniy Silin & Yuliya Samorodova Russia
41  Roman Shpakov & Elena Ivashkina Russia
42  Ivan Lovkov & Olga Sadkova Russia
43  Andrey Leonov & Alesya Russkova Russia
43  Stanislav Popov & Mariya Volobueva Russia
43  Nikita Tabachkov & Alena Mentyukova Russia
46  Alexander German & Maria Ustinova Russia
47  Vladimir Nazarov & Kseniya Brichka Russia
48  Artem Starkov & Ritta Zhdanova Russia
49  Nikita Karnaukhov & Margarita Apashkina Russia

Round 1 (top 92)

50  Sergey Belkin & Evgeniya Brodskaya Russia
50  Kirill Shishlyannikov & Ekaterina Saveleva Russia
52  Viacheslav Karasev & Ekaterina Bykova Russia
53  Filipp Antoschenko & Valeriya Belozerova Russia
54  Timur Bakaev & Anastasiya Lukina Russia
55  Ignat Zaripov & Alena Gorbach Russia
56  Anton Goltsev & Margarita Danilova Russia
56  Leonid Khokhlov & Tatyana Melnikova Russia
56  Ilya Sukhonosov & Darya Kosareva Russia
59  Viktor Yukhmin & Kseniya Vorobeva Russia
60  Ilya Mariyko & Yana Kramer Russia
61  Nikolay Kesada Roselo & Olga Shalashova Russia
61  Roman Nosov & Polina Rumyantseva Russia
63  Ilya Surkov & Irina Shkarova Russia
64  Andrei Kozlov & Mariya Parshukova Kazakhstan
64  Vladimir Medvedev & Daryana Sokolova Russia
66  Konstantin Kotov & Lyussiya Zebreva Russia
66  Andrey Krupskiy & Elizaveta Leonova Russia
66  Dmitriy Zhilyaev & Sofiya Lukyanchikova Russia
69  Vitaliy Gudkov & Anastasiya Afanaseva Russia
69  Andrey Magdisyuk & Mariya Chicheleva Russia
71  Vitaliy Chepelev & Diana Bagdasaryan Russia
71  Filipp Elizarov & Anastasiya Zhukova Russia
73  Vadim Emelin & Evgeniya Belousova Russia
73  Aleksey Korolev & Anastasiya Kadanina Russia
73  Mechislav Korshikov & Kristina Kolganova Russia
73  Rodion Nazarov & Irina Grishina Russia
77  Igor Samusev & Olga Shishkina Russia
78  Oleg Strekalov & Vladlena Khodyreva Russia
79  Evgeniy Nikolaev & Anastasiya Bogomaz Russia
80  Arsen Akopyants & Darya Vdovina Russia
80  Maksim Baryshev & Alena Tamarina Russia
80  Ruslan Borkhan & Mariya Yurchenko Russia
80  Aleksandr Lesik & Alla Morgunova Russia
80  Dmitriy Zykov & Tatyana Kovaleva Russia
85  Ilia Filippov & Kristina Prudnikova Russia
86  Eduard Eremyan & Anastasiya Okladnikova Russia
86  Anil Tulasi & Anzhelika Tskaroziya Russia
88  Andrei Belyaev & Valeriya Rayskina Russia
88  Aleksandr Kharkovskiy & Mariya Sukhareva Russia
88  Kirill Perekopskiy & Tatyana Astrashabova Russia
91  Nikita Karavaev & Yuliya Sevastyanova Russia
91  Artem Parfenov & Yana Boris Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}