Results from "Russian Club" Cup 2006 - Youth Standard Saturday, 11 February 2006
Advertisement
If you do not want to see those adverts Become a member!
Check how to advertise your product with us

"Russian Club" Cup 2006
Russia - Moscow Saturday, 11 February 2006

Youth Standard Saturday, 11 February 2006

Final

1  Vadim Shurin & Ekaterina Volgina Russia
2  Kirill Belorukov & Elena Zuzukina Russia
3  Roman Kovgan & Marina Sergeeva Russia
4  Andrey Sirbu & Olga Muravskaya Russia
5  Mark Volynschikov & Olga Romanenko Russia
6  Vasiliy Ivanov & Anastasia Demyanova Russia
7  Yevgen Kashkovskyy & Yana Kozhukhar Ukraine
Advertisement
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

8  Vladimir Stepochkin & Ilyana Sakal Russia
9  Yuriy Petrov & Irina Guschina Russia
10  Valentin Savin & Alina Glazkova Russia
11  Andrey Chekmarev & Alena Rakhmanova Russia
12  Timur Namazbayev & Maria Muradova Russia
13  Anton Shumov & Anastasia Popova Russia
14  Mikhail Aniskin & Valeria Morgucheva Russia

Quarter-final

15  Olegs Kuznecovs & Jekaterina Perederejeva Latvia
16  Oleksandr Kravchuk & Anzhelika Kumar India
17  Ilya Asonov & Alena Asonova (aka Garanina) Russia
18  Mikhail Ostryakov & Olga Tarasova Russia
19  Andrei Badaev & Mariya Kerentseva Russia
19  Denis Ermolin & Ekaterina Ermolina Russia
21  Simeon Timov & Dimitra Nikiforova Bulgaria
22  Kirill Voronin & Tatyana Kosenko Russia
23  Aleksey Gubin & Veronika Pautkina Russia
24  Roman Besedin & Mariya Svistun Russia
25  Daniil Varlamov & Kseniya Lyasetskaya Russia
26  Ilya Davydov & Mariya Patratiy Russia
27  Egor Dulebenets & Natalya Schennikova Russia
28  Ruslan Takhirov & Evgeniya Glazunova Russia

Round 3 (top 54)

29  Maxim Antipin & Irina Ananina Russia
29  Timur Takazov & Maria Shterkel Russia
31  Nikolay Konevtsev & Natalya Plaksina Russia
32  Andrey Lugin & Alina Belousova Ukraine
32  Vladimir Prokopchuk & Irina Kalashnik Russia
34  Dmitri Kitaev & Yulia Tomilina Russia
35  Evgeny Urazgildeev & Ekaterina Jones (aka Sokolova) Russia
36  Konstantin Poliakov & Larisa Palladeva Russia
37  Ruslan Kargin & Ramilya Tibaeva Russia
37  Nikolay Mezentsev & Darya Yudintseva Russia
37  Dmitri Poskochin & Angelina Ptashkina Russia
37  Artem Terekhov & Yuliya Pletneva Russia
41  Stanislav Silvestrovich & Olga Yermakova Russia
42  Vladislav Petrov & Alena Popova Russia
42  Svyatoslav Skopintsev & Yulia Maksimova Russia
44  Nikita Smirnov & Svetlana Semenova Russia
44  Timur Valiakchmetov & Kseniya Chudakova Russia
46  Georgiy Sevastyanov & Kseniya Bochkareva Russia
46  Dmitry Stoborov & Ekaterina Krisanova Russia
48  Viacheslav Doage & Elena Rakova Russia
49  Stanislav Ryzhuk & Darya Shelestova Russia
50  Igor Shamrin & Ekaterina Maslova Russia
50  Bogdan Tyaglyy & Anastasiya Izvekova Russia
52  Dmitrii Reztsov & Natalia Goncharova Russia
53  Gennadiy Geraskin & Kseniya Tomak Russia
53  Andrey Patrushev & Elena Sergeeva Russia

Round 2 (top 99)

55  Ilya Serebryakov & Olesya Getsko Russia
56  Aleksandr Kotov & Inna Tsyzman Russia
56  Aleksey Zaitsev & Ksenia Schaulina Russia
58  Igor Kozlov & Evgeniya Yakovleva Russia
58  Nikita Latyshev & Yana Minaeva Russia
60  Dmitriy Parnyuk & Anastasiya Ryzhkova Russia
61  Gordey Levchenko & Elena Kolyagina Russia
61  Dmitry Smirnov & Diana Khayrulina Russia
63  Nikita Anikeev & Vlada Mescheryakova Russia
63  Igor Lasica & Olga Siromaha Russia
65  Georgiy Markaryan & Ekaterina Zlobina Russia
65  Anton Yefremov & Darya Filipenko Russia
67  Aleksandr Koshkin & Marina Nesterova Russia
67  Evgeniy Sikorskiy & Viktoriya Khashimova Russia
67  Aleksander Vorobyev & Tatyana Potapenkova Russia
70  Vasiliy Kirin & Anna Oblakova Russia
70  Kirill Mikhaylov & Yaroslava Eliseeva Russia
72  Mikhail Bubis & Darya Fomina Russia
73  Aleksey Karpychov & Larysa Karpychova Russia
74  Dmitriy Artamonov & Veronika Grigoreva Russia
74  Evgeniy Grinin & Anastasia Antonova Russia
74  Eduard Khayrulin & Nadezhda Dobritskaya Russia
74  Yuriy Zataev & Natalya Zeder Russia
78  Aynur Bayramov & Violetta Ananeva Russia
78  Eduard Borodov & Ekaterina Prozorova Russia
78  Maksim Eliseev & Anastasiya Evstifeeva Russia
78  Maksim Parshin & Ekaterina Dontsova Russia
82  Ilya Firsov & Tatiana Dudenko Russia
83  Mihail Panin & Natalya Vinogradenko Russia
83  Petr Rykov & Darya Ralnikova Russia
83  Aleksandr Vorontsov & Yulia Tumanova Russia
83  Nikita Yurganov & Alla Chernova Russia
87  Aleksey Grishin & Alina Dozhdeva Russia
87  Ivan Shtakelberg & Kristina Shuldyakova Russia
89  Andrey Podrezenko & Aleksandra Panfilova Russia
89  Yuri Rezepin & Veronika Rezepina Russia
89  Sergey Tomin & Evgeniya Anikina Russia
92  Maksim Epischev & Anastasiya Kapitanova Russia
92  Anatoliy Zyrin & Anna Pinigina Russia
94  Aleksandr Lazurin & Elena Pyatina Russia
94  Evgeniy Volosnikov & Aleksandra Skibinskaya Russia
94  Aleksey Yakimenko & Aleksandra Shokina Russia
97  Marsel Galimov & Yana Safina Russia
98  Dmitriy Muratov & Kseniya Romanenko Russia
99  Vladislav Sterligov & Natalya Shegutova Russia

Round 1 (top 196)

100  Artem Yamschikov & Ekaterina Kuznetsova Russia
101  Artem Levin & Viktoriya Starodumova Russia
102  Timur Galiullin & Alina Tagirova Russia
102  Artem Merkulov & Mariya Smolnikova Russia
102  Ilya Mishin & Kristina Zabludina Russia
102  Andrey Romanovskiy & Alena Revyakina Russia
102  Pavel Ryssin & Alina Bazazhina Russia
107  Anton Loginov & Marina Mikhailidi Russia
107  Maksim Pimenov & Dayana Pyzhova Russia
107  Ilya Timoshenko & Ekaterina Brekhova Russia
107  Artem Vinogradov & Irina Vinogradova Russia
111  Aleksey Druzhinin & Irina Zhernakova Russia
111  Guram Kapanadze & Ekaterina Belyaeva Russia
111  Anton Malyshev & Regina Kaygorodova Russia
111  Dmitriy Mikhaylover & Alisa Semioshkina Russia
115  Aleksei Kuznetsov & Nataliya Borzova Russia
115  Nikolay Muzhichkov & Elizaveta Kirilkina Russia
115  Sergey Potemkin & Mariya Potemkina Russia
115  Yuriy Tarudko & Yulia Zhukova Russia
115  Sergey Trishkin & Alevtina Likhacheva Russia
120  Anton Galtsov & Anna Khrulkova Russia
120  Ilya Grachev & Anastasiya Smirnova Russia
122  Kirill Berezin & Nina Kulikova Russia
122  Rustam Galiullin & Yulia Shorokhova Russia
122  Igor Titov & Anna Pastor Russia
122  Anton Volkov & Ella Naumova Russia
122  Anton Vorobev & Ekaterina Chkoniya Russia
127  Aleksey Arkhipov & Svetlana Makarova Russia
127  Denis Averin & Yuliya Kokhanovskaya Russia
129  Sergey Chirkov & Anastasiya Dikova Russia
129  Yuriy Druzhnikov & Natalia Kalinina Russia
129  Aleksandr Savelev & Veronika Andreeva Russia
129  Stanislav Semenov & Elena Konovalova Russia
133  Andrey Abramov & Galina Zvereva Russia
133  Ilya Kharlamov & Viktoriya Titova Russia
135  Evgeniy Bychkov & Nadezhda Maskaeva Russia
135  Aleksey Efremenko & Mariya Paramonova Russia
135  Sergei Sidorov & Tatyana Chernykh Russia
135  Roman Skopintsev & Irina Badanyan Russia
135  Givi Vardanidze & Yuliya Vorozheykina Russia
140  Andrey Kozlov & Tatyana Dokicheva Russia
140  Aleksandr Pichugin & Mariya Zhukova Russia
142  Yuriy Afonin & Anna Ivanova Russia
142  Igor Arsenev & Olga Khafizova Russia
142  Mikhail Efremov & Alisa Batenina Russia
142  Nikolay Ivanushkin & Natalya Petushkova Russia
142  Dmitriy Kuzin & Anna Shlapak Russia
142  Sergey Yurchenko & Anna Olkova Russia
148  Andrey Gosudarev & Alina Zinoveva Russia
148  Dmitriy Mikhalskiy & Irina Firsova Russia
148  Ruslan Morozov & Kseniya Kalinintseva Russia
151  Dmitriy Barbolin & Gulya Azizova Russia
151  Yuriy Cherkunov & Mariya Marchenkova Russia
151  Roman Sharov & Ekaterina Zakalashnyuk Russia
154  Aleksey Kim & Anastasiya Vedernikova Russia
154  Nikita Moiseev & Viktoriya Chesnokova Russia
156  Yuriy Chizhevskiy & Darya Popolitova Russia
156  Aleksandr Kazimirov & Yana Drozdovich Russia
156  Marsel Khaziev & Elena Grinenvald Russia
156  Dmitriy Mokeev & Ekaterina Zharkova Russia
156  Igor Nikolaev & Larisa Lazareva Russia
156  Kirill Sinitsyn & Ekaterina Fatovskaya Russia
162  Aleksandr Malushenko & Anna Selivanova Russia
162  Semen Osipov & Alina Vinogradova Russia
162  Maksim Vorontsov & Anastasiya Vedeneeva Russia
165  Ivan Safronov & Margarita Vilkova Russia
166  Roman Gutsu & Svetlana Lukina Russia
166  Igor Nechepurenko & Kseniya Ulyanova Russia
166  Viktor Smetankin & Mariya Guseva Russia
169  Sergey Ershov & Viktoriya Kulakova Russia
169  Mikhail Komrakov & Daria Vinogradova Russia
169  Ilya Schegolev & Mariya Zvezdova Russia
169  Ilia Tkachenko & Ekaterina Nikitina Russia
173  Aleksandr Anufryev & Valeriya Malomuzh Russia
173  Sergey Bystrov & Valentina Babich Russia
173  Artem Kondrashov & Yuliya Ruban Russia
173  Konstantin Lamanov & Alina Pervukhina Russia
173  Evgeni Lazaryev & Mariya Makhnach Russia
173  Bashir Shaker & Anna Kovalskaya Russia
173  Konstantin Volynskiy & Silviya Karas Russia
180  Ruslan Bakhitov & Irma Zueva Russia
180  Evgeniy Fedotov & Elena Ryabtseva Russia
182  Evgeniy Belyy & Kseniya Gubanova Russia
182  Pavel Isobaev & Anastasiya Lokotkova Russia
182  Dmitriy Trushin & Elizaveta Danilina Russia
185  Dmitriy Berezov & Ekaterina Sedova Russia
185  Andrey Grishin & Darya Vasileva Russia
185  Aleksandr Rodionov & Polina Chernyshova Russia
185  Aleksandr Torchilo & Olga Gudz Russia
189  Aleksey Lysenko & Elena Yashina Russia
189  Anton Moskvitin & Anna Moskvitina Russia
191  Danila Astashkin & Mariya Tsikina Russia
191  Artur Fedorov & Alena Golubeva Russia
191  Georgiy Ischenko & Viktoriya Alenicheva Russia
191  Rishat Mingazov & Diana Nazmutdinova Russia
191  Aleksandr Osipov & Violetta Moshkova Russia
196  Ivan Baganov & Darya Gizhko Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}