Results from "Russian Club" Cup 2008 - Junior II Standard Sunday, 10 February 2008
Advertisement
If you do not want to see those adverts Become a member!
Check how to advertise your product with us

"Russian Club" Cup 2008
Russia - Moscow Saturday, 09 February 2008

Junior II Standard Sunday, 10 February 2008

Final

1  Evgeni Kuzin & Valeriya Agikyan Russia
2  Viktor Burchuladze & Vera Bondareva Russia
3  Artem Bronnikov & Alena Loktyushina Russia
4  Alexander Borisov & Ksenia Aleksandrova Russia
5  Valeriy Pavlov & Elizaveta Shibaeva Russia
6  Leonid Akulenko & Ekaterina Bykova Russia
7  Maksim Matyukhin & Mariya Meshkova Russia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

8  Kirill Baturin & Margarita Apashkina Russia
9  Vladimir Pavlov & Aleksandra Pavlova Russia
10  Dmitriy Suzik & Tatyana Podgornaya Russia
11  Artem Priemyshev & Margarita Staroletova Russia
12  Ivan Khlebutin & Mariya Savushkina Russia
13  Gennadiy Osadchiy & Darya Zhubareva Russia

Quarter-final

14  Vladislav Bogoslov & Ekaterina Sharanova Russia
14  Nikita Lytchev & Elena Markova Russia
14  Egor Petrov & Anna Sozina Russia
17  Aleksandr Bushmakin & Anastasiya Kollontay Russia
17  Anton Kobzev & Yuliya Yauk Russia
19  David Manukyan & Alina Fedotova Russia
20  Aleksandr Chukharev & Kseniya Beleush Russia
21  Nikita Tabachkov & Ekaterina Kostochkina Russia
22  Denis Novikov & Vladlena Khodyreva Russia
23  Artem Kovalevskiy & Polina Ryabinkina Russia
24  Viktor Kazeka & Viktoriya Gunko Russia
24  Dmitriy Knyazev & Mariya Borozdina Russia

Round 3 (top 49)

26  Andrey Balakin & Darya Arkhipova Russia
26  Dmitriy Pleshkov & Anastasia Kulbeda Russia
28  Boris Basin & Nadezhda Novikova Russia
28  Kirill Timofeev & Aleksandra Pavlova Russia
30  Pavel Scheglov & Alexandra Busheva Russia
31  Anton Belousov & Darya Barsukova Russia
31  Andrey Prytkov & Ulyana Burkun Russia
31  Aleksandr Shinelev & Anastasiya Chernykh Russia
34  Vsevolod Sadovnichiy & Elizaveta Kleymenova Russia
35  Artem Braylovskiy & Anastasiya Guseva Russia
35  Daniil Kapitanov & Tatyana Nastechena Russia
35  Mikhail Nazarov & Polina Maksimova Russia
38  Nikita Krivosheev & Mariya Kazantseva Russia
38  Timofey Kulikov & Aleksandra Atamantseva Russia
40  Sergey Lerke & Yana Lyubyanova Russia
40  Aleksandr Zhimalov & Viktoriya Nechay Russia
42  Vladimir Zubov & Anna Lozhkina Russia
43  Ruslan Ischenko & Aleksandra Vinakova Russia
44  Nikita Golubnichiy & Svetlana Maksimkina Russia
45  Igor Akinshin & Kristina Durova Russia
45  Roman Ishutin & Yuliya Motygina Russia
47  Aleksandr Bodyagin & Mariya Trifonova Russia
48  Filipp Popov & Ekaterina Krivosheina Russia
49  Sergey Byashekov & Olga Dorzhieva Russia

Round 2 (top 81)

50  Konstantin Zinoviev & Julia Lurina Russia
51  Kirill Muromtsev & Anastasiya Bogomolova Russia
52  Maksim Starodubov & Olga Loginova Russia
53  Aleksey Korolev & Anastasiya Kadanina Russia
53  Georgiy Moshkin & Mariya Makarkina Russia
55  Artem Lazarev & Alina Epeykina Russia
55  Stanislav Popov & Mariya Volobueva Russia
57  Leonid Khokhlov & Anastasiya Okladnikova Russia
58  Mikhail Filinov & Darya Gorkunova Russia
58  Andrey Proskurin & Ekaterina Proskurina Russia
58  Evgeniy Zelenskiy & Yana Moskovchenko Russia
58  Maksim Zimin & Irina Dobryakova Russia
62  Ilya Dobrenkov & Marina Buturlina Russia
62  Kirill Shishlyannikov & Alina Belyaeva Russia
64  Artem Kruchin & Ekaterina Ulyanova Russia
65  Vladislav Sobolev & Nadezhda Novichkova Russia
66  Vladimir Fetisov & Tatyana Borisenkova Russia
67  Ivan Klyuev & Tamara Bunatyan Russia
68  Denis Kalenov & Yuliya Remizova Russia
69  Aleksey Anikaev & Polina Pavlova Russia
69  Pavel Lesnichiy & Irina Borisova Russia
71  Vadim Emelin & Evgeniya Belousova Russia
71  Ilya Koverdyaev & Darya Zhuravleva Russia
71  Pavel Schetinin & Olga Shalashova Russia
71  Aleksander Shishlenkov & Anna Lopatina Russia
75  German Dusheyko & Anna Makoveeva Russia
75  Maksim Shishov & Anastasiya Dubrovskaya Russia
77  Aleksandr Kharkovskiy & Mariya Sukhareva Russia
77  Kays Nofal & Alisa Shevchenko Russia
79  Fedor Reshetnikov & Regina Gvozdeva Russia
80  Konstantin Aleksandrov & Natalya Denisova Russia
81  Dmitriy Pavlov & Aleksandra Berezina Russia

Round 1 (top 153)

82  Ivan Legkodimov & Elena Ivashkina Russia
83  Roman Nosov & Anastasiya Mashtakova Russia
83  Ivan Prokhorov & Inessa Kryzhanovskaya Russia
83  Aleksandr Tyschenko & Sabina Khasieva Russia
86  Sergey Amelin & Galina Zhigaylo Russia
86  Vladislav Artyushkov & Alina Balandina Russia
86  Pavel Bulavin & Marina Varichenko Russia
86  Aleksandr Ivanov & Ekaterina Yarutkina Russia
90  Pavel Yatsuk & Anna Maslova Russia
91  Vadim Skiruk & Olga Yurasova Russia
92  Nikita Konotop & Lyudmila Davydova Russia
92  Ivan Trizna & Yanina Yakubova Russia
94  Nikita Kurochkin & Karina Pestova Russia
94  Dmitriy Pankov & Marina Malinina Russia
96  Aleksey Dolgushin & Irina Bondareva Russia
97  Ilya Bushuev & Nadezhda Tarakanova Russia
97  Eduard Eremyan & Darya Koldaeva Russia
97  Nikolay Kesada Roselo & Mariya Kesada Roselo Russia
97  Sergey Manukovskiy & Lyudmila Kravets Russia
97  Dmitriy Staev & Anastasiya Bogatko Russia
102  Matvey Chekalkin & Anastasiya Mikheeva Russia
102  Nikita Churikov & Ekaterina Tokareva Russia
104  Aleksandr Gordienko & Olga Zubkova Russia
104  Viktor Panin & Elena Shalygina Russia
104  Andrey Trubaenko & Valeriya Lobova Russia
104  Roman Zolotarev & Svetlana Lyubutsina Russia
108  Rustam Khasanov & Ekaterina Ivanova Russia
108  Viktor Nazarov & Aleksandra Lokteva Russia
108  Artem Samokhvalov & Anastasiya Volzhankina Russia
108  Igor Samusev & Olga Shishkina Russia
112  Daniil Ivanov & Klaudia Mochalova Russia
113  Aleksey Kalashnikov & Angelina Makarova Russia
113  Vsevolod Terletskiy & Evgeniya Abubakirova Russia
115  Aleksandr Chzhen & Ekaterina Sokolova Russia
115  Sergey Rodin & Sabina Zhumataeva Russia
115  Fedor Zhavoronkov & Elizaveta Abdusalamova Russia
118  Ilya Surkov & Ekaterina Datsko Russia
118  Arkadiy Znamenskiy & Darya Semina Russia
120  Vladimir Medvedev & Daryana Sokolova Russia
121  Kirill Tkachenko & Ekaterina Knyazkova Russia
121  Aleksandr Zaika & Karina Schendrygina Russia
121  Oleg Zolotukhin & Darya Zakharova Russia
124  Kirill Kalmykov & Lyubov Mukhamatshakirova Russia
124  Nikita Maksimov & Ekaterina Boykova Russia
126  Sergey Kalinin & Zhanna Khachaturova Russia
126  Anton Morozov & Valentina Khalina Russia
126  Stepan Tarasov & Elena Zaveryaycheva Russia
129  Sergey Belkin & Anastasiya Petrova Russia
129  Pavel Savinkov & Margarita Chumutina Russia
131  Sergey Evdokimov & Anna Yagubova Russia
132  Aleksandr Bazhanov & Marina Spitsina Russia
132  Vadim Chistyakov & Angelina Glazkova Russia
134  Denis Khmelnitskiy & Patrisiya Belikova Russia
134  Vitaliy Kilin & Mariya Nikitina Russia
134  Evgeniy Sidorov & Darya Ivanova Russia
137  Darko Antolovich & Olga Shoyzholova Russia
137  Danila Efimov & Elizaveta Loseva Russia
137  Dmitry Nam & Anastasiya Kiryukhina Russia
137  Aleksey Nikolaev & Kseniya Lushina Russia
141  Nikita Karavaev & Yuliya Sevastyanova Russia
141  Dmitriy Lukyanchikov & Evgeniya Brodskaya Russia
143  Kirill Kostryukov & Anastasiya Uvarova Russia
143  Dmitriy Kramarenko & Polina Ivanova Russia
143  Aleksey Laptev & Polina Merkelova Russia
146  Vladislav Darer & Kristina Medvedeva Russia
146  Kirill Gorbatovskiy & Elizaveta Izmaylova Russia
146  Pavel Gusarov & Tatyana Zhilkina Russia
146  Vladimir Krylov & Darya Bulgakova Russia
150  German Enns & Valeriya Davydova Russia
150  Vladislav Shponkin & Alena Lebedeva Russia
152  Alexander Skvortsov & Kseniya Ivanova Russia
153  Vasiliy Drozdov & Uliana Sheremetyeva Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}