Results from "Russian Club" Cup 2008 - Junior I Latin Sunday, 10 February 2008
Check how to advertise your product with us

"Russian Club" Cup 2008
Russia - Moscow Saturday, 09 February 2008

Junior I Latin Sunday, 10 February 2008

Final

1  Kirill Medyanov & Eliza Lozhnikova Russia
2  Kirill Kuznetsov & Tatyana Paramonova Russia
3  Vladimir Tkachuk & Polina Mamykina Russia
4  Vladislav Tkachenko & Aleksandra Tarasenko Russia
5  Nikita Pavlov & Sofia Afanasenko Russia
6  Alexey Barkov & Anna Grischenko Russia
7  Nikita Kadnikov & Maria Yamschikova Russia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

8  Dmitriy Bayanov & Alina Dichka Russia
9  Aleksandr Ershov & Vera Blaginina Russia
10  Vitaliy Nechaev & Sofya Pechenkina Russia
11  Nikita Titov & Darya Stolbova Russia
12  Nikolay Chernov & Elizaveta Grigoreva Russia
12  Yuriy Lioli & Bella Kotova Russia
14  Ivan Tsvetkov & Anastasiya Sapova Russia
15  Leonid Tishkin & Anastasiya Kovalenko Russia

Quarter-final

16  Roman Slavyanskiy & Evgeniya Kamenskikh Russia
17  Bogdan Sergeychuk & Polina Tropskaya Russia
17  Vladimir Timofeev & Vasilisa Shirobokova Russia
19  Roman Bikbulatov & Elina Kagarmanova Russia
19  Evgeniy Nikitin & Mariya Orlova Russia
21  Andrey Khripkov & Mariya Eliseeva Russia
22  Aleksandr Egorov & Elena Malyanova Russia
23  Vitali Sychev & Margarita Fomichenko Russia
24  Aleksandr Nazarov & Margarita Razomazova Russia
25  Artem Zarubkin & Yuliya Skalaba Russia
26  Nikita Bortsov & Olga Voronina Russia
26  Maksim Lashevich & Anna Sabirova Russia
26  Artem Loshkarev & Anna Martynova Russia
26  Evgeniy Pavlos & Ulyana Maksimkina Russia
30  German Lobkov & Natalya Kamaletdinova Russia
31  Maxim Chirikov & Veronika Dichka Russia

Round 2 (top 61)

32  Aleksandru Byrka & Olga Grigoritsa Moldova
33  Ivan Golovkin & Tamara Grigoryants Russia
33  Egor Kondratenko & Svetlana Senko Russia
35  Nikita Dolyuk & Ksenia Nikitina Russia
36  Egor Savelev & Zhanna Tekleva Russia
37  Anton Strelnikov & Galina Degtyareva Russia
38  Evgeniy Lupachev & Mariya Chekulaeva Russia
38  Evgeniy Nikolaev & Polina Amosyatskaya Russia
38  Vladislav Tolstikov & Viktoriya Andreeva Russia
38  Oleksiy Tsybulyak & Irina Tarasenko Ukraine
42  Domentiy Rakhmatulin & Mariya Fonareva Russia
43  Andrey Korolev & Sabina Kralichkina Russia
43  Zakhar Schegolev & Darya Rybina Russia
43  Denis Sultanov & Vera Kachinskaya Russia
46  Denys Popov & Anna Dergunova Russia
47  Artem Ananchenko & Polina Golubeva Russia
48  Ivan Dorofeev & Marina Filonchik Russia
49  Ilya Gavryukhin & Valeriya Piyagina Russia
50  Nikita Orunov & Veronika Mischenko Russia
51  Vsevolod Golovin & Ekaterina Koskova Russia
51  Vladimir Krasilnikov & Anna Rybakova Russia
51  Vladislav Tsarev & Yana Aldoshina Russia
54  Andrey Afonin & Elena Redina Russia
54  Yaroslav Sidorov & Darya Levchenko Russia
56  Ilya Markin & Alina Bubnenko Russia
56  Aleksandr Nayden & Valeriya Poklad Russia
56  Maksim Valishevskiy & Yana Isaeva Russia
59  Eduard Mineev & Yuliya Chaulina Russia
60  Timofey Savchuk & Elena Reshetnikova Russia
60  Evgeniy Serikov & Vlada Tikhomirova Russia

Round 1 (top 120)

62  Artur Guryanov & Lyubov Filippova Russia
62  Evgeniy Ivanov & Diana Kotereva Russia
62  Andrey Vernigora & Anastasiya Kolchedantseva Russia
65  Evgeniy Bepiev & Kseniya Gorokhova Russia
65  Egor Murzich & Elena Rabinovich Byelorussia
65  Anatoliy Zaychenko & Mariya Oblakova Russia
68  Igor Chuvochin & Anna Privalova Russia
69  Marsel Avtulev & Elvira Shamsutdinova Russia
69  Denis Khafizov & Yuliya Mischenko Russia
69  Vladimir Shishkov & Lada Bazhanskaya Russia
72  Andrey Konovalov & Aleksandra Kozlova Russia
72  Mikhail Suravnev & Anastasiya Rumyantseva Russia
74  Renat Mutigullin & Nelya Likhenko Russia
74  Roman Silin & Ekaterina Lamanova Russia
74  Maksim Sukolenko & Kamilla Mutalova Russia
77  Daniil Arutyunov & Anna Mukhina Russia
77  Mikhail Efimov & Anastasiya Krasnoperova Russia
77  Evgeniy Spadarik & Tatyana Andreeva Russia
77  Konstantin Torgay & Ekaterina Nazarenko Russia
81  Nazar Khusnutdinov & Azaliya Dautova Russia
82  Daniil Korshunov & Nataliya Silinskaya Russia
82  Oleg Novitskiy & Valeriya Khloptseva Russia
84  Vadim Maslov & Mariya Nosova Russia
85  Artem Kepper & Kristina Shinkaryuk Russia
85  Mikhail Kovalenko & Yuliya Kunakkulova Russia
85  Oleg Kuznetsov & Irina Kupriyanova Russia
88  Aleksandr Samsonov & Mariya Dokorina Russia
89  Ivan Ilin & Sveta Sokolova Russia
89  Vladislav Shatyy & Polina Dodonova Russia
91  Dmitriy Bokov & Galina Volkova Russia
92  Ivan Nikitin & Veronika Petrova Russia
92  Andrey Zuev & Lyudmila Davydova Russia
94  Vladislav Nedosekin & Karina Lukoshina Russia
95  Nikita Khateev & Kseniya Puzanova Russia
95  Pavel Mikhaylov & Valeriya Bobrova Russia
95  Artem Sidorkov & Anastasiya Bedrina Russia
95  Evgeniy Sveridonov & Viktoriya Pentyurina Russia
99  Egor Erofeev & Viktoriya Lebedeva Russia
99  Ilya Konyaev & Alisa Zachinyaeva Russia
101  Anton Sezganov & Alina Trenkina Russia
102  Igor Matveev & Valeriya Maruschak Russia
103  Yurij Druzhinin & Polina Odegova Russia
104  Artem Chubovskiy & Anastasiya Mischanenko Russia
104  Dmitriy Suzdalov & Anastasiya Peregontseva Russia
106  Elmir Mardanov & Irina Bulavina Russia
106  Gleb Sumin & Antonina Maksimova Russia
106  Aleksandr Sviridov & Inna Korolkova Russia
109  Egor Bulychev & Anastasiya Sitnikova Russia
109  Filipp Ivanov & Valeriya Verstova Russia
109  Aleksandr Naumov & Anastasiya Deeva Russia
109  Yaroslav Novikov & Olga Yarzhemkovskaya Russia
113  Aleksandr Tsoy & Evgeniya Kvon Russia
114  Egor Nazin & Alina Ashurova Russia
114  Pavel Nochovskiy & Svetlana Korosteleva Russia
114  Sergey Sergeyev & Arina Erisova Russia
114  Aleksandr Sokolov & Polina Belotserkovskaya Russia
114  Denis Utekhin & Alisa Ladygina Russia
119  Sergey Askalin & Mariya Danilova Russia
119  Vasiliy Chernikov & Alisa Makhanova Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}