Results from "Russian Club" Cup 2008 - Juvenile I 6 Dance Saturday, 09 February 2008
Check how to advertise your product with us

"Russian Club" Cup 2008
Russia - Moscow Saturday, 09 February 2008

Juvenile I 6 Dance Saturday, 09 February 2008

Final

1  Vladislav Mamichev & Elizaveta Kuyan Russia
2  Artiom Kuznetsov & Aytadzh Allakhverdieva Russia
3  Evgeniy Nikitin & Yuliya Khurtina Russia
4  Aleksey Kapusta & Arina Popova Russia
5  Semen Khrzhanovskiy & Vitalina Bunina Russia
6  Daniil Shinkov & Valeriya Bobrova Russia
7  Daniil Porcesco & Viorelia Rosca Moldova
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

8  Lev Mordvinkin & Aleksandra Pechenkina Russia
9  Nikita Ermakov & Yuliya Artyukhova Russia
9  Sergey Kostenko & Irina Kitsenko Russia
11  Andrey Travnikov & Yana Maslova Russia
12  Daniil Nikulin & Lidiya Mikhaylova Russia
13  Aleksandr Nesterenko & Anastasiya Tregubora Russia
14  Semen Vorobev & Darya Belonozhkova Russia
15  Viktor Polozov & Mariya Soloveva Byelorussia
16  Gleb Uryadov & Anastasiya Artamonova Russia

Quarter-final

17  Vladislav Ilyushenov & Mariya Bokhan Russia
17  German Zernov & Anastasiya Abakumova Russia
19  Grigoriy Rayskin & Taisiya Zubareva Russia
19  Vladislav Savin & Mariya Matskevich Russia
21  Daniil Golyshev & Elizaveta Lykhina Russia
22  Lev Perkin & Kseniya Romadanovskaya Russia
23  Nikita Kargin & Vitalina Maryashina Russia
24  Semen Potapenko & Ekaterina Nabatova Russia
24  Vladislav Velikotskiy & Tatyana Ustinova Russia
26  Dmitriy Lelyukhin & Anastasiya Bakanova Russia
27  Dmitriy Chernyaev & Elena Zenfirova Russia
28  Dmitriy Luzin & Kristina Bredikhina Russia
29  Ruslan Aliev & Valeriya Durdaeva Russia
29  Aleksei Grishin & Valeriya Voronova Russia
31  Ilya Yatsyna & Aleksandra Gutsulyuk Russia
32  Bogdan Onoprienko & Valeriya Sosulina Russia
33  Mark Babinskiy & Alina Prorokova Russia

Round 1 (top 67)

34  Igor Krylov & Viktoriya Ugrovatova Russia
35  Artem Kobzev & Valeriya Yakovleva Russia
35  Roman Tarakanov & Ekaterina Varakina Russia
37  Ivan Tlustenko & Anait Abramyan Russia
38  Yuriy Schegolevatykh & Oksana Kondrashova Russia
39  Oleg Anyushonkov & Milena Antyukhova Russia
39  Sergey Katerinich & Ekaterina Logacheva Russia
39  Ilya Khaushkin & Karina Uchaeva Russia
42  Bogdan Shmykov & Evgeniya Pushkareva Russia
43  Ilya Polyakov & Tamara Strazheva Russia
44  Timofey Grechko & Elena Kolyasnikova Russia
45  Dmitriy Gulyaev & Anastasiya Kravchenko Russia
46  Anton Filippenko & Mariya Kornienko Russia
46  Matvey Yasinovskiy & Mariya Pavlova Russia
48  Efim Rybin & Ekaterina Rybina Russia
49  Sergey Filatov & Angelina Oger Russia
49  Egor Tutarikov & Kseniya Bikmatova Russia
51  Kirill Sysoev & Anastasiya Khabarova Russia
51  Aleksey Tarasov & Kristina Golubkina Russia
51  Daniil Udin & Polina Davydenko Russia
54  Evgeniy Rakov & Alena Krasnova Russia
55  Yaroslav Mutallapov & Mariya Averkieva Russia
56  Dmitriy Poshekhonov & Yuliya Degtyareva Russia
57  Vladislav Shevyrin & Anastasiya Manuylova Russia
58  Danil Lokhmatov & Ekaterina Galieva Russia
58  Aleksey Pavlov & Yuliya Zhivova Russia
58  Sergey Sokolov & Elizaveta Ilyushina Russia
61  Ivan Bobrovich & Elizaveta Ivanova Russia
61  Andrey Finogenov & Elizaveta Savenko Russia
61  Oleg Lyz & Anastasia Kuzmina Russia
61  Dmitriy Marchenko & Aleksandra Arkhangelskaya Russia
61  Valentin Uvarov & Kseniya Sergeeva Russia
66  Pavel Oreshonkov & Tatyana Perlova Russia
67  Vladislav Zhaloba & Kseniya Nurmatova Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}