Results from "Russian Club" Cup 2011 - Juvenile II Latin Sunday, 13 February 2011
Advertisement
If you do not want to see those adverts Become a member!
Check how to advertise your product with us

"Russian Club" Cup 2011
Russia - Moscow Saturday, 12 February 2011

Juvenile II Latin Sunday, 13 February 2011

Final

1  Evgeniy Nikitin & Yuliya Khurtina Russia
2  Danila Mazur & Anastasiya Polonskaya Russia
3  Illya Gorshenin & Darya Kryvko Ukraine
4  Evgeniy Shulyak & Elizaveta Polyanskaya Russia
5  Daniil Golyshev & Elizaveta Lykhina Russia
6  Vladimir Terentev & Yuliya Fedorova Russia
7  Artemiy Egunyan & Darya Babykina Russia
Advertisement
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

8  [19] Artem Erkaev & Darya Bondareva Russia
9  [18] Nikita Novikov & Kseniya Evseeva Russia
10  [15] Kirill Kuzmin & Anna Samusenko Russia
11  [14] Matvey Finapetov & Alina Nigmatullina Russia
12  [10] Egor Filev & Dilyara Dzhayrulaeva Russia
13  [7] Semen Sukhov & Irina Kitsenko Russia

Quarter-final

14  [21] Maksim Zaruchevskiy & Anastasiya Borisova Russia
15  [20] Daniil Zadorozhnyy & Anna Basyuk Russia
16  [18] Dmitry Ronzhin & Aleksandra Raskatova Russia
17  [17] Mark Babinskiy & Alena Krasnova Russia
17  [17] Mikhail Kornev & Dariya Chursina Russia
17  [17] Nikolay Reshetnikov & Angelina Cherenkova Russia
17  [17] Georgiy Shvets & Elizaveta Savenko Russia
17  [17] Daniil Simakov & Agata Pugacheva Russia
17  [17] Konstantin Sizentsev & Tatyana Obretetskaya Russia
23  [8] Artem Nasretdinov & Milana Zenkova Russia
24  [5] Kirill Peshkov & Kristina Komadynko Russia
25  [4] Konstantin Mogutnov & Polina Artsibasheva Russia

Round 2 (top 50)

26  [21] Egor Marichev & Arina Shakina Russia
27  [20] Daniil Logvinov & Valeriya Moroz Russia
28  [19] Emil Abdullin & Evgeniya Larionova Russia
28  [19] Konstantin Startsev & Anastasiya Ptashinskaya Russia
30  [18] Aleksey Tarasov & Kristina Golubkina Russia
31  [17] Dmitriy Chelpanov & Anastasiya Plekhova Russia
31  [17] Vladislav Zinkevich & Alina Semenets Russia
33  [13] Sergey Bykovskiy & Sofya Grechkina Russia
33  [13] Maksim Tuzhilkin & Anastasiya Golubeva Russia
35  [12] Timofey Kalyakin & Olga Tlustenko Russia
35  [12] Aleksey Lukyanchuk & Anastasiya Andreyancheko Russia
35  [12] Bogdan Panyukov & Aleksandra Krivushkova Russia
38  [11] Konstantin Mazur & Angelina Nevraeva Russia
39  [10] Daniil Gerasimov & Angelina Gerasimova Russia
40  [8] Danila Akhmetov & Alena Potekhina Russia
40  [8] Nikita Razmyslov & Dina Vaschenkova Russia
42  [7] Daniel Artemev & Irma Bolotaeva Russia
42  [7] Nikita Kamnev & Alina Khudoshina Russia
42  [7] Maksim Puchkov & Khristina Likhanova Russia
42  [7] Georgiy Shpak & Polina Kirillova Russia
46  [6] Gleb Vlasov & Adiliya Mingazova Russia
47  [4] Maksim Lozitskiy & Elissa Kara Russia
48  [3] Vladislav Abushenko & Dariya Sizikova Russia
48  [3] Artem Zhuykov & Yuliya Poplevina Russia
50  [2] Nikita Kolotukhin & Varvara Sveridonova Russia

Round 1 (top 67)

51  [20] Nikita Korzun & Alena Barysheva Russia
51  [20] Daniil Soldatenkov & Nina Ushkova Russia
53  [19] Gleb Naumkin & Ekaterina Kopeina Russia
54  [18] Sergey Antipov & Irina Antipova Russia
54  [18] Maksim Khrenov & Veronika Sorokina Russia
54  [18] Aleksey Saprykin & Eliza Turgeneva Russia
54  [18] Denis Shaltin & Elena Krasnova Russia
58  [17] Ivan Krasovskiy & Darya Verkhova Russia
59  [16] Sergey Avdeev & Irina Vikhoreva Russia
60  [15] Ilya Zidan & Anastasiya Sharkova Russia
61  [14] Ivan Duplinskikh & Anna Kislova Russia
62  [7] Marat Finov & Lada Bondarenko Russia
62  [7] Gleb Kudryavtsev & Yuliya Pustovalova Russia
64  [6] Daniil Afonin & Anastasiya Makova Russia
64  [6] Artem Pogozhev & Anastasiya Bilenchenko Russia
66  [3] Dmitriy Motush & Darina Nuzhdina Russia
67  [2] Mark Dokuchaev & Alena Kochetova Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}